2020 m. birželio 3 d.

 

Desertas - administracijos direktorius?

8
Paskelbta: 2012-10-29 09:40 Autorius: Irena Vasinauskaitė

Buvau labai gerai apie vietos politikus galvojanti moteris, jei maniau, kad Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius pats įsiprašė į susitikimą su apskrities bendruomenių konfederacijos žmonėmis. Pasirodo, buvo pakviestas raštu, prieš dvi savaites, iš anksto parašant, į kokius klausimus teks atsakinėti. Įplaukė į salę gražus, savivaldybės moterų išpopintas, antrą kadenciją minėtame poste sėdintis konservatorius Vladas, lydimas dailios viešųjų ryšių specialistės.

Susitikimo dalyviai, be iš anksto paruoštųjų, turėjo begales klausimų: apie bendruomenių veiklos finansavimą, apie šiukšliną miestą, per didelį biurokratų skaičių, korupciją formuojant naująsias kapines, rengimąsi didinti žemės mokesčius ir t. t. ir pan.

“Jūs nekelkite balso,”- įspėjo V. Damulevičius renginio organizatorę, Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkę Nijolę Malakauskienę, kai ši teikė klausimus be įgarsinimo daugiau nei du šimtus žmonių talpinančioje patalpoje.

“Bendruomenės, kitiems metams parašykite nevyriausybinių organizacijų projektą, kad galėtume numatyti finansavimą”, - mokė Šiaulių valdininkų vadas, tačiau taip ir nepaaiškino, kaip tose projektiniuose rašinėliuose atspėti, kada Seimas, vyriausybė, respublikinė bendruomenių organizacija ar pan. pakvies šiauliškius į konkretų renginį… Mat, pinigų reikėtų vietinės reikšmės kelionei. Neatsakė direktorius į šį N. Malakauskienės klausimą, nors miesto spauda mirgėte mirga apie dvi nesenas savivaldybės klerkų keliones į Kiniją… pasidalinti patirtimi. Keliautojas V. Damulevičius apie savo kelionių įspūdžius nepapasakojo, o iš viešųjų publikacijų aišku, kad kinams mūsų patirtys netaikytinos. Beje, Šiaulių savivaldybės tinklalapyje galimai klastojama viešoji informacija, nes laikinosios, dirbtinai sukurptos bendruomenių tarybos suplaktos į vieną sąrašą su nuolat ir seniai veikiančiomis vietos bendruomenėmis. O gal tai dėl tų pačių kitų metų biudžeto pinigų, kuriuos “virtualiai” dalina administracijos direktorius?

“Miestas šiukšlinas. Vasarą niekas nešienavo žolės, o dabar nešluoja šlapių lapų. Slidu.”, - pylėsi priekaištai.

“Miestas išaugo, jo teritorija smarkiai padidėjo, o gyventojų skaičius sumažėjo. Nėra pinigų.”, - kaip poterius beldė savivaldybės Vladas.

“Centre baisi netvarka, o apie pakraščius jau tylim. Žmonės patys, nelegaliai renka pinigus ir samdo kiemsargius. Irgi nelegalus.”, - guodėsi gyventojai.

“Nuostabu,” - žavėjosi direktorius nelegalia darbščių piliečių iniciatyva.

“Už savivaldybės ir bendruomenių lėšas įrengėte vaikų žaidimo aikšteles, o mini atrakcionus sumurkdėte į purvą”, - nesiliovė aktyvuoliai, bandydami pasakyti, kad aštuonios žaidimų vietos, kainavusios apie ketvirtį milijono litų, jau vandalų siaubiamos ir, regis, statytos tik tam, kad savi projektų vykdytojai užsidirbtų.

“Apdėkite plytelėmis aikšteles patys ir saugokit jas,” – mokė V. Damulevičius.

“Medžius nupjaunate, o kelmus paliekate.”, - nesiliovė “priekabiavę” susirinkusieji.

“Vieną kelmą Apželdinimas išrovė tikrai.”, - patikino svečias. Tik gaila, kad pamiršo nurodyti, kur tai įvyko. Gal susimetę po nelegalų litą kitą žmonės toje vietoje valdžios kruopštumo įamžinimo akcentą pastatytų.

“Savivaldybės priimamasis dirba lėtai, darbuotojai nekreipia dėmesio į laukiančius interesantus”, - pavaldinius direktoriui skundė žmonės.

“Krizė palietė visus. Tačiau be biurokratų valstybės neišgyventų nė minutės.”, - susireikšmino atvykusysis. Ir netruko pasigirti, kad Šiaulių savivaldybėje dirbo 287 tarnautojai, o dabar liko tik 243.

“Jei netikit, tai ko čia atėjot?”, - bandė raminti salėje šurmuliuojančius savo darbdavius Vladas Damulevičius.

“Žmonės emigruoja, sunku bepragyventi, o jūs dar žemės mokestį didinat“, - bandė žemės savininkų interesus ginti E. Danilovas.

“Nė viena žemės pėda neišvažiuoja kartu. Tik savininkas pasikeičia. Tai aš nesibaiminu, kad pasikeis savininkai. Taip gal net geriau,” - įsitikinęs TS LKD atstovas V. Damulevičius.

Dar ilgokai vyko pokalbis “aklo su kurčiu” stiliumi, kol vienas aktyvus renginio dalyvis administracijos direktoriui priminė, kad senoji Šiaulių savivaldybės salė “Smetonos laikais vadinosi Tautos sale”, o dabar būtent V. Damulevičiaus įsakymu iš ten išguiti visuomeninkai.  Gal valdžiai nepatinka iš arti kasdien pretenzijų klausytis? Ir bene paskutiniuoju susitikimo klausimu nieko konkretaus iš savo arogantiškojo tarno neišpešę, renginio dalyviai jį paleido laisvėn, o šis atsisveikindamas pasidžiaugė: ”Ačiū, kad nesuvalgėt…”

“Koks neskanus desertas“, – tyliai pagalvojau. Nors proto, greitos orientacijos ir miesto reikalų tvarkymo patirties šis direktorius nestokoja. Tačiau arogantiškai VALDYTI smagiau?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. Senjora
(2012-11-05 10:34:18)
(77.221.86.12) Parašė:

Tėvelis miesto renovacijos reikalus kuruoja advokatas sūnus skolas už renovaciją išmušinėja. Rasti teisybę nėra galimybių. Šeimyninė ranga ir tiek. O kaip su viešaisiais ir privačiais interesais?7. Prienietis
(2012-11-03 08:29:19)
(78.57.151.167) Parašė:

Kai kuriais momentais tarsi matau akyse Prienų sav. administracijos direktorių Algelį Marcinkevičių...6. Svecias
(2012-10-31 07:21:04)
(62.212.203.180) Parašė:

Ko noreti is autokratu? Vargsai siaulieciai...5. Rūta Zabielienė
(2012-10-29 22:22:22)
(78.57.148.68) Parašė:

Nijole, ačiū už taip vaizdžiai aprašytą visuomenės susitkimą su tipišku biurokratu, panašių veikėjų, tur būt ne vieną galima surasti kiekvienoje savivaldybėje. Reiktų jiems išleisti bendravimo su visuomene atmintinę, kad visada nepamirštų "teisingai" atsakinėti į žmonių klausimus.4. Jolanta Lipkevičienė
(2012-10-29 20:55:56)
(78.62.139.174) Parašė:

Paskaičius šį straipsnį apie piliečių susitikimą su tarnautojais galiu patikinti, kad per ilgai mes dirbom sau, o jie sau. Ir dabar turim tą ką turim. Lygiai tas pats vyksta ir Kaune su švietimiečiais . Pakvietėme raštu į konferencją Švietimo skyriaus vadovą prieš daugiau negu mėn. tema : "Geroji naujiena- mokykla turi ugdyti brandų žmogų". Nesiteikė raštu pranešti ar atvyks, o atėjęs pasakė, kad jis bus vos keletą min. ir į visus klausimus atsakys jo sprecialistė Vida Kučiauskienė. Kai priėjome prie jos ji pasakė, kad ji nieko nekalbės, nes atėjo į konferenciją, kaip laisva klausytoja( tai vyko darbo metu). Vėl grįžome prie p. Bagdono ir primygtinai kvietėme jį ateiti į priekį ir pasisakyti šia tema, įkyrumo dėka mums pavyko šį poną prisikviesti. Bet jis vis įrodinėjo, kad laiko neturi ir stengėsi auditorijos klausimų išvengti. Seimo nariai prisižadėjo, bet neatvyko, nes matomai tokiom diskusijom nepasiruošę. Pabaigoje konferencijos priėjusi švietimo skyriaus specialistė metė priekaištus, neva mes elgiamės neetiškai pastatome tarnautojus prieš auditoriją, iš anksto nepateikiame jiems klausimų ir tyčiojamės. Bet mes jų klausinėjome ne apie santechniką, o apie jų tiesioginio darbo sritį- švietimą. Kadangi " Šviesos kampelio" asociacija su būriu kitų NVO, konferencijas pareiškėme, kad švietimo temomis organizuosime kas du-tris men. ir raštu kvietėme Kauno švietimo skyriaus specialistus rengti bendrą veiklos strategiją. Tai mums prie apskrito stalo, kad surengė "pirtelę" siekdami įtikinti, kad mūsų veikla neveiksminga, neefektyvi ir tik trukdo tarnautojams dirbti.( šio apskrito stalo įrašas netrukus bus patalpintas internete galėsite patys įsitikinti kokias kompetencijas turi socialiniai pedagogai, prevencijos sritį kuruojantys specialistai. Tikrai puikia geba nugalinti, nudrąsinti naudojant smurtinį bendravimą, ir baisiausia, kad jie dirba su mūsų vaikais). Mes nesustosime irsimės į priekį ...3. Mykolas
(2012-10-29 19:18:50)
(188.69.226.58) Parašė:

siauliu koalicija liuksusinis pavyzdys Grybauskaitei: Socdemas Sartauskas - vestuviu generolas, konservas Damulevicius Kubiliaus klonas, liberolai su tvarkieciais dielas tvarko :)2. Runkelis
(2012-10-29 14:46:03)
(78.58.225.130) Parašė:

Per ilgai užsisėdėjo šitas ,,karaliukas"1. Šiaulietis
(2012-10-29 12:49:56)
(77.221.68.82) Parašė:

,, proto, greitos orientacijos ir'' SAVO ASMENINIŲ ,,reikalų tvarkymo patirties šis direktorius nestokoja. ''Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras