2020 m. sausio 21 d.

 

Dvigubi B. Obamos standartai

11
Paskelbta: 2012-08-08 17:11 Autorius: ekspertai.eu
B. Obamai labiau rūpi Izraelio, o ne JAV piliečių interesai.
B. Obamai labiau rūpi Izraelio, o ne JAV piliečių interesai.

JAV Prezidentas Barackas Obama iš karto po teroro atakos Bulgarijos Burgaso mieste liepos 18-ąją (nuo iki šio nenustatyto savižudžio rankos žuvo 5 ir buvo sužeisti 32 Izraelio turistai) padarė pareiškimą, kuriuo užjautė žuvusiųjų artimuosius. Tai suprantama ir pagirtina – ypač tada, jei esi Nobelio taikos premijos laureatas. Tačiau po mirtinos amerikiečio teroristo atakos rugpjūčio 5-ąją Oak Creek‘e (Wisconsino valstija, JAV), per kurią žuvo 6 ir buvo sužeisti 4 sikhų tikėjimo žmonės, B. Obama staiga pasidarė nekalbus ir žodį „terorizmas“ pamiršo. Kodėl?

JTTF žudynes JAV pavadino teroro aktu

JAV prezidento pareiškimas, skirtas teroro aktui Bulgarijoje, visiškai suprantamas. „Griežtai smerkiu šiandienos barbarišką teroristinę ataką prieš Izraelį Bulgarijoje. (...) Tokios atakos prieš nekaltus civilius, tarp jų vaikus, yra siaubingos. (…) Izraelis dar kartą tragiškai tapo terorizmo taikiniu (...)“.

Tačiau Wisconsino sikhų šventykloje (pundž. gurdwara – vartai, taip sikhai vadina savo šventyklas) Oak Creek‘e nutikęs teroro aktas B. Obamos nesujaudino. Buvęs Jungtinių Valstijų karys, nacistinių pažiūrų Wade‘as Michaelas Page‘as (1971-2012) grojo bene žymiausioje JAV rasistinėje roko grupėje „Hammerskins“ (įkurta 1988 metais Dalase). Tiesa, ši grupė buvo ne tik muzikinė, tai – gana platus neonacių judėjimas, kurio ne vienas narys teistas už žmogžudystes ir kitus sunkius nusikaltimus. „Hammerskins“ filialai egzistuoja Kanadoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Australijoje.

Teroristo užpulti sikhai buvo iššaudyti legaliai pirktu 9 mm pusiau automatiniu ginklu tuo metu, kai šventykloje buvo ruošiamasi ritualinėms vaišėms. Tarp aukų – penki vyrai (39, 41, 49, 65 ir 84 metų amžiaus) bei viena moteris (41 metų amžiaus).

Įdomu tai, kad Bendroji JAV Kovos su terorizmu agentūra (JTTF) šias žudynes iš karto pavadino terorizmo aktu, jo tyrimas perduotas FTB (FBI).

W. M. Page‘as 1992-1998 metais tarnavo JAV armijoje - iš pradžių taisė „Hawk“ raketų sistemą, vėliau tapo psichologinių operacijų specialistu. Iš armijos jis buvo išmestas už girtumą tarnybos metu ir posto palikimą be leidimo.

B. Obama terorizmo neįžvelgė

Baltųjų rūmų pareiškime Nobelio taikos premijos laureatas B. Obama teroro aktą Oak Creek‘e pavadino „bejausmiu prievartos aktu“, „tragišku šaudymu“, „siaubingu tragišku įvykiu“. Jis pabrėžė, kad tai – tik dar viena masinė žmogžudystė.

Keista, kad B. Obama taip nuoširdžiai ir jautriai užjautė izraeliečių netektį, o JAV piliečių sikhų išžudymas jam nesukėlė jokių emocijų. Įdomu, tai, kad vieni pirmųjų, žuvusiųjų per rasistines žudynes po Rugsėjo 11-osios teroro akto, buvo sikhai. Kodėl? Juos „supainiojo“ su musulmonais (sikhai – barzdoti, dėvi tiurbanus).

2010 metais lankydamasis Indijoje B. Obama atsisakė aplankyti pagrindinę sikhų šventyklą Amritsare, nes nenorėjo būti nufotografuotas su sikhišku galvos apdangalu, matyt, bijodamas būti palaikytas musulmonu.

Sikhų (sanskr. „mokinys“) religija – taiki, monoteistinė (tikima vienu Dievu – Ik Onkar), atsiradusi XV amžiuje Pundžabe. Pasaulyje jų yra apie 30 milijonų, iš kurių 500 tūkstančių gyvena JAV. Indijos premjeras Manmohamas Singhas – sikhas. 

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
11. A
(2012-08-11 19:17:31)
(78.60.156.126) Parašė:

Boravskis tiesiog išsidavė. Persistengė pirma laiko. Gerasis tardytojas.10. Tomams ir kt
(2012-08-09 15:28:53)
(78.61.203.157) Parašė:

Cituoju: "...Lietuva privalo išstoti iš NATO..." ??? Tęsk mintį toliau: "...ir nedelsiant įstoti į šlovingąją Rusijos Federaciją ..." Sprendžiant iš aktyvių veiksmų Kusaitės byloje galime spėti, kad Lietuvos prokuratūra ir Lietuvos VSD ten jau įstojo? Tai kas beliko? Kažkokie nebepilni išsivaikščiojantys 3 milijonai... Jus priglaus motina Rusija teigė vienas Lietuvos pardavikas prieš 70 metų. Svarbu parduodant save ir Lietuvą, gauti bent 30 sidabriniu. Ar ne Tomai?9. Tomas J.
(2012-08-09 12:51:49)
(184.105.144.3) Parašė:

Didžiausias pasaulio teroristas - JAV - finansuoja Sirijos banditus. Šlykštu. Obama - Nobelio taikos balandis kruvinais sparnais. Baltieji Rūmai - ne mažiau šlykštus agresorius nei Kremlius. Lietuva privalo išstoti iš NATO ir nutraukti bendradarbiavimą su žudikų rėmėja JAV. Kodėl JT nepasmerkia tokio nežmoniško JAV elgesio? - Todėl kad JT yra JAV kontroliuojama terorizmą remianti nusikalstama organizacija. Skaitykite: komentaras.lt/?p=209678. alfa Kindziulis
(2012-08-08 21:01:06)
(88.222.118.50) Parašė:

kai tiesa "stovi po medžiu" tai net ir žmogžudys vienam atrodo teroristas, o kitam didvyris.7. ?
(2012-08-08 20:09:33)
(94.244.64.178) Parašė:

Kodėl autoriui žodžiai „bejausmis prievartos aktas“, „tragiškas šaudymas“, „siaubingas tragiškas įvykis“, "masinė žmogžudystė" nesukeliantys emocijų ir prieštarauja žodžiui "teroras" ?6. to Antanis
(2012-08-08 19:48:46)
(86.100.120.156) Parašė:

pritariu 100 %, keitas man tas straipsnis !5. Antanis
(2012-08-08 18:58:03)
(78.61.203.157) Parašė:

Greitai ekspertaui taps sovietinių pasturlakų mėgstamiausia vieta? Karštas komentare reiškiasi medininkų skerdynių kaltinamųjų advokatai, čia gi kažkas bando sukurpti antiamerikietišką ir antiNATO terpė. Džiaugtis reikia, kad pasaulyje yra JAV . Tai mūsų saugumo garantas. Ir ne tik mūsų, o visos vakarų civilizacijos. JAV interesai ne visada yra ir mūsų interesai, bet tai yra pats patikimiausias mūsų sąjungininkas.4. IKX
(2012-08-08 18:43:22)
(195.14.168.6) Parašė:

Amerika visada buvo yra ir bus SAU naudingu standartu salimi , kodel po 2 pasaulinio atidave puse europos cccp ? Ka zadejo lietuvos partizanams po karo kovojusiems miskuose! Jie visada buvo yra ir bus zydu valdoma valstybe, be jokiu principu be jokios morales uztat is ju tiketis kazko nereikia yra kaip yra ! Kad ir kaip nekenciu komunizmo, niekada nepalaikysiu sitos slykscios amerikosiskos "demokratijos",kadangi tai beveidis darinys, zeme be tautos ! Ir gink dieve , jei kiltu konfliktas su kokia rusija ar kitu stipriu agresoriumi ir turetu suveikti NATO 5 paragrafas, itariu ,kad del savo interesu ji parduotu ne tik lietuva bet ir kitus nato bloko narius. Tokia jinai bezdzioniska yra tapus , deja............. savo kelnes yra arciausia ir tai nenugincyjama tiesa nenuslepiama jokia iskrypusia demokratija .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras