2020 m. liepos 4 d.

 

Degalinių kainų tyrimas

1
Paskelbta: 2019-04-20 10:50 Autorius: Arūnas Vizickas, Pricer.lt įkūrėjas

Per Velykas tikriausiai lankysite tėvus, gimines, artimuosius. Pricer.lt komanda atliko degalinių kainų tyrimą.

Velykos – didžiausia ir gražiausia pavasario šventė. Velykos, kaip ir Kalėdos, yra šeimos šventė, kai visos šeimos kartos – seneliai, vaikai, anūkai ir net proseneliai bei proanūkiai susirenka švęsti vienoje vietoje visi kartu. O tai daugeliui reiškia trumpą ar tolimą kelionę į savo mažąją gimtinę aplankyti artimųjų ir pasidžiaugti pavasariu bei švente. Šia proga kainų palyginimo portalo Pricer.lt komanda pasidomėjo padėtimi naftos versle bei užfiksavo degalų kainas populiariausiose degalinėse.

Balandžio mėnesį degalų kainos pakilo visose degalinėse. Pricer.lt atliekamas degalų kainų tyrimas parodė, kad 1 litras A95 benzino vairuotojams per paskutinį mėnesį pabrango 7,4%, o 1 litras dyzelinio kuro – 2,1%. Per kovo mėnesį 1 litras A95 benzino brango 4,0%, o 1 litras dyzelinio kuro – 3,7%.


Degalų kainos kilo dėl žaliavinės naftos kainos brangimo. Žaliavinės naftos kainos nuo 2019 m. vasario 13 d. pradėjo kopti aukštyn. Pasaulio biržose Brent naftos kaina vasarį nuo 54,50 eurų už barelį kovo mėnesį pakilo iki 61 euro, o balandį jau iki 64,08 eurų už barelį (+17,6%). Naftos kainų kilimą skatina visa eilė geopolitinių bei ekonominių veiksnių:

  • Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) ir Rusijos pasiektas susitarimas, skirtas gavybai apriboti iki 1,2 mln. barelių per dieną.

  • Pasaulinė pasiūla buvo dar labiau apribota dėl Jungtinių Valstijų sankcijų OPEC narėms Venesuelai ir Iranui.

  • Kinijos ekonomika pirmąjį ketvirtį augo 6,4% ir paneigė Kinijos ekonomikos tolesnio sulėtėjimo lūkesčius.

  • Krito JAV naftos atsargos

  • Naftos kainos turi prognozuojamą sezoninį svyravimą – pavasarį ir vasarą didėja degalų paklausa dėl aktyvaus atostogų ir kelionių sezono.

(Šaltinis: markets.businessinsider.com)

Pricer.lt tyrimas rodo, kad pastaraisiais keliais mėnesiais Lietuvoje kilo ir didmeninės degalų kainos. Didmeninė A95 benzino kaina vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlen Lietuva“ pakilo 12,6% iki 1,132 euro už litrą, palyginus su vasario mėnesiu, o didmeninė dyzelinio kuro kaina vienkartiniams sandoriams pakilo kiek mažiau - 1,047 euro už 1 litrą  dyzelino, kas sudaro 3,7 %.

Tai pirmas kartas nuo 2018 metų pradžios, kai tarp benzino ir dyzelino vėl stebimas kiek reikšmingesnis kainų skirtumas – dyzelinas vėl pigesnis nei benzinas.

(Šaltinis: orlenlietuva.lt)

Balandžio mėnesio Pricer.lt degalų kainų analizė rodo, kad tyrimo dieną pigiausias A95 benzinas Vilniuje buvo degalinėje „Skulas“ - 1,179 euro, o Kaune - degalinėje „Jozita“ – 1,190.

Tai pirmas kartas, kai mažiausia benzino kaina fiksuojama sostinėje, o ne Kaune.

Brangiausias A95 benzinas buvo parduodamas degalinėje „Circle K“ – 1,306.

Pricer.lt tyrimo metu pigiausiai dyzelinu prekiavo degalinė „Jozita“, kur 1 litro degalų kaina buvo 1,08 euro, brangiausias dyzelinas buvo parduodamas degalinėje „Circle K“, kur 1 litras dyzelino kainavo 1,246 euro.

Automobilinės dujos taip pat brango. Mažiausia jų kaina buvo „Jozitoje“ – 0,50 euro, brangiausia - degalinėse „Viada“ ir „Orlen“ – 0,579 euro.Teigiamas signalas – degalų rinkoje aštrėja konkurencija. Vis dažniau stebimi reikšmingi degalų kainų skirtumai to paties degalinių tinklo degalinėse, esančiose toje pačioje gatvėje.

Pricer.lt balandžio mėnesio pigiausių degalų reitinge pastebima dinamika ir tarp reitingo lyderių, ir tarp reitingo vidutiniokų. Degalinė „Skulas“ pirmą kartą užėmė pirmą reitingo vietą pigiausio A95 benzino kategorijoje. Degalinė „Jozita“ toliau išlaikė reitingo lyderio pozicijas tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kategorijoje. „Neste“ ir „Orlen“ degalinės kovoja dėl geresnių pozicijų reitingo antrame lygyje.

Kainų palyginimo portalas Pricer.lt degalų kainas užfiksavo 2019 m. balandžio 18 d. Vilniaus ir Kauno degalinėse. Pigiausių degalų kainų tyrimo metu buvo užfiksuotos visų degalų rūšių kainos, kuriomis prekiauja degalinių operatoriai. Išanalizavus duomenis, sudarytas degalinių kainų reitingas kiekvienai atskirai degalų rūšiai. Sudarant reitingą, vertintos tik bazinės degalų pozicijų kainos: benzino A95, dyzelino ir suskystintų dujų kainos. Tyrime nevertinti degalų priedai, jų įtaka kainai, degalinių lojalumo programos bei nuolaidos su degalinės kliento kortele. Balandžio mėnesio reitinge dalyvavo Vilniuje, Ukmergės-Geležinio Vilko gatvėse, bei šalia šios miesto arterijos esančios degalinės: „Circle K“, „Viada“, „Orlen“, „Neste“, „Stateta“, „Ecoil“, „Skulas“, „Jozita“ ir Kaune esančios degalinės „Viada“, „Orlen“, „Neste“, „Skulas“ ir „Jozita“.

Išsami Pricer.lt pigiausių degalų analizė pateikiama čia:

A95 benzinas

Dyzelinas

Suskystintos automobilinės dujos

Išsami informacija apie visą 2019 m. balandžio 18 d. atliktą kainų tyrimą ir reitingą pateikiama ČIA.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Romas
(2019-04-20 15:09:05)
(82.145.223.111) Parašė:

Kai savo zaliavos neturi, pilnai priklausai nuo tarptautines kuro rinkos. Kuro rinka priklauso nuo kainu naftos rinkoje. Naftos kaina priklauso nuo geopolitines padeties ir pasaulines ekonomikos kilimo/nuosmukio.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
„Delfi.lt“ redaktorei šmeižto byloje talkina valstybė – už mokesčių mokėtojų pinigus
21 Visa tai atskleidžia netyčia ne tuo adresu išsiųstas laiškas.
Šveicarų istorikas atskleidžia barbariškus JAV ir teroristinės organizacijos CŽV metodus
15 Šiuo metu JAV nuteikinėja Rusiją ir Vokietiją vieną prieš kitą.