2020 m. liepos 4 d.

 

Dvylika Lietuvos karių smogs Somalio piratams

3
Paskelbta: 2019-08-14 15:56 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 14 d. į Europos Sąjungos karinę jūrų operaciją ATALANTA prie Somalio krantų išlydima 5-oji Lietuvos kariuomenės Autonominė laivo apsaugos grupė (ALAG). Kariai operacijos metu vykdys Pasaulio maisto programos laivo, gabenančio humanitarinę paramą Somalio žmonėms, apsaugą.

Penktoji Lietuvos karių pamaina operacijoje, skirtoje kovoti su piratavimu ir plėšimais Indijos vandenyne prie Somalio krantų, planuojama, bus dislokuota nuo rugpjūčio vidurio iki metų pabaigos. Išvykstančią ALAG pamainą sudaro specialiai šiai tarptautinei operacijai parengtų 12 Lietuvos karių.

Pasak į operaciją išvykstančios Lietuvos kariuomenės Autonominės laivo apsaugos grupės vado, maisto paramos programa ypač svarbi Somalio vaikams, kurie yra viena labiausiai pažeidžiama gyventojų dalis neramumų krečiamoje šalyje.

„Stabilus maisto tiekimo Somalio gyventojams užtikrinimas prisideda sudarant galimybę vykdyti politines ir socialines reformas būtinas šalies stabilizavimui ir ekonominiam augimui. Todėl šių resursų apsauga yra viena iš kertinių operacijos ATALANTA, tuo pačiu ir mūsų grupės užduočių“, – sakė Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas.
 
Operacijos metu ALAG karių aprūpinimą organizuos ir koordinuos du Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Nacionalinės paramos elemento kariai.
 
2013–2018 metų laikotarpiu Lietuvos kariuomenė buvo dislokavusi iš viso keturias Autonomines laivo apsaugos karių grupes, tuo pačiu laikotarpiu buvo skiriamas ir vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas tarnybai operacijos ATALANTA kariniame laive įsikūrusioje pajėgų vadavietėje.
 
Siųsdama savo karius dalyvauti į ES vadovaujamas tarptautines operacijas Lietuva prisideda kovojant su tarptautinėmis krizėmis ir stiprina ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką. Lietuva operacijoje ATALANTA dalyvauja nuo 2011 metų. Šiuo metu Lietuva skiria vieną štabo karininką tarnybai ATALANTA operacinio lygmens vadavietėje Rotoje, Ispanijoje.

ES karinė jūrų operacija ATALANTA pradėta 2008 metų pabaigoje, reaguojant į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone, palaiko kitas Europos Sąjungos tarptautines operacijas ir organizacijas, siekiančias stiprinti jūrų saugumą ir pajėgumus regione.
 
ES operacijoje ATALANTA dalyvauja kariai iš ES valstybių ir šalių partnerių, taip pat skiriami laivai ir orlaiviai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. trumpai
(2019-08-14 22:06:04)
(78.57.130.78) Parašė:

Kaip visada reikia paramos toliau iš vikipedijos-Devynioliktojo amžiaus pabaigoje britai ir italai užėmė dali pakrantės ir įkūrė Britų Somalilandą ir Italų Somalilandą. 1927 metais Italija įgijo pilną kontrolę savo regiono dalyse. Ši okupacija truko iki 1941 m. kai ji buvo pakeista britų karine administracija. Šiaurės Somalis liko ir toliau britų protektoriatu,o ankšciau-Paskutiniaisiais amžiais pr. m. e. ir pirmaisiais mūsų eros amžiais Somalio pakrantėje klestėjo svarbūs prekybiniai uostai: Mosilas, Mundas, Molao, Avalitas, Panas, Oponė ir kt. Jie prekiavo su kitapus Raudonosios jūros buvusiu Jemenu2. Romas
(2019-08-14 16:23:31)
(77.111.247.154) Parašė:

Nuo 2013 metu nebuvo uzgrobtas ne vienas laivas ir nieks nepate Somalio piratu. Jie isnyko ir tam yra objektyvios priezastys, kaip ir priezastys kodel jie atsirado. Galima ir toliau siusti ekspedicijas kovai su Somalio piratais, kodel ne. Tai ir, po 2008 metu, tapo savotisku verslu. Tiesa, man asmeniskai nesuprantama kodel tik su Somalio piratais? Galima pagalvoti ir apie kitu saliu piratus. Tikimybe vienoda, o pelnas paauges.1. francuz
(2019-08-14 16:23:15)
(188.69.208.131) Parašė:

Vargšai piratai... jiems šakės:D:D:DParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras