2020 m. birželio 1 d.

 

Draustiniuose miško žemę paversti kitomis naudmenomis galės įgyvendinant valstybei svarbius projektus

1
Paskelbta: 2013-12-23 22:42 Autorius: Naujienų redaktorius
Pabalių botaninis draustinis. Nuotr. iš „zagaresrp.am.lt“
Pabalių botaninis draustinis. Nuotr. iš „zagaresrp.am.lt“

Seimas papildė Saugomų teritorijų įstatymą išimtimis, kai draustiniuose, valstybiniuose parkuose, biosferos rezervatuose ir biosferos poligonuose bus leidžiama keisti pagrindinę konservacinę ir miškų ūkio žemės naudojimo paskirtį, taip pat paversti miško žemę kitomis naudmenomis.

Seimas priėmė atitinkamas įstatymo pataisas. Už naujus teisės akto pakeitimus balsavo 56 Seimo nariai, prieš – 8, susilaikė 12 parlamentarų.

Pagal priimtas pataisas tai bus leidžiama daryti, kai miško žemę kitomis naudmenomis paversti „bus būtina įgyvendinant valstybei svarbius projektus, taip pat, kai bus formuojamos šių saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentuose ar bendruosiuose planuose numatytos visuomeninės paskirties, bendrojo naudojimo ir atskirųjų želdynų teritorijos“.

Šiuo metu draustiniuose, valstybiniuose parkuose, biosferos rezervatuose ir biosferos poligonuose draudžiama keisti pagrindinę konservacinę ir miškų ūkio žemės naudojimo paskirtį, taip pat paversti miško žemę kitomis naudmenomis, išskyrus atvejus, kai tai daroma reikmėms, susijusioms su šių saugomų teritorijų apsauga, tvarkymu, pritaikymu visuomenės poreikiams ir naudojimu rekreacijai, jeigu tai numatyta šių saugomų teritorijų planavimo dokumentuose ir neprieštarauja šių saugomų teritorijų nuostatams; taip pat, kai atidalijama miškų ūkio paskirties žemės sklypo dalis, kurioje leidžiama atstatyti buvusią sodybą arba kurioje yra teisėtai pastatytas gyvenamasis namas ar gyvenamasis namas kartu su jo priklausiniais, Nekilnojamojo turto registre įregistruotas kaip atskiras nekilnojamojo turto objektas (pagrindinis daiktas). Valstybiniuose rezervatuose draudžiama keisti pagrindinę konservacinę žemės naudojimo paskirtį.

Seimo balsavimas pagal frakcijas pasiskirstė taip: už pakeitimus balsavo Darbo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, Lietuvos socialdemokratų ir Tvarkos ir teisingumo partijų frakcijų bei mišrios grupės nariai Linas Balsys, Rima Baškienė ir Povilas Urbšys.

Susilaikė arba balsavo prieš projektą tik konservatorių frakcijos atstovai.

„lrs.lt“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
1. traxtibidax
(2013-12-25 17:05:11)
(81.100.193.68) Parašė:

rokiskio rajone ,juzintu seniunyjoje ,dauliunu /samaniu miske buvo pilkapiai.kazkas dave leidima plesti karjera,ko pasekoje vietoje pilkapiu ir unikalaus misko dabar plyti zvyro karjeras.kas dave leidima sunaikinti miska ir pilkapius?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras