2020 m. liepos 4 d.

 

DRĄSOS KELYJE buriasi tikrasis naujos Lietuvos sąrašas

8
Paskelbta: 2012-07-18 18:21 Autorius: Alfa.lt

Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) pirmininkas Povilas Gylys pranešė, jog kartu su kitais, jokiai partijai nepriklausiančiais, bendraminčiais dalyvaus rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Kaip teigė į politiką grįžtantis buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, į parlamentą jis norėtų būti išrinktas kartu su neseniai užregistruotos „Drąsos kelio“ partijos atstovais.

„Tai – sunkus apsisprendimas, ypač akademiniams žmonėms, nes būti pilietinės visuomenės dalimi, kelti klausimus, diskusijas yra viena, o visai kas kita yra tiesiogiai dalyvauti valstybės valdyme“, – apie pasiryžimą sugrįžti į politiką trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo P. Gylys.

„Šiandien situacija valstybėje yra korupcinė plačiąja to žodžio prasme, politinė sistema yra papuvusi. Korupcija reiškia ne tik kyšių ėmimą, bet apskritai – jei politinė sistema neveikia, neatlieka savo funkcijų, tai mūsų – piliečių – gerovė iš karto dėl to nukenčia. Aš, kaip privatus asmuo, šiandien gyvenu kaip niekad gerai, bet kaip pilietis - labai prastai, kadangi tai, kas vyksta valstybėje, tai yra ta betvarkė, amoralumas, neteisėtumas, manęs netenkina“, – priežastis, paskatinusias veržtis į parlamentą, apibūdino NDJ vadovas.

P. Gylys pabrėžė tikįs, jog kartu su juo „Drąsos kelio“ partijos kandidatų sąraše atsidursiantys buvęs Specialių tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Kęstutis Zaborskas, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Daujotis bei kiti žymūs visuomenės veikėjai nebus vadinami „marginalais“.

„Mes nesame ekstremistai, nesame kraštutiniai elementai, o blaiviai mąstantys žmonės. Valdžia marginalizavosi”, – rėžė NDJ pirmininkas.

„Turime visus instrumentus, todėl reikia tik politinės valios”, – sakė K. Zaborskas, užsiminęs apie būtinybę užkirsti kelią korupcijos plitimui aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

Trykšta pasitikėjimu

Su „Drąsos kelio“ partija į Seimą mėginsiantis patekti P. Gylys aiškino tikintis, kad minėta politinė jėga, papildyta visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų lyderiais, galės sėkmingai konkuruoti su jau seniai veikiančiomis partijomis.

„Manau, kad mes būsime grėsmingi konkurentai toms sisteminėms partijoms. Aš manau, kad jos jau dabar išsigandusios. Signalai, kuriuos gaunu, tai rodo“, – kalbėjo P. Gylys.

Apie tai, kad „Drąsos kelias“ kartu su „Lietuvos sąrašu“ ir visuomenininkais bus grėsmingi konkurentai tradicinėms Lietuvos politinėms partijoms, užsiminė ir į minėtų politinių jėgų pusę stojęs bei valdančiąją Konservatorių partiją palikęs parlamentaras Saulius Stoma.

Jam taip pat pritarė vis dar konservatorių gretose esantis, tačiau šių pažiūras kritikuojantis Seimo narys Naglis Puteikis.

Parlamentaras trečiadienį į Seimą susirinkusiems asmenims priminė, kad spaudos konferencija nėra transliuojama tiesiogiai internetu.

„Sprendimus cenzūruoti tokius renginius priima Seimo valdyba, kurioje yra ir pozicija, ir opozicija. […] Opozicija, panašu, yra dar labiau išsigandusi, nes bijo, kad jūs galite juos išstumti iš lyderių pozicijų ateinančiuose parlamento rinkimuose”, – dėstė N. Puteikis.

Keliai išsiskyrė?

Alfa.lt primena, kad buvęs Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys minėjo, jog Seimo rinkimuose nedalyvaus, tačiau kiek vėliau įkūrė „Lietuvos sąrašo“ partiją.

Pasak buvusio ilgamečio dienraščio „Lietuvos žinios“ redaktoriaus Valdo Vasiliausko, būtent šis D. Kuolio žingsnis pastūmėjo atskiras nevyriausybines, nepartines organizacijas jungtis ir burti „Drąsos kelio“ partijos kandidatų sąrašą.

„Drąsos kelio” sąrašas formuojamas tokiu principu, kokį mes ir deklaravome, tai yra apie 15 procentų partijos sudarys jo nariai, o visi kiti atstovaus visuomenei, nepartiniams judėjimams“, – aiškino V. Vasiliauskas.

Tiesa, „Lietuvos sąrašą“ įkūręs D. Kuolys teigė, jog ši politinė jėga idėjos bendradarbiauti su „Drąsos kelio“ partija neatsisako.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. :D
(2012-07-19 13:39:28)
(86.46.125.102) Parašė:

bla bla bla kad ir kaip graziai kalbetu tos naujos partijos nieko gero nepakeis,jiems vienas galvoje ilysti i seima ir silta kede suirasti,kad skaniai valgyti is to pacio lovio su visais...



7. alfa Kindziulis
(2012-07-19 12:08:34)
(88.222.118.50) Parašė:

"ATSIMERKĘS PAMATAI", matosi,kaip tikslingai buriami iš kavos tirščių maži procentai ir, neva, reikia vienyti mažas partijas,partjėles per jų lyderius [neiti į talką DK] - išvertus į lietuvių kalbą - atskiesti DRĄSOS KELIĄ "tinkamesmiais" politikais. O "atsimerkęs pamatai", kad ne "tautos vienytojai", o mažos mergaitės malda prieš nelaimę vienija ŽMONES, pas ką dar ne "Sorošo" ar ne "Šuns širdis".



6. Tremtinys
(2012-07-19 10:15:43)
(84.240.57.11) Parašė:

Musu seima ir daug pazistamu padoriu zmoniu balsuos tik uz Drasos kelia. Seniau balsuodavome uz Tevynes sajunga, bet po Garliavos ivykiu TS prarado padoriu zmoniu pasitikejima ir niekada uz sia partija nebalsuosime.



5. Antanas
(2012-07-19 10:04:51)
(78.62.235.6) Parašė:

Tas sąrašas ne naujos Lietuvos o plakasi su senais buvusiais ir "atskiedžia" DRĄSIAUS KELIĄ, taip kaip konservatoriai "atskiedė" gausiausią, švariausią iš kitų organizacijų ir partijų - POLITINIUS KALINIUS IR TREMTINIUS, KRIKŠČIONIS DEMOKRATUS. ( Koalicija galėjo būti) Savo laiku V. Adamkus Ariogaloje pabrėžė žiūrėdamas į tokią gausią organizaciją: "Va čia tai Lietuva." O dabar beliko pensininkų sambūris, nes ir jų pačių vaikai palieka Lietuvą.



4. Bevardė
(2012-07-19 10:01:33)
(78.57.231.202) Parašė:

Nuostabus logotipas! Asocijuojasi pirmiausia su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste, su Drąsa- NEBIJOKIT, kaip pasakė Jonas Paulius II, ir su tėvu, kuris atidavė gyvybę už savo vaiką- su begaliniu pasiaukojimu. Kiek galėsiu, tiek žmonių suagituosiu balsuoti už DK. Šis ruduo yra lemiamas Lietuvai. Nes jeigu leisim laimėt Darbo partijai ar panašiems- tada mes patys ŽLUGĘ IKI GALO.



3. Pensininkas
(2012-07-19 09:22:14)
(78.60.208.85) Parašė:

Gylys man nekelia sentimentų, ir nereikia svaidytis tokiais žodžiais būtent jam, kad jis kurią tikrą Lietuvos sąrašą. Drąsos kelias kurią savo Drąsos kelio sąrašą ir tai gerai. Tačiau į einant į Rinkimus visus antisisteminių ir antiklaninių partijų sąrašus (iki rugsėjo 10 d.) būtina sujungti į vieną koalicinį sąrašą LIETUVOS SĄRAŠAS DRĄSOS KELIU UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE (LSDKULL). Kitaip pergalės nepasiekti ir Lietuvai po rinkimų bus dar blogiau.



2. alfa Kindziulis
(2012-07-18 21:25:44)
(88.222.118.50) Parašė:

DRĄSOS KELIO Lietuvos sąrašą reikia taip įforminti,kad nesusimaišytų su Trojos arklių sąrašais.



1. alfa Kindziulis
(2012-07-18 20:19:33)
(88.222.118.50) Parašė:

pasitikiu tik DRĄSOS KELIU ; jokių "tautos vienytojų"- jie Trojos arkliai.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras