2020 m. liepos 4 d.

 

Dėl Sočio žaidynių Rusija perkėlė valstybinę sieną

1
Paskelbta: 2014-01-22 10:25 Autorius: Naujienų redaktorius
wikipedia.lt nuotr.
wikipedia.lt nuotr.

Gruzijos vyriausybė pirmadienio vakarą išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl Rusijos sienos patraukimo 11 kilometrų į Abchazijos teritoriją, informuoja BBC.

Gruzinų teigimu, plėsdama Sočio olimpinių žaidynių saugumo zoną, Rusija „nelegaliai“ perkėlė savo pasienio patikros punktus 11 kilometrų į Abchazijos teritoriją. Taip pat pranešama, kad abchazų saugumo pajėgos patruliuos palei naują ribą, o vietiniai gyventojai su savimi visą laiką privalės turėti asmens tapatybės dokumentus. Rusijos valdžios atstovai šios informacijos kol kas nepatvirtino.

Rusija ir Gruzija diplomatinius santykis nutraukė 2008 m., po 5 dienas trukusių karinių veiksmų Pietų Osetijoje ir Abchazijoje, kai Rusija parėmė osetinų ir abchazų separatistus jų kovoje prieš Gruziją. Po konflikto šie du regionai paskelbė savo nepriklausomybę nuo Gruzijos ir iki šiol yra priklausomi nuo Maskvos finansinės pagalbos. Rusija taip pat yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kurios pripažino Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybę.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Imantas Melianas
(2014-01-22 12:32:14)
(78.63.213.134) Parašė:

Galėtų "Elta" nekartoti rusų propagandos pramanų, kad "šie du regionai paskelbė savo nepriklausomybę". Paprasčiausiai Rusija okupavo Gruzijos teritorijos dalį ir įkūrė ten savo marionetinius darinius, kurių nei viena civilizuota pasaulio valstybė nepripažino. Todėl reikėtų rašyti, kad Rusija neteisėtai perkėlė savo pasienio patikros punktus ne į kažkokios "Abchazijos", o į jų (rusų) okupuotą Gruzijos teritorijos dalį.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras