2019 m. gegužės 25 d.

 

Dėl abejotinų operacijų iš Rusijos banko „Master-bank“ atimta licencija (papildyta)

Paskelbta: 2013-11-20 14:12 Autorius: Naujienų redaktorius
Dėl abejotinų operacijų iš Rusijos banko „Master-bank“ atimta licencija. EPA-Eltos nuotr.
Dėl abejotinų operacijų iš Rusijos banko „Master-bank“ atimta licencija. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos centrinis bankas iš vieno didžiausių Rusijos bankų – Maskvos „Master-bank“ – atėmė licenciją dėl, kaip įtariama, „stambaus masto abejotinų operacijų“. Apie tai skelbia BBC.

Be to, Centrinio banko specialistai pareiškė, kad „Master-bank“ pateikė neteisingus duomenis apie savo veiklą ir ne kartą yra pažeidęs bankų įstatymus.

Be to, kaip teigia Rusijos centrinis bankas, „Master-bank“ vadovybė nesiėmė jokių priemonių, kad būtų sutvarkytos ataskaitos.

Kaip praneša kai kurie užsienyje esantys banko klientai, visos transakcijos užblokuotos, interneto bankas nereaguoja į užklausas.

Bankas, kuriam neseniai suteiktas aukštas skolinimosi reitingas, valdo nemažą bankomatų tinklą ir pagal aktyvų dydį patenka į Rusijos bankų šimtuką.

„Master-bank“ direktorių tarybai priklauso Igoris Putinas, Rusijos prezidento pusbrolis, atsakingas už banko strategiją.

Bankomatai neveikia, darbuotojai nevykdomas operacijas aiškina techniniais nesklandumais.

„Master-bank“ įsteigtas 1992 metais ir nuo tada buvo vienas iš šimto didžiausių Rusijos bankų.

***

Rusijos "Master-bank" krizė paveikė 260 finansinių organizacijų

Iš vieno didžiausių Rusijos bankų - Maskvos „Master-bank“ atimta licencija dėl, kaip įtariama, "stambaus masto abejotinų operacijų", sukėlė problemų dėl atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis 260-yje kitų bankų. Apie tai praneša „RIA Novosti“.

Visi nukentėję bankai buvo sudarę su „Master-bank“ sutartis: bankas tarpininkavo tarp bankų ir plataus vartojimo kreditinių kortelių mokėjimo sistemos VISA. Daugelis jų sustabdė mokėjimo kortelių aptarnavimą: finansinių įstaigų klientai nebegali atsiskaityti jomis internete ar prekybos vietose, taip pat apmokėjimų kortelėmis nebepriima bilietų į renginius platintojai.

Sustabdę „Master-bank“ veiklą, centrinio banko specialistai pareiškė, kad „Master-bank“ pateikė neteisingus duomenis apie savo veiklą ir ne kartą yra pažeidęs bankų įstatymus.

Be to, kaip teigia Rusijos centrinis bankas, „Master-bank“ vadovybė nesiėmė jokių priemonių, kad būtų sutvarkytos ataskaitos.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras