2020 m. balandžio 10 d.

 

Davose prezidentas G. Nausėda susirinkusiems priminė Rusijos grėsmę

9
Paskelbta: 2020-01-23 10:53 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas dalyvavo uždaroje apskritojo stalo diskusijoje „Neformalus Pasaulio ekonomikos forumo lyderių susitikimas: kylanti Europa“.
Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: Europos lyderiams linkiu ryžto imtis veiksmų prieš tikrąsias grėsmes“.

Diskusijoje, skirtoje aptarti Europos Sąjungos šalių strateginiam bendradarbiavimui ir jo stiprinimui, bendrosios rinkos plėtrai ir konkurencingumo didinimui pasaulyje, pranešimus skaitė Europos Sąjungos lyderiai – Europos Parlamento Pirmininkas Davidas Maria Sassoli ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Charles Michelis. Mintimis keitėsi Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, „Young Global Leaders“ atstovai, Europos šalių vadovai.

Diskusijoje G. Nausėda Europos lyderius paragino nesislėpti už skambių frazių kaip „Europos strateginis suverenitetas“, o suteikti šiems žodžiams pagrindo – įžvelgti tikruosius iššūkius, su kuriais susiduria Europos Sąjunga, ir ryžtingai juos įveikti.

Lietuvos vadovas priminė Rusijos grėsmę, pasireiškiančią kibernetinėmis, informacinėmis atakomis, manipuliavimu istoriniais faktais. Akcentuota netoleruotina Rusijos agresija Ukrainoje ir Sakartvele, kur konfliktus siekiama įšaldyti, o ne išspręsti.

„Europos Sąjunga drąsiai ir ryžtingai pasisakė dėl klimato kaitos, tokio paties ryžtingumo tikimės ir atsakant į Rusijos grėsmę“, - pranešė šalies vadovas.

Pasak prezidento, Europos Sąjungos valstybės negali būti atlaidžios tiems, kas nepaiso tarptautinės teisės viršenybės, taikos išsaugojimo, šalių suvereniteto principų.

Prezidentas paminėjo ir tebesitęsiančius konfliktus Artimuosiuose Rytuose.

„Esant tokiai sudėtingai ir dinamiškai situacijai pasaulyje, reikalingas aktyvus Europos Sąjungos kaip tiltus tiesiančios, jungiančios ir įgalinančios moderatorės vaidmuo“, - nurodė G. Nausėda.

Šalies vadovo teigimu, Europa turi puoselėti santykius su JAV ir stiprinti transatlantinius ryšius.

„Mes puoselėjame tas pačias vertybes ir identifikuojame tas pačias grėsmes ir iššūkius, bendradarbiavimo stiprinimas būtų naudingas abiem pusėms“, - informavo Lietuvos vadovas.

Pasak prezidento, Europos Sąjungai ypač bus svarbūs artimi ryšiai su Jungtine Karalyste, tad bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse turėtų tapti prioritetinis.

„Europos Sąjungos stiprybė yra vienybė ir kompromisas tarp šalių interesų. Visi sutariame, kad būsime tiek stiprūs, kiek sugebėsime asmeninius interesus paaukoti dėl didesnio tikslo – taikos, saugumo, gamtos išsaugojimo, kovos su klimato kaita, ES vienybės ir tvarumo“, - atskleidė prezidentas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
9. Chabad Liubavič
(2020-01-24 12:55:13)
(194.40.240.96) Parašė:

Prašau tai vertinti pakankamai rimtai. Rusija kelia grėsmę. Bet pirmiausia pačiai sau. Grėsmė tame, kad aukščiausioje valdžioje įsitvirtina fašistinė sekta Хабад. Savo planams įgyvendinti jie turi beveik neribotus finansinius išteklius. Rusiškai skaitantiems - susiraskite straipsnį "Хабад строит Хазарию в России" (ru-an.info portale ar kitur). "Приводится подлинный текст речи тов. Менахема М. Шнеерсона, в котором он довольно подробно и открыто вещает о том, как они планируют уничтожить сотни миллионов людей и сделать себе гнёздышко в России – новую «Великую Хазарию»..." Stalinas buvo išvijęs šiuos sektantus (beje jie prisipažįsta suorganizavę ir Stalino mirtį - youtu.be/1YjjmytMbYs "Секта Хабад - чистосердечное признание"), bet po TSRS iširimo jie sėkmingai sugrįžo. Tikėkimės, kad sukelti dar vienos bolševikinės revoliucijos ar panašaus kataklizmo jiems nebepavyks... Lietuvoje chabadnikams priklauso ir dažnai dabar minima Faina Kukliansky...8. tautietis
(2020-01-24 08:32:16)
(78.58.26.62) Parašė:

tu grybauseda esi idijotas kokiu reta7. Darijus
(2020-01-23 21:23:22)
(85.10.118.43) Parašė:

Plokštelė užstrigo.6. yel"l"ow submarine
(2020-01-23 17:16:47)
(212.122.82.150) Parašė:

kiek kainuoja vienas toks niekam neįdomaus, milijoną veršių atstovaujančio kretino šūdmalystės seansas litchūanijos ir europos mokesčių mokėtojams ? jį, sutrių, su svita nuvežk, atvežk, šustrai pamaitink, prašmatniai paguldyk, nuprausk, pasitik, išlydėk, dovanų įteik, vertėjais liokajais aprūpink, ir dar bal žino kur aplaižyk :))) - klausimai du : kokio b ir kiek dar ilgai ?5. stėrva
(2020-01-23 16:53:47)
(54.39.23.82) Parašė:

.. ot tai tau... padarė žioplą ir nepataisomą klaidą, kad nepaklausė, kiek jų ministrai suvalgo kotletų...4. Kaimo durnius
(2020-01-23 16:11:40)
(78.61.0.42) Parašė:

Kalba jam parase melynas undarokas.Kaip apgailetina...3. aAlgirdas
(2020-01-23 12:34:29)
(78.56.79.247) Parašė:

kaip ten bebūtų, bet Prezidento kasdienė knyga turi būti Žano Žirako mintys2. Andrius.A.
(2020-01-23 11:28:47)
(88.222.104.144) Parašė:

Jei jis būtų taip kalbėjęs prieš prezidento rinkimus tai šį postą būtų matęs kaip savo ausis be veidrodžio.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras