2020 m. sausio 20 d.

 

Didžiausia JAV ginklų pirkėja – Saudo Arabija

Paskelbta: 2012-08-28 07:21 Autorius: Mindaugas Peleckis
F-15
F-15

Galimai ruošdamosi atakai prieš Iraną, JAV pardavinėja vis daugiau ginklų šiitiškos Islamo Respublikos nemėgstančioms arabų šalims, kurios yra amerikiečių sąjungininkės. Pernai JAV ginklų pardavimas išaugo trigubai.

Kaip praneša įvairios pasaulio naujienų agentūros – nuo „Reuters“ (www.reuters.com/article/2012/08/27/us-usa-arms-sales-idUSBRE87Q0V220120827) iki „Press TV“ (www.presstv.com/detail/2012/08/27/258350/us-arms-sales-hit-record-high-of-663bn) - 2011-aisiais JAV Persijos įlankos arabų šalims, kurios yra pagrindinės amerikietiškų ginklų pirkėjos, pardavė ginkluotės už rekordinę 66,3 milijardų dolerių sumą. Tai patvirtinta naujame Kongreso pranešime.

Kongreso tyrimų tarnybos pranešime rašoma, kad JAV buvo „ypatingai būtina“ padidinti prekybą ginklais net 21,4 milijardo dolerių, lyginant su 2010-aisiais. 2009 metais JAV pardavė ginklų už 31 milijardą dolerių.

Didžiausia JAV ginklų pirkėja – Saudo Arabija, pernai nusipirkusi jų net už 33,4 milijardus dolerių. Tarp pirkinių – 84 patobulinti F-15 (tai – bene geriausia amerikiečių žudymo mašina, ketvirtosios kartos sunkusis dviejų reaktyvinių variklių naikintuvas-bombonešis, plačiai naudojamas JAV ir Izraelio karinėse pajėgose), amunicija, raketos, logistinės priemonės. Dabar Saudo Arabija turi nebe 70, o jau 154 F-15 lėktuvus.

Be to, Saudo Arabijos karalystė iš JAV nusipirko dešimtis sraigtasparnių „Apache“ ir „Black Hawk“.

Jungtiniai Arabų Emyratai iš JAV už 3,49 milijardo dolerių įsigijo mobilų priešraketinį skydą THAAD bei 16 sraigtasparnių „Chinook“, kurie kainavo 939 milijonus dolerių.

Omanas už 1,4 milijardo dolerių iš JAV nusipirko 18 naikintuvų „F-16“.

Svarbus JAV klientas ginklų prekyboje yra ir Indija, už 4,1 milijardo dolerių nusipirkusi dešimt lėktuvų „C-17“.

Taivanis už 2 milijardus dolerių įsigijo priešraketinių pabūklų „Patriot“. Tai labai supykdė Kinijos liaudies respublikos valdžią, praneša naujienų agentūros.

JAV – didžiausios ginklų gamintojos pasaulyje. Amerikiečiai vieninteliai iš ginklų prekeivių uždirbo didesnius pelnus, tuo tarpu Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Vokietija ir Italija – pagrindinės Europos ginklų gamintojos – pastaruoju metu patyrė nuostolių.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras