2024 m. balandžio 25 d.

 

Dviguba pilietybė - kas draudžia?

10
Paskelbta: 2013-01-30 09:46 Autorius: Tadas Antanaitis

Pastarosiomis dienomis kaip niekad anksčiau Lietuvos viešojoje erdvėje nuolat diskutuojama apie dvigubą pilietybę. Gerbiama pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Danguolė Navickienė pasiūlė šiuo klausimu surengti referendumą. Jos manymu, tai būtų geriausias būdas „įteisinti“ dvigubą pilietybę.

Tačiau reikėtų prisiminti, kad Lietuvoje surengti referendumą gana sudėtinga: reikia šimtų tūkstančių piliečių parašų prašant iniciatyvos, aktyvaus žmonių dalyvavimo. Tad beveik neabejotina, jog konstitucinis referendumas dėl dvigubos pilietybės patirtų visišką fiasco.

Kita vertus, reikėtų giliau paanalizuoti, kas gi Lietuvoje draudžia dvigubą pilietybę. Ar tikrai tas draudimas toks absoliutus, galbūt yra kitų, paprastesnių būdų išspręsti šį klausimą?

Pačiame Konstitucijos tekste pilietybės klausimai reglamentuojami labai lakoniškai. 12 straipsnio pirma dalis iškilmingai skelbia, kad „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais“. Antroji šio straipsnio dalis draudžia kartu būti Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu, išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus. Galiausiai trečioji straipsnio dalis nustato, kad pilietybės klausimus turi reglamentuoti įstatymas.

Pamėginkime paskaityti šias Konstitucijos eilutes paprasto piliečio akimis. Atrodytų, lyg viskas paprasta ir aišku: reikalingas įstatymas, kuris reglamentuotų, kada galima būti Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu. Tereikia parengti gerą įstatymo projektą, nunešti į Seimą balsavimui ir... stoti į eilę gauti dvigubą pilietybę. Ir joks referendumas dėl Konstitucijos keitimo nereikalingas. 

Tokį supratimą dar labiau sustiprina kitas, 32 mūsų Konstitucijos straipsnis: „kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje”. Lyg ir nieko nėra paprasčiau: mūsų teta iš Čikagos ar Sibire po tremties užsilikęs dėdė bei jų vaikai turi neginčijamą teisę atvykti į Lietuvą ir čia apsigyventi. O jei turi teisę čia gyventi, tai logiška būtų po tam tikro laiko suteikti ir Lietuvos pilietybę. Dauguma civilizuotų valstybių po nustatyto laiko legalaus gyvenimo jų šalyje numato galimybę gauti pilietybę. Kodėl Lietuva turėtų būti išimtis?

Deja, kaip bebūtų gaila, realybė nėra tokia paprasta. Konstitucinis Teismas, save išdidžiai vadinantis gyvąja konstitucija, pačioje 2003-ųjų pabaigoje, spręsdamas dėl pilietybės suteikimo Jurijui Borisovui (įtariamam padarius nusikaltimų) teisėtumo, yra išaiškinęs, kad Konstitucija draudžia (sic!) dvigubą pilietybę, kad dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač reti, išimtiniai. Nuo šio nutarimo ir prasidėjo dvigubos pilietybės problemos. Nors pats Konstitucijos tekstas apie jokias išimtis nekalba.

Taigi, pagrindinė kliūtis dvigubos pilietybės įteisinimui yra ne pats Konstitucijos tekstas (taigi, joks referendumas dėl Konstitucijos keitimo nereikalingas), bet minėtas Konstitucinio Teismo išaiškinimas.

Galime paklausti patys savęs, ar teisinga tą patį principą taikyti ir ginklų kontrabanda įtariamam nusikaltėliui, ir Lietuvoje gyvenančiam sportininkui, kuris trokšta savo sportiniais pasiekimais garsinti Lietuvos vardą? Prisiminkime, kaip apgailėtinai pilietybę buvo atsisakyta suteikti krepšininkei Kate Douglas arba čiuožėjai Isabellai Tobias. Pastarajai pilietybę atsisakyta suteikti nepaisant to, kad ji sėkmingai išlaikė Lietuvių kalbos testą Pilietybės reikalų komisijoje.

Pažvelkime, kaip kitos valstybės sprendžia analogiškus prašymus. Kiekvienose rimtesnėse sporto varžybose atstovauja nemažai sportininkų, neseniai gavusių naują pilietybę. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: lietuvei Donatai Rimšaitei Rusijos pilietybė buvo suteikta be jokių problemų per kelis mėnesius. Bet Lietuva iš jos atėmė lietuvišką pasą. Dar greičiau, vos per kelias dienas, Rusijos pilietybė buvo suteikta prancūzų aktoriui Gerard Departieu.

Tačiau dvigubos pilietybės klausimas aktualus ne vien sportininkams, menininkams ar kitiems garsiems žmonėms. Per pastarąjį dešimtmetį lietuviai, kaip viename savo straipsnių taikliai pastebėjo gerbiamas Leonidas Donskis, tapo egzodo tauta. Šimtai tūkstančių lietuvių gyvena įvairiose užsienio šalyse.

Prisiminkime Airijos lietuvių dilemą: pasikeitus tos šalies įstatymams, nebeišduodamos pažymos, kad Airijoje gimęs abiejų lietuvių tėvų vaikas nėra Airijos pilietis. O be šios pažymos negalima gauti Lietuvos pilietybės. Taigi, Airijos lietuviai buvo priversti spręsti dilemą: arba Airijos pilietybė, arba jokios.

Dvigubos pilietybės klausimas aktualus beveik visiems išeiviams. Gyvenant užsienyje daugelį metų, neišvengiamai susikuria saitai su gyvenama šalimi. Tapimas piliečiu būtų logiška tokio gyvenimo pasekmė, padedanti emigrantui lengviau integruotis į tos šalies gyvenimą. O dviguba jos ir Lietuvos pilietybė leistų palaikyti glaudesnius ryšius su Lietuva, aktyviau dalyvauti tiek gyvenamos šalies, tiek ir Lietuvos kultūriniame, socialiniame, politiniame gyvenime.

Manau, Lietuvos valstybės interesas turėtų būti glaudžių ryšių su lietuvių diaspora palaikymas (todėl reikia išsaugoti jiems Lietuvos pilietybę), kartu padedant labiau integruotis į jų gyvenamų šalių visuomenę (todėl reikalinga tų šalių pilietybė). Įsivaizduokime Airijos lietuvį, turintį abiejų šalių pilietybes, tapusį Airijos parlamento nariu. Toks įtakingas lietuvis galėtų daug labiau pasitarnauti Lietuvos valstybei, nei vien su lietuvišku pasu Airijoje gyvenantis emigrantas.

Kita vertus, reikia nustoti demonizuoti dvigubą pilietybę. Ar iš tikrųjų Lietuvos valstybės saugumui būtų pavojingas paprastas Rusijoje gyvenantis lietuvių tremtinių palikuonis, turintis abiejų valstybių pasus, kad galėtų lengviau grįžti į savo istorinę Tėvynę – Lietuvą? Ar toks asmuo tikrai keltų didesnį pavojų Lietuvos saugumui, nei mūsų piliečiai, tapę Seimo ar Europos Parlamento nariais, iš šios institucijos tribūnos kiekviena proga šmeižiantys Lietuvą, į teismus vaikštantys tarsi į darbą ir bėgantys į Maskvą prašytis politinio prieglobsčio? Valstybės saugumu turėtų rūpintis tam skirtos institucijos, dviguba pilietybė čia niekuo dėta.

Galiausiai, ar Šengeno vizos prašymo procedūra, kurią kiekvieną kartą besiruošiant į Lietuvą tenka patirti JAV ar Rusijos lietuviams, neprieštarauja mūsų Konstitucijos principui, kad kiekvienas lietuvis turi teisę apsigyventi Lietuvoje? Juk migracijos departamentas gali lengvai atsisakyti išduoti vizą, o tai prieštarautų teisei apsigyventi Lietuvoje. Dviguba pilietybė išspręstų šią dilemą.

Taigi, dvigubos pilietybės įteisinimas būtų naudingas tiek tūkstančiams užsienyje gyvenančių lietuvių, tiek ir pačiai Lietuvos valstybei. Lieka tik atsakyti į klausimą, kokiu būdu tai būtų paprasčiausia padaryti.

Kadangi pats Konstitucijos tekstas neeliminuoja dvigubos pilietybės, tai ir referendumas dėl Konstitucijos keitimo nėra reikalingas. Dvigubos pilietybės draudimas numatytas ne Konstitucijos tekste, bet Konstitucinio Teismo nutarime. Tad reikia koreguoti ne Konstitucijos tekstą, bet pakeisti šį Konstitucinio Teismo išaiškinimą.

O tai padaryti galimybių tikrai yra. Senosiose Europos demokratijose netgi egzistuoja specialios teorijos, kada Konstitucinis Teismas gali nukrypti nuo savo ankstesnio išaiškinimo. Apie tai rašomi moksliniai straipsniai, ginamos disertacijos. Pageidaujantiems plačiau susipažinti ir suprantantiems prancūziškai drįstu pasiūlyti „pagooglinti“ frazę „virements de jurisprudence de la Cour constitutionnelle (pranc. Konstitucinio teismo doktrinos keitimas)“. Atsakymą tikrai rasite.

Pavyzdžiui, Vokietijos teisėje egzistuoja principas, kad Konstitucinio teismo išaiškinimai gali būti keičiami, jei iš esmės pasikeičia aplinkybės, kurioms esant buvo priimtas ankstesnis nutarimas. Remiantis šiuo principu, buvo pakeistas ankstesnis Konstitucinio teismo išaiškinimas dėl abortų draudimo. Septintajame dešimtmetyje tuometis Vakarų Vokietijos Konstitucinis teismas buvo priėmęs abortus ribojantį nutarimą. Tačiau tų laikų Rytų Vokietijoje abortai buvo daug labiau toleruojami. Po Vokietijos suvienijimo, dešimtajame dešimtmetyje, Konstitucinis teismas pakoregavo ankstesnį nutarimą, labiau liberalizuodamas abortus nepaisant katalikiškos Bavarijos protestų, ir motyvuodamas, jog pasikeitė aplinkybės – prie Vakarų Vokietijos prisijungė penkios naujos buvusios Rytų Vokietijos žemės, kuriose abortai toleruojami daug labiau nei Vakarų Vokietijoje.

Panašiai aplinkybės pasikeitė ir Lietuvoje. Per pastarąjį dešimtmetį Lietuva tapo ES ir NATO nare, mūsų šalies piliečiams atsivėrė plačios galimybės dirbti ir mokytis Europos Sąjungos šalyse. Tūkstančiai lietuvių patraukė į Vakarus, ten įsikūrė, sukūrė šeimas. Lietuviai tapo beveik egzodo tauta, kokia kadaise buvo airiai arba italai. Tad atsižvelgiant į šias aplinkybes, būtų tikslinga keisti 2003 metais priimtą Konstitucinio Teismo nutarimą, ribojantį dvigubą pilietybę.

Konstitucinis Teismas turėtų priimti naują nutarimą, kuriuo įstatymų leidėjui suteikiama galimybė priimti įstatymą, įteisinantį atvejus, kai dviguba pilietybė būtų galima. Ir toks išaiškinimas tikrai neprieštarautų Konstitucijos dvasiai. Tad belieka palinkėti Konstitucinio Teismo teisėjams drąsos priimti tokį novatorišką sprendimą.

Kartu nereikėtų palikti šio visai valstybei ir tautai itin svarbaus sprendimo vien Konstitucinio Teismo teisėjams. Pareigūnai, kurie priima sprendimus dėl būsimų Konstitucinio Teismo teisėjų skyrimo (Seimo Pirmininkas ir nariai, Prezidentas ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas), turėtų išsiaiškinti būsimų kandidatų pažiūras į šį klausimą ir tų teisininkų, kurie nepritaria dvigubos pilietybės idėjai, neskirti Konstitucinio Teismo teisėjais.

Tikrai nereikėtų jaudintis dėl galimų kompetentingų kandidatų trūkumo. Šiandien lietuvių galima sutikti beveik kiekviename rimtesniame Europos teisės fakultete. Lietuvių yra ir tarp praktikuojančių Prancūzijos, Vokietijos, JAV advokatų. Tad neradus kompetentingų kandidatų Lietuvoje, galima pakviesti į Konstitucinį Teismą dirbti išeivijos teisininkus.

O tai Lietuvos teisininkų bendruomenės daliai, kuri iš principo nepritaria dvigubos pilietybės įteisinimui, drįstu priminti vieną sentenciją, kuria XIX amžiaus Vokietijos teisės studentai šaipydavosi iš savo dogmatiškų profesorių senamadiškų pažiūrų: Fiat iustitia, et pereat mundus (lot. tegyvuoja teisingumas, nors ir išnyktų pasaulis, t. y. tegu bet kokia kaina triumfuoja dogmatiškos pažiūros).

Autorius yra Sorbonos universiteto (Paryžius, Prancūzijos Respublika) teisės mokslų krypties doktorantas bei Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės advokatūros mokyklos studentas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
10. Ahlem
(2013-02-10 13:32:41)
(220.248.4.253) Parašė:

Lietuva neatliko lsiotracujis, intelektualai, nueje dirbti savu darbu ir nesikisdami i jiems per prasta reikala politika -leido i valdzia suguzeti buvusiems komunistams nomunklaturininkams, kuriuos siandien jau keicia nauji ju isugdyti nomenklaturininkai, ir tas musu amoralumas, neetiskumas uznuodijo Lietuva Lig siol nepasmerkeme buvusio koministinio rezimo diktaturos ir kolaborantu, lig siol nematome nieko blogo ieskodami BLOGYJE geru dalyku, lig siol Lietuvoje viesumoje dar vis galimos diskusijos del blogu partizanu ir geru kolaborantu absurdu absurdas Tai ko tiketis is tokios valstybes, is tokiu jos pilieciu?



9. d3
(2013-02-01 00:21:06)
(71.35.60.171) Parašė:

ka cia tauzeji. puse Lietuvos isbego ieskoti pragyvenimo saltinio , kad likusi dalis is bado koju nepajuostu, galetu ginti Tėvynę, lankyti kapus, rūpintis piliakalniais ir gimdti vaikus, ir islaikyti 140+1 tranu.



8. Algirdas
(2013-01-31 21:59:20)
(90.130.139.200) Parašė:

Dviguba pilietybė taptų naudingu verslo ar turto pažymėjimu. Jeigu pusė Lietuvos turėtų dvigubą pilietybę, tai Lietuvos vakumas būtų užimtas išeivių iš kitur. Lietuvio vardo iš lietuvio niekas neatima. Gali Lietuvą mylėti ir remti ir turėdamas egiptiečių pilietybę. Ir bus ačiū, bet žinok, savo kraštą apleidai, atsisakei ir kitus lietuvius vienus rūpintis išlikimu palikai. Nenorėk morališkai savo emigraciją (nuolatinę!) pateisinti. Kas gins Tėvynę, lankys kapus, rūpinsis piliakalniais ir gimdys vaikus? Ar nori, kad Lietuva ir kalba išliktų?



7. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2013-01-30 18:45:37)
(98.215.132.187) Parašė:

Perkeliu komentarus is delfi.lt dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 2013-01-25 17:56 Kalbant aptariamuoju klausimu del galimybes tureti kitos salies pilietybe (jokiu dvigubu pilietybiu niekur pasaulyje neegzituoja, nes nera tos salies kuri duoti dviguba pilietybe) yra svarbu atskirti du dalykus. Savo nuomone nuo LR Konstitucijos. Taigi LR Konstitucija niekaip nedraudzia tureti KITOS salies pilietybes ir nenumato jokiu atveju, kad del to butu atimta teisetai igyta LR pilietybe. Taigi nuomone yra nuomone.... taciau nuomone nera LR Konstitucija. Taigi reikia vadovautis ne savo nuomone, ne E. Kurio (pedofilijos gynejo) nuomone, o remtis LR Konstitucija!!! Taciau problema tame, kad Lietuvos valdzia jau senai yra nusipjovusi ant LR Konstitucijos ir ne tik siuo atveju. LR valdzia jau yra giliai nusispjovusi ir ant pilieciu nuomones del atomines elektrines. Valdziai reikia musu tik tam, kad prabalsuotume uz ja, apie jokius kitokiu rinkimus nera ir negali buti kalbos. Valdzia amzina..... o pilieciai tokiai valdziai tikrai nereikalingi.... ta jie ir IRODO savo veiksmais. Taigi pasikartosiu...... referendumas yra aferistinis pasiulymus igrusiantis mus i pinkles. Kadangi ponia yra neteisininke ir gal but yra tikrai geras zmogus, tai toki zmogu kiekvienas zulikas lengvai apmauna, kas ir atsitiko, manau, siuo atveju. Kgbistine kolona veikia ir iseivijoje. Kiti to paties skaitytojo komentarai Siūlau šalinti60 Cituoti komentarą dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 2013-01-25 17:48 Perkeliu komentara is kitur: Citata: "Šiuo metu pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo doktriną dvigubos pilietybės atvejai gali būti tik ypač retos išimtys, o ne paplitęs reiškinys" ---------------------- Konstitucijos 12 str. naudoja juridini termina "atskiri atvejai", kurie PRIVALO privalo buti apibudinami APLINKYBEMIS, kurioms esant LR pilietis gali tureti ir KITOS salies pilietybe. Jokiu savoku, kaip "retos ismimtys" ten nera, jokiu "paplites reiskinys" ten nera. Laikau, kad E.Kuris su savo KT isniekino LR Konstitucija. Kaip zinia ponas E.Kuris ilga laika buvo ir pedofilu gynejas. Taigi dvasinis iskrypelis Lietuvai isaiskino LR Konstitucija! Kiek dar laiko sis issityciojimas is Lietuvos galios? Perkeliu savo komentara is Lietuvos ziniu: --------- dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 2013-01-09 18:21 Praktiskai yra nusibode rasyti komentarus siuo klausimu. Taigi trumpai.... straipsnis vartoja antikonstitucines savokas (dviguba pilietbe), iskreipia Konstitucijos esme ir nenurodo pagrindinio kaltininko - Konstitucinio Teismo - kuris is esmes isniekino, sutrype, sulauze LR 12 Str. konstitucines nuostatas ir vertas... na ko vertas yra arsus Lietuvos priesas??? Atsakytite patys. O del esmes. Tai esme tame, kad LR Konstitucijos 12 str. kalbantis JURIDINIAIS terminais, kalba apie ATSKIRUS ATVEJUS!!! Gi juridiskai atskiri atvejai gali ir TURI BUTI APIBREZIAMI APLINKYBEMIS. Ar girdite? APLINKYBEMIS, o ne zmoniu skaiciumi ar "retomis isimtimis", kaip tai NIEKINGAI iskreipdami LR Konstitucija apibudino Konstitucinis Teismas su Egidijumi Kuriu priesakyje. Toks nieksingas LR Konstitucijos isaiskinimas nera atsitiktinis, tai gilaus dvasinio iskrypeliskumo pavyzdys.... ponas E.Kuris buvo pagal publikacijas arsus pedofilijos gynejas!!! Taigi sis dvasinis iskrypimas uzdejo savo anspauda ir ant pilietybes. Tai antivalstybine isdavikiska veikla.. Kada Lietuva atsisakys sio pono idiotisku iskrypelisku minciu LR pilietybes klausimu?. O dabar pereikime prie klausimo esmes pagal LR Konstitucija. Kaip zinia, vienas pagrindiniu teises principu..... KAS TEISETAI IGYTA - NEGALI BUTI ATIMTA. Taigi kaip apibrezti "atskirus atvejus" pagal LR Konstitucija, kad LR pilieciai teisetai igije LR pilietybe ir teisetai igije kitos salies pilietybe galetu tureti jas abi, nes kas teisetai igyta - negali buti atimta. Taigi pirmas atvejis: LR Pilietis teisetai igijes kitos salies pilietybe turi teise tureti abi pilietybes. Antras atvejis: Bet kurios pasaulio valstybes pilietis, irodes savo lietuviskas saknis, be apribojimu (jei ne nusikaltelis) gali gauti ir LR pilietybe. Stai ir turime du JURIDINIUS ATVEJUS, pagal LR Konstitucija, kurie, manyciau patenkintu tiek LR piliecius Lietuvoje tiek visame pasaulyje ( globali Lietuva :)), jeigu jie neserga pavojingai mirtina pavydo liga arba nevykdo antivalstybines veiklos pries Lietuvos valstybe!!! Ar sias pastabas yra pajegi isgirsti LIETUVA JAU OKUPAVUSI Valdzia???? Va cia yra klausimas gana rimtas. Atsakymas.... Si ir buvusios valdzios yra NEPAJEGIOS veikti pagal LR Konstitucija, ja isduoda ir sutrypia kiekviena diena....turedami ir palaikydami ANTIKONSTITUCINI PILIETYBES ISTATYMA!!! IP: 98.215.132.187 0 0 dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 11:59 01.24.2013 Citata is straipsnio: "Po susitikimo išplatintame Prezidentūros pranešime, teigiama, kad "valstybei svarbus kiekvienas, net ir toliausiai nuo jos esantis lietuvis"." Su siuo teiginiu tikrai sutinku, nes ji suprantu taip, kad tik is LIETUVIO galima ka nors atimti, o kiti taip lengvai nepasiduos. Taigi kiekvienas lietuvis yra svarbus!!! Atimti - taip bolsevikinis valdzios devizas!!! O del to referendumo? Tai gal nesuprantate jo reiksmes? Taigi jau turejome referenduma del atomines elektrines ir Lietuvos pilieciai 63 procentais pasake NE! Lietuvos valdziai yra giliai nusispjauti ant visu referendumu ir ant visu pilieciu, tai FAKTAS, kuri matome akivaizdziai. Taigi referendumas nieko nepades.... tikrai garantuoju busime apmauti lygioje vietoje. ...



6. Navickiene nusisnekejo -
(2013-01-30 15:43:01)
(98.212.17.253) Parašė:

ji pamirso, kad Pasaulio Lietuviu Bendruomenes Seimas 2012 m. rugpjuti prieme rezoliucija, kad LR pilietybe islaikoma, kai priimama kitos salies pilietybe, jei asmuo ar jo tevai, seneliai gime Nepriklausomoje Lietuvoje, buvo jos pilieciais iki 1940 m. birzelio 15 d. , t.y. iki okupacijos, Su sia rezoliucija Lietuva apsisaugoja nuo okupantu ir kolonistu palikuoniu teises dvig. pilietybei. Si rezoliucija puikiai papildo Istatyma del iseivijos LR pilietybes islaikymo.Telpa ir tremtiniai. Tauta nuo tik stipres. Nenusiplepekite del mobilizacijos - esame NATO nariai. Jei vyresnieji sugris, jie atsivez uzdirbtas pensijas ir jas isleis Lietuvoje. Svarbiausia, kad jaunimo rysys nenutruktu su Tevyne. Svetur gime, issimoksline jie turi jausti, kad Tevynei jie neantriniai zmones. Ne visiems rupi dviguba pilietybe, ne visi sugris - labai viskas istempta. Taciau suteikus dviguba- tautos vienybe bus atstatyta. Del priesaikos. JAV nereikalauja atsisakyti kitos salies pilietybes. Turek ju kiek nori. Vinokuras, Kubiliaus patarejas, turejo Lietuvos, Izraelio ir Svedijos pilietybes. Kai kandidatavo i Seima, Svedijos atsisake. Ir kuo jis geresnis ar blogesnis. Tik dziaukimes, kad zmones kovoja uz pilietybes islaikyma. O Navickienei geda turetu buti - ne nepasidomejo kas nuveikta siuo klausimu. Referendumas nereikalingas - per brangus, zmones neaktyvus. Istatymo keliu viska galima sutvarkyti. Zinoma, iseliminavus E.Kurio sebrus is Konstitucinio Teismo, pirma!!!



5. Jolita
(2013-01-30 15:24:36)
(212.117.21.171) Parašė:

Lietuvai labai naudinga gauti piniginių lėšų papildant tuščią biudžetą iš emigrantų!!! Beje ir iš tų kurie neturi LT pilietybės, kurių vaikams dėl mūsų KT išaiškinimo, tėvai privalėjo priimti Airijos pilietybę, nes kitaip būtų likę "pasaulio" piliečiais.... Pinigines lėšas iš emigrantų įvairiomis formomis priimti LT negėda, o pilietybę suteikti...??? Nesuprantu mūsų valdžios prioritetų, gi tauta nyksta, be to senėja; tai gal tiems kurie nuoširdžiai nori ir turi galimybių atstovauti Lietuvą, išmoksta valstybinę kalbą, domisi jos kultūra, galimai žada likt gyvent ir garsint LT vardą turėtume suteikti tą pilietybę??? Ne, mes esame per buka tauta, nesvarbu, kad integruota į ES, kad visose šalyse yra tam tikros išlygos pilietybei gauti, mums nereikia nei savų (lietuvių išeivių), nei svetimų, kurie galbūt kurtų šeimas su lietuvaičiais ir taip stiprintų/didintų Lietuvos genofondą....Užtat aklai tikime KT išaiškinimus, kurie labiau panašūs į suinteresuotų asmenų užsakymų vykdymą.....



4. autorius
(2013-01-30 15:12:29)
(80.239.242.142) Parašė:

lygina Lietuvą su Rusija. Na, garsiam pasaulyje aktoriui ar perviliotai sportininkei suteikti pilietybę 142 milijonus gyventojų turinti šalis gali sau leisti, bet Lietuvoje beliko nepilni 3 milijonai, kai suteiksime pilietybę visiems amerikonams, visiems, atsisakiusiems pilietybės išvykėliams, tai mums, čia gyvenantiems, seimą, prezidentą rinks tie, kurie čia negyvena ir mūsų gyvenimo nežino. Ir jeigu kaitaliosime Konstitucinio teismo teisėjus ar nutarimus pagal tai, kaip yra kažkam patogiau, nusirisime į bananų respublikos lygį.



3. Benediktas
(2013-01-30 13:31:03)
(188.69.224.223) Parašė:

Analizė paviršutiniška, vyniota pervyniota viskas, bet esmė puiki. Šaunuolis, Tadai!



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras