2020 m. balandžio 3 d.

 

Dešiniojo kranto statybos: Konstitucijos pr. kyla norvegų QUADRUM

3
Paskelbta: 2013-06-03 13:48 Autorius: www.pilotas.lt

Vilniaus Konstitucijos prospekte po kelerių metų pertraukos pradėtos didžiulės statybos. Vietoje, kur dar visai neseniai akis badė „Inturisto“ viešbučio griaučiai, jau statomas 70 000 m² ploto modernus biurų kvartalas „Quadrum“ (arch. „Schmidt Hammer Lassen Architects“, „Lund+Slaatto Arkitekter“). Tai į Vilniaus Neries dešinįjį krantą grįžtančių investicijų simbolis.

Verslo miestas mieste

Biurų kvartalo „Quadrum“ (Konstitucijos pr. 21) projektą plėtojanti kompanija „Schage Real Estate” priklauso Schage'ų šeimos valdomai Norvegijos įmonių grupei. Prieš 3 metus uždarą architektūros idėjų konkursą laimėję danų ir norvegų architektai jį suprojektavo pagal principą „verslo miestas mieste“.

Racionalių architektūros formų norvegiškojo verslo komplekso statybos prasidėjo nuo 3 aukštų 700 vietų požeminės automobilių aikštelės. 3 pastatų ansamblyje numatyti šiuolaikinėmis inovacijomis aprūpinti biurai su daugiafunkcėmis konferencijų salėmis, restoranais, poilsio zonomis, apželdintu kiemu, taip pat – paslaugų zona apsipirkti bei kitoms buitinėms reikmėms. „Quadrum” turėtų išsiskirti ekonomiškumu ir palankumu gamtai – taupų energijos panaudojimą, socialiai atsakingą aplinkos tausojimą ir aukšto lygio komfortą užtikrins BREEAM sertifikatas. Tai bus pirmasis verslo centras Baltijos šalyse, gavęs šį prestižinį sertifikatą. Bendra investicijų į šį projektą vertė siekia 260 mln. litų. Beje, Norvegijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Schage Real Estate“ 190 mln. litų paskolą suteiks DNB grupė.

Išsiskirs enegetiniu taupumu

Biurų centras „Quadrum“ – pirmasis verslo centras Baltijos šalyse, kuriame taupų energijos panaudojimą, socialiai atsakingą aplinkos tausojimą ir aukšto lygio komfortą užtikrins BREEAM sertifikatas. Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai šildymui bus panaudota geoterminė energija. Toks šildymo variantas leis ne tik tausoti aplinką, bet ir sumažinti šilumos kainą. Apskaičiuota, kad geoterminio šildymo sistema kasmet leis sutaupyti apie 70 000 litų verslo centro patalpoms šildyti bei vėsinti.

Kaip skelbia Vilniaus savivaldybė, investicijos į biurų kvartalą investicijos sieks 260 mln. litų. Pirmasis pastatas iš 3 numatytų biurų pastatų bus baigtas 2015 metais. Baigus statyti visą verslo kompleksą, jame galės dirbti 4 000 žmonių.

Krante vykdomi 9 stambūs projektai

Vilniaus mero A. Zuoko teigimu, dešiniajame Neries krante šiuo metu vykdomi 9 stambūs investiciniai projektai, į tvarkomus objektus investuojama per 0,5 mlrd. litų, o dar apie 100 mln. litų į infrastruktūrą (gatves, dviračių takus, žaliąsias erdves) investuos savivaldybė. Visai šalia „Quadrum“ (Konstitucijos pr. 29) UAB „Lords LB Asset Management“ stato A klasės biurų pastatą. Šio 15 800 m² ploto pastato planuojama statybos pabaiga – kitais metais. Investicijos čia sieks apie 75 mln. litų. Dar apie 4 mln. litų bus investuota į aplinkines viešąsias erdves – miesto parką su viešojo automobilių stovėjimo vietomis. UAB „Vėtrūna“ taip pat dirbs 1,37 ha sklype Lvovo g., kur numatyta įrengti 50 000 m² biuro patalpų. Į šią vietą planuojamos investicijos turėtų siekti 373 mln. litų.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. nesuprates
(2013-11-11 16:08:36)
(77.240.255.146) Parašė:

70 000m² ploto, 700 automobiliu parkavimo vietu. Ar ne mazoka? Preliminariai skaiciuojant pagal STR'a turetu buti bent 2500..? Turbut savivaldybe leido likusius 1800 parkuoti aplinkinese gatvese.2. sigitas
(2013-06-04 12:05:05)
(84.15.179.204) Parašė:

Viskas pagal plana ateities Lietuvoje runkeliams, patvoriniams ir visokiems violetiniams bei marginalams vietos nera numatyta, Marijos zemeje tures gyventi tik to nusipelne ir lojalus draugu grupei zmogai...1. Benas
(2013-06-03 15:17:53)
(78.62.185.144) Parašė:

Lietuva po keletos desimtmeciu atrodys mano nuomone liudnai. Bus Vilnius, Klaipeda ir tarpinis miestas Kaunas kur pakeliui galima sustojus nusislapinti ir bazese nusipirkti pampersu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras