2020 m. sausio 19 d.

 

Daugiau kaip 550 šauktinių pradeda tarnybą Lietuvos kariuomenėje

Paskelbta: 2019-12-02 18:16 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 2 d. net trys Lietuvos kariuomenės kariniai vienetai pasitiko nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karius. Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo daugiau kaip 550 karo prievolininkų.

Didžiausias skaičius jaunuolių atvyko į Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Panevėžyje: šį dalinį papildė per 310 NPPKT karių. MPB „Geležinis Vilkas“ padalinį gausiausiai rinkosi jaunuoliai iš Panevėžio regiono (apie 230 naujokų), iš Vilniaus regiono atvyko per 80 jaunuolių, o likusieji – iš Alytaus bei Klaipėdos regionų.

Į Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaityje“ (MPB „Žemaitija“) Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalioną atvyko daugiau kaip 160 jaunuolių.  Šį neseniai įkurtą, bet vis ryškiau matomą paramos ugnimi karinį vienetą,  gausiausiai rinkosi karo prievolininkai iš Klaipėdos, o likusieji į dalinį atvyko iš Kauno bei Šiaulių regionų.

Per 60 jaunuolių karinius pagrindus įgis, tarnaudami MPB „Žemaitija“ štabui pavaldžioje prieštankinėje kuopoje. Į tarnybą šioje kuopoje daugiausiai atvyko karo prievolininkų iš Šiaulių.

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiandien daliniuose pradėjo ir 11 merginų. Daugumą visų atvykusiųjų – karo prievolininkai, į tarnybą atvykę savo noru arba pirmumo tvarka.

Pirmosiomis tarnybos kariniuose vienetuose savaitėmis kariai įveiks bazinį kario kursą, per kurį bus susipažindinti su karo taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Kitame tarnybos etape šauktiniai veiks jau padalinio (skyriaus, būrio, kuopos) sudėtyje, tobulins karines žinias ir įgūdžius, veikdami mūšio lauke pagal kariams priskirtas karines specialybes bei pareigas.

Šiais metais liko dar du Lietuvos karo prievolininkų vykimai į karinius dalinius atlikti NPPKT. Gruodžio 4 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas pasipildys daugiau nei kuopa NPPKT karių, o gruodžio 16 d. per 70 NPPKT karių sustiprins Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną Vilniuje.
 
Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią atlikdamas per 9 mėnesius karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą bei pasirengia veikti kariniame vienete.   Karo prievolininkai taip ne tik įgyja galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, bet ir tapdami parengtojo rezervo kariais, atlieka konstitucinę pareigą ginti valstybę ginkluoto užpuolimo atveju.

KPKT inf.

Šaltinis: KAM

Susijęs:

Apie Lietuvos šauktinių gyvenimą kariuomenėje - iš pirmų lūpų: kasdieniai rusiški keiksmai, tačiau absoliutus draudimas klausytis bet kokią rusišką muziką

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras