2020 m. birželio 7 d.

 

Dėl neregėto pasitikėjimo Lietuvos kariuomene šiemet Karo akademijoje studijuos rekordinis skaičius kariūnų

5
Paskelbta: 2019-08-12 17:55 Autorius: ekspertai.eu

Nepaisant mažėjančio abiturientų skaičiaus Lietuvoje, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įstojusiųjų skaičius išaugo. Šiemet Lietuvos karo akademijos kariūnų gretas papildė didžiausias nuo 2003 m. jaunuolių skaičius  -  šioje vienintelėje  karininkus Lietuvos kariuomenei  rengiančioje aukštojoje mokykloje studijas pradėjo 77 jaunuoliai, tarp jų – 16 merginų. Tai beveik dvigubai daugiau nei pernai karininko kelią pasirinkusių jaunuolių.

„Lietuvos kariuomenė auga ir jai reikia motyvuotų ir energingų jaunesniųjų vadų, todėl tai, kad lyginant su  praėjusiais metais šiemet įstojusiųjų į Lietuvos karo akademiją skaičius išaugo daugiau nei 40 procentų, mus labai džiugina. Tai motyvuoti jaunuoliai, kurie pasirinko nelengvą, bet prasmingą karininko kelią ir studijas Karo akademijoje“, – sako LKA viršininką pavaduojantis  štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Rolandas Greibus. Jis pabrėžia, kad tai didžiausias įstojusiųjų skaičiaus per pastaruosius 16 metų.

Studijos Lietuvos karo akademijoje pirmakursiams prasideda anksčiau nei kituose universitetuose. Visi jie pirmiausia išvyko į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje (Jonavos r.) išeiti bazinį kariūno kursą. Sėkmingai baigę šį kursą ir įgiję individualaus rengimo pagrindus, jaunuoliai rugsėjį duos kario priesaiką Lietuvai ir tęs studijas akademijoje.

Kariūnai LKA mokysis pagal tris universitetinių studijų programas: tarptautinius santykius ketina studijuoti 27 pirmakursiai, Gynybos technologijų vadybą  – 21, o Nacionalinio saugumo ir gynybos programą 29 pirmakursiai.

Pasak plk. ltn. R. Greibaus,  karininkų rengimui keliami aukšti reikalavimai, o tai  lemia, kad studijų programos nuolat stebimos ir atnaujinamos. Siekiant gerinti jų kokybę, Lietuvos karo akademijoje nuolat tobulinamas visas studijų procesas. Viena svarbiausių strateginių krypčių ir yra aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos.

Studijų metu kariūnai dalyvaus studentų mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, o LKA jiems dėstys aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys Lietuvos ir užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai.

LKA studijas baigusiems absolventams po trejų su puse metų bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis ir įteikti aukštojo mokslo diplomai.

Lietuvos kariuomene pasitiki per 71 proc. Lietuvos gyventojų. Lyginant su ankstesniais metais, pasitikėjimas kariuomene išaugo penkiais procentiniais punktais. Tai rodo Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2018 m. gruodžio mėn. atlikto visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Susirūpinęs
(2019-08-13 21:15:59)
(78.58.225.231) Parašė:

Mergaites ištekės ir augins Lietuvai ateiti,kokia gali būti tarnyba armijoje.Nuo ne atmenamu laiku vyrai šalies ginejai.4. suldu
(2019-08-13 19:57:55)
(82.135.249.117) Parašė:

Svarbu gimtineje. o jiegu ir nusaus kur afganistane, tai nebeda.3. Woland
(2019-08-13 18:31:15)
(86.38.222.134) Parašė:

Baigus karo akademiją, lakstyti po įdarbinimo tarnybas, dalyvauti "pokalbiuose" pas darbdavius įrodinėjant jog esi ne kupranugaris - nereikės. Darbas - garantuotas pagal NATO standartus su gerbūvio priedais.2. zuzis
(2019-08-13 08:04:42)
(195.12.167.250) Parašė:

Kadangi lietuviukų IQ vis mažėja, o armijai aukšto IQ nereikia tai visi ir braunasi į tą akademiją.1. trumpai
(2019-08-12 20:52:31)
(78.57.130.78) Parašė:

Na ira pasirinkimas arba anglija arba karo akademija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras