2020 m. liepos 8 d.

 

Derybos dėl būsimos ES užsienio politikos finansavimo reikalauja papildomų pastangų

Paskelbta: 2019-05-17 06:40 Autorius: ekspertai.eu
D. Skusevičius. Nuotr. urm.lt
D. Skusevičius. Nuotr. urm.lt

Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kurio metu Vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pažangą įgyvendinant Jungtinių Tautų darbotvarkės iki 2030 metų darnaus vystymosi tikslus ir padėtį Afrikos Sahelio regione. Susitikimo metu taip pat siekta suartinti požiūrius dėl Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos finansavimo būsimoje daugiametėje finansinėje programoje.

Posėdžio metu buvo tariamasi dėl tolesnių bendrų veiksmų, kurie leistų šalims partnerėms veiksmingiau kovoti su ekonominiais, socialiniais, klimato kaitos ir saugumo iššūkiais, kurie yra aktualūs kiekvienam iš mūsų, tačiau gali būti išspręsti tik pasauliniu lygiu.

Dėmesys taip pat skirtas siekiui užtikrinti ilgalaikį stabilumą, taiką ir vystymąsi Sahelio regione. Ministrai išreiškė visapusišką paramą ES veiksmams pažymėdami, kad teikiamos pagalbos efektyvumui užtikrinti reikalingas dar didesnis sutelktumas ir veiksmingesnis ES ir valstybių veiksmų koordinavimas, taip pat didesnė Afrikos partnerių atsakomybė.

Ypatingą dėmesį ministrai skyrė ES išorės veiksmų finansavimui būsimoje ES daugiametėje finansinėje programoje. Viceministras priminė Lietuvos siekius deramai atspindėti Europos Sąjungos kaimynystės svarbą pažymėdamas, kad siekdami realios pažangos derybose visi turime skirti papildomų pastangų, nuo kurių itin priklausys kiekvienos valstybės narės ir visos ES užsienio politikos sėkmė.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras