2020 m. sausio 29 d.

 

Derybose dėl ES daugiamečio biudžeto Lietuva siekia didesnio tradicinių politikų finansavimo

3
Paskelbta: 2019-12-11 09:53 Autorius: ekspertai.euGruodžio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas 2021–2027 metų ES daugiametei finansinei programai.

BRT diskusijų metu A. Zananavičius pažymėjo, kad ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos pateiktas pasiūlymas dėl daugiametės finansinės programos nėra tinkamas pagrindas tolesnėms diskusijoms.

„Šis derybų paketas nei žingsniu nepriartina prie kompromiso. Jame nebuvo atsižvelgta į daugumos valstybių narių ir Europos Komisijos poziciją, kad tolesnis biudžeto mažinimas neleis pasiekti ambicingų klimato kaitos tikslų ir įgyvendinti ES strateginės darbotvarkės. Būtina rasti sprendimą dėl pagal pasiūlymą beveik trečdaliu Lietuvai mažėjančio sanglaudos politikos finansavimo ir vis dar drastiškai besiskiriančių tiesioginių išmokų dydžio ES valstybių narių ūkininkams. ES sutartiniai įsipareigojimai – pakankamas ir nenutrūkstamas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo ir Kaliningrado specialiosios tranzito schemos finansavimas – privalo būti gerbiami ir vykdomi“, - pasakė A. Zananavičius.

Rengiantis gruodžio 12–13 dieną vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui pagrindinės diskusijos vyko dėl klimato kaitos. Viceministras išreiškė palaikymą ambicingai ES klimato politikai.

„Palaikome tikslą iki 2050 metų užtikrinti ekonomikos poveikio klimatui neutralumą. Tam reikalinga ES ilgalaikė strategija, paremta visaapimančiu požiūriu, įtraukianti visus sektorius ir priemones. Siekiant teisingo ir socialiai subalansuoto perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos visose valstybėse narėse, naujojoje daugiametėje finansinėje programoje turi būti numatytos tinkamos finansinės paskatos. Ne mažiau svarbu, kad trečiosios šalys laikytųsi aukščiausių tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinio saugumo standartų“, - nurodė A. Zananavičius.

Europos Komisija pristatė veiksmus dėl ES plėtros metodologijos reformos rengimo, pabrėžė derybų pradžios su Šiaurės Makedonija ir Albanija 2020 metų kovo mėnesį svarbą. Lietuva prisijungė prie bendraminčių valstybių dokumento, kuriame pažymima, jog ES plėtros procesas neturi būti vėlinamas, o požiūris Europos Komisijai rengiant ES plėtros metodologijos peržiūrą turi būti pragmatiškas ir vykti paraleliai.

BRT taip pat vyko Vengrijos klausymai dėl teisinės valstybės bei aptarta teisinės valstybės padėtis Lenkijoje. Ministrai keitėsi nuomonėmis dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo gerinimo prasidėjus naujam ES politiniam ciklui. Nuo 2020 metų sausio 1 dienos ES Tarybai pirmininkausianti Kroatija pristatė 2020 metų Europos semestro veiksmų planą.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Vytas
(2019-12-11 18:02:40)
(46.249.171.56) Parašė:

Tas nuostabus, be galo didelių GALIMYBIŲ VOGTI maišas KLIMATO KAITA. Niekas niekada neįrodė, kad klimato kaita, tai žmogaus veiklos pasekmė. Oro, aplinkos tarša - taip, vandenynų švarą - taip (žalieji net neprasižioja apie plastiko salas vandenyne. Kodėl?). Klimatas keičiasi automatiškai - žemės ašies precesijos pasekmė. Jos trukmė apie 29 850 metų. Gal apsirinku, gal 29 950, bet šimtas metų čia neturi jokios reikšmės. Tad ir akcentuoti reikia ne klimato kaitą, o oro bei aplinkos saugojimą. O tai jau "kovojome" su ozono skylių atsiradimu. Ką gavome? Kelis kartus brangesnį šaldymo skystį šaldytuvams, brangesnį plaukų laką ir t.t.2. Proletaras
(2019-12-11 11:34:53)
(78.58.185.179) Parašė:

Kokios dar ten derybos. Kaip bus nurodyta iš imperinio centro, taip ir darys vietinė kolonijos administracija.1. Nu jo...
(2019-12-11 10:16:03)
(188.69.193.207) Parašė:

Jo , kur gi sutiks darmajiedai su Suomijos pasiūlymu, pagal kurį, tautiniai biudžeto tratintojai gautų 25 proc. mažesnę europinę paramą. Juk tai reikštų gilŪ ir ilgalaikY pasninką ir nebebūtų už ką šokti ritualinių šokių "rusaipuola". Kai kuriems etatiniams klounams, gal net dirbti tektų eiti, o politikumo grandai, nesulaukę politiniŪ partijŲ finanCavimo, pradėtų emigruoti... :DParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras