2020 m. balandžio 7 d.

 

Deramasi su ES dėl nuostolių kompensavimo kiaulių augintojams

2
Paskelbta: 2014-03-19 13:32 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „zum.lt“
Nuotr. iš „zum.lt“

Žemės ūkio ministerijos specialistų delegacija su Europos Komisijos pareigūnais Briuselyje derėjosi dėl ūkinės veiklos apribojimų sukeltų nuostolių atlyginimo afrikiniu kiaulių maru užkrėstos zonos kiaulių augintojams.

Susitikime esą papasakota apie prevencines priemones, kurių buvo imtasi užkirsti kelią maro plitimui Lietuvoje, pristatytos skaudžios ūkinės veiklos ribojimo pasekmės šalies kiaulių augintojams, tartasi dėl galimų nuostolių kompensavimo schemos elementų.

Anot ŽŪM, šiuo metu infekuotoje zonoje yra atsidūrusios 9 rajonų savivaldybės, kuriose auginama 63 tūkstančiai kiaulių. Ūkininkai šioje zonoje negalės auginti kiaulių ne mažiau kaip metus ir dėl to patirs didelių ekonominių nuostolių.

„Dabar derybų objektas yra klausimas, kokią dalį pajamų praradimo nuostolių kompensuos ES, o kokią valstybė. Patirtų nuostolių sumos kol kas dar negalutinės“, – sako ministras Vigilijus Jukna.

Paramos teikimo nuostatos bus svarstomos kitą savaitę Briuselyje.

zum.lt“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
2. Darijus
(2014-03-19 17:57:54)
(188.69.214.241) Parašė:

O kas kompensuos man už mano šerną?1. arklys kuriam nebeaišku
(2014-03-19 14:21:17)
(79.133.228.11) Parašė:

"...derėjosi dėl ūkinės veiklos apribojimų sukeltų nuostolių atlyginimo afrikiniu kiaulių maru užkrėstos zonos kiaulių augintojams." Ar tas maras kilo dėl tos veiklos apribojimų? Ar nuostoliųs atlyginti tik kiaulių augintojams? Ar nuostoliųs danų kiaulidėms atlyginti iš ES, ar iš Danijos, ar iš Afrikos, ar iš Lietuvos (t.y. ir iš mano) kišenės? Ar nuostoliųs atlyginti tik danų kiaulidėms? Ar reikia danų kiaulidėms atlyginti nuostoliųs (jug tam yra verslo draudimas)?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras