2020 m. liepos 4 d.

 

Diskusijos dėl skalūnų dujų, naftos ir kitų angliavandenilių išteklių mokesčių

3
Paskelbta: 2014-01-16 20:44 Autorius: Naujienų redaktorius
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Vyriausybės strateginiame komitete ketvirtadienį svarstyti Aplinkos ministerijos siūlymai papildyti Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymą dėl išsklaidytųjų (netradicinių) angliavandenilių gavybos mokesčio ir kartu patikslinti nustatytus tradicinių angliavandenilių (naftos ir dujų) gavybos mokesčio tarifus.

„Visų pirma būtina pereiti prie pasaulinės praktikos ir išgaunamų angliavandenilių kiekį skaičiuoti ne tonomis, o kubiniais metrais, ir mokesčio tarifus taikyti priklausomai nuo įmonės metinių gavybos apimčių, o ne nuo telkinio“, – pažymėjo Vyriausybės strateginio komiteto pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius.

Posėdyje sutarta, kad būtina suinteresuotų institucijų diskusija dėl galimų tarifų. Pirminiai pasiūlymai dėl tradicinių angliavandenilių galėtų esą būti diferencijuoti, priklausomai nuo įmonės gavybos apimčių. Kai įmonės metinės gavybos apimtys siekia iki 4 tūkstančių kubinių metrų, būtų taikomas 10 proc. (alternatyva – 5 proc.), nuo 4 tūkstančių kubinių metrų iki 12 tūkstančių kubinių metrų – 15 proc. (alternatyva – 10 proc.) ir virš 12 tūkstančių kubinių metrų – 20 proc. (alternatyva – 15 proc.)  bazinis mokesčio tarifas.

Netradicinių (išsklaidytųjų) angliavandenilių gavybos mokesčių tarifą taip pat siūloma diferencijuoti pagal įmonės sumines metines gavybos apimtis: esant metinei gavybai iki 10 tūkstančių kubinių metrų – nustatyti 10 proc. bazinį tarifą, esant gavybai 10–30 tūkstančių kubinių metrų – 15 proc. ir esant gavybai virš 30 tūkstančių kubinių metrų – 20 proc.

Premjeras pabrėžia, jog šie pasiūlymai yra tik pirminiai Aplinkos ministerijos ir komiteto siūlymai, o ministerijai pavesta su jais supažindinti verslo atstovus, pateikti visų suinteresuotųjų svarstymui ir tik po to rengti Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo pataisų ir papildymų projektą.

„lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
3. O ne, tiek daug??
(2014-01-17 11:28:52)
(188.69.199.22) Parašė:

Manau negalima skriausti užsienio oligarchų kažkokių Lietuvos piliečių teisėmis. Reikia oligarchams dar primokėti, kad jie iš mūsų Lietuvėlės visus gamtos išteklius išsiurbtų.



2. siūlau
(2014-01-17 10:00:34)
(88.119.21.95) Parašė:

visai neimti mokesčio nei už dujas, nei už naftą, nei už durpes ar žvyrą, taip pritrauksime užsienio investicijas, atsiras darbo vietų. Tuo pačiu siūlau gamtos išteklius naudojančių bendrovių darbuotojams mokėti tik minimalų atlygį. Taip pakelsime užsienio investuotojų pelnus, o jie savo ruožtu labai norės investuoti Lietuvoje.



1. per pigiai
(2014-01-16 23:22:23)
(213.164.114.65) Parašė:

nori mus parduoti



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras