2020 m. liepos 4 d.

 

Dėl terorizmo pavojaus JAV pataria savo piliečiams nedelsiant išvykti iš Jemeno

Paskelbta: 2013-08-06 15:01 Autorius: Naujienų redaktorius
„Al Qaeda“ Jemene
„Al Qaeda“ Jemene

JAV valstybės departamentas pataria savo piliečiams ir ne pagrindiniams vyriausybės atstovams nedelsiant išvykti iš Jemeno dėl terorizmo pavojaus, skelbia BBC.

Tuo metu Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija praneša, kad iš Jemeno išsiuntė savo ambasados darbuotojus, ir perspėja savo piliečius nevykti į Jemeną. JAV dėl galimų išpuolių uždarė 19 ambasadų Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose, šios ambasados nedirbs iki šeštadienio.

Vašingtonas antradienį perspėjo, kad dėl teroristų veiklos ir pilietinių neramumų Jemene labai nesaugu. Piliečiai perspėjami į Jemeną nekeliauti, o ten gyvenantieji raginami nedelsiant išvykti. Prieš kelias valandas iki šio perspėjimo paskelbimo per bepiločio lėktuvo ataką Jemene žuvo keturi įtariami „Al Qaeda“ kovotojai.

BBC reporteris praneša, kad Jemeno sostinėje Sanoje imtasi beprecedenčių saugumo priemonių: šimtai šarvuotų kariuomenės automobilių saugo Prezidentūrą, svarbiausius infrastruktūros pastatus ir Vakarų ambasadas. Jemeno žvalgybos tarnybos patvirtino sužinojusios, kad į Saną per kelias pastarąsias dienas iš kitų regionų atvyko dešimtys „Al Qaeda“ kovotojų ir rengiasi stambiam išpuoliui. Šaltinis sakė, kad planuojamas išpuolis labai pavojingas ir nukreiptas prieš užsienio ambasadas ir Jemeno kariuomenės būstines.

„Los Angeles Times“ ir stotis „CBS News“, remdamiesi vyriausybės pareigūnais, pirmadienio vakarą pranešė, kad buvo pasiklausyta „Al Qaeda“ lyderio Aimano al Zavahirio ir organizacijos vadovo Jemene Nasero al Vahišio pokalbio. Per šį pokalbį pastarasis gavo nurodymą nuo praėjusio sekmadienio vykdyti išpuolius prieš JAV objektus.

Tuo tarpu tarptautinė policijos organizacija Interpolas savaitgalį paskelbė atskirą pasaulinio masto perspėjimą apie su „Al Qaeda“ susijusius pabėgimus iš kalėjimų devyniose šalyse. Interpolas teigia, kad per pastarąjį mėnesį ir Irako, Libijos, Pakistano ir kitų šalių kalėjimų per įsilaužimus buvo išlaisvinta „šimtai teroristų“.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras