2020 m. gegužės 28 d.

 

Dariaus Kuolio abrakadabra LT

103
Paskelbta: 2012-07-10 14:49 Autorius: Saulius Stoma

Sunku būti viešuoju intelektualu. Štai sėdi prie stalo, rašai, mąstai, žvelgi į ilgas knygų lentynas realybėje ar savo galvoje ir jautiesi esąs pasaulio bamba. Tavo mintys gali išgelbėti jei ne visą žmoniją, tai bent Lietuvą – tikrai! Ir tiek nedaug trūksta – tik kad tauta tavimi patikėtų.

Bėdos prasideda, perfrazavus Jeaną Paulį Sartre'ą, kai tu susiduri su kitais. Tie kiti turi savo minčių. Jie gali patikėti tavimi arba ne. Jie gali žavėtis arba nesuprasti ir šaipytis. Tokie jau jie yra – žmonės.

Rašyti ir patarinėti taip malonu – niekas kitas tau negali to sutrukdyti. Tačiau vos tik nusprendi realizuoti savo mintis politikoje, ir prasideda vargai.

Todėl intelektualai dažniausiai ir nesiveržia į politiką. O įsiveržę kartais atrodo keistai. Taip, kaip šiandien atrodo Darius Kuolys.

Noriu atmesti visas sąmokslo teorijas dėl „Lietuvos sąrašo“ byrėjimo bent jau kol nėra daugiau aiškumo. Vis dar laikausi paprasčiausios nesusikalbėjimo versijos. Nors faktas, kad labai galingos jėgos veikia norėdamos išskaidyti ir sunaikinti naują visuomenės politinio aktyvumo bangą, akivaizdus.

Žinodamas gana daug užkulisinių dalykų, tačiau pats dar neturėdamas aiškios nuomonės, tiesiog pateiksiu faktus ir tam tikrus pasvarstymus, o išvadas tegu daro skaitytojai.

Kas iš tikrųjų atsitiko Lietuvos vienytojo – karaliaus Mindaugo – karūnavimo dienos išvakarėse? Aikštėje prie prezidentūros moksleiviams repetuojant šventinį pasirodymą kelios dešimtys žmonių D. Kuolio vadovaujami įsteigė „Lietuvos sąrašo“ partiją. Atvykusi policija pareiškė, kad renginys nelegalus, tačiau naujasis partijos lyderis žurnalistus išdidžiai paklausė: „Kas jus auklėjo? Koks įstatymas draudžia susirinkti savo aikštėse?“

Ir tikrai. Kas gali uždrausti? Tačiau labai abejotina, ar tokiu būdu įsisteigusią partiją įregistruos Teisingumo ministerija. Nebent įsikištų teisingumo ministras, pagal poreikius kartais labai griežtas, o kartais liberalus. Žinoma, tai jau būtų įkaltis sąmokslo teorijai. Liberalai ir konservatoriai suardė Neringos Venckienės paramos frontą, kuris vienintelis gali atnešti Lietuvai realių permainų.

Beje, D. Kuolio aistringai gintas buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadas Vitalijus Gailius dalyvaus rinkimuose Liberalų sąjūdžio gretose. Čia jau negali neprisiminti, kad milijonus D. Kuolio vadovautai viešajai įstaigai skyrė liberalo Gintaro Steponavičiaus ministerija.

"Prie ko" - kaip šiandien sakoma - čia konservatoriai? Taigi jų atstovas Naglis Puteikis dar pavasarį, spontaniškai kilus „Lietuvos sąrašo“ idėjai, suskubo registruoti šį ir dar tris panašius pavadinimus Registrų centre. Kodėl?

Iš anksto apgalvotas planas? Bet kam tada reikėjo žaisti su N. Venckiene ir žadėti jai, kad „Lietuvos sąrašas“ bus bendras, visų?

Labiausiai įtikina gana paprastas, bet itin nemalonus atsakymas. Be N. Venckienės vardo būtų buvę neįmanoma per kelias savaites surinkti pusantro tūkstančio parašų partijai steigti.

Iš karto po „Lietuvos sąrašo“ partijos steigimo ėmė skambinti žmonės ir klausti - kas vyksta? Kai kurie jų netgi buvo pasirašę kaip steigėjai, manydami, kad čia bus ir N. Venckienė. Žmonės jautėsi apgauti.

Paaiškinus ir paprašius, jie visi atsiimtų parašus, tad keistoji partija taptų dar labiau nelegali. Bet ar tikrai to reikia? Gal tikrai teisinga mintis į rinkimus žygiuoti trimis būriais – mat dar yra ir ambicingas tautininkų flangas – o po to susijungti?

Graži vizija, bet realybėje ji – tik fikcija. Bent kiek politikos technologiją išmanantis žmogus žino, kad svarbiausia partijai - ryškus pirmasis sąrašo numeris. Naujos pertvarkos jėgos turi tik vieną tokią vėliavą – Neringą Venckienę. Todėl tik jos vedama partija ar koalicija turi realią galimybę laimėti rinkimus.

Koalicija ar juolab partija, kaip gražiai ji besivadintų, vedama D. Kuolio, Gintaro Songailos, Romualdo Ozolo ar bet kurio kito asmens, per šiuos rinkimus neturi jokių galimybių patekti į Seimą. Ji tik gali nukąsti kažkiek balsų nuo N. Venckienės sąrašo.

Dėl ko kilo ši sumaištis ir skaldymasis? Vien dėl ambicijų ar ir dėl piktybiškumo, sužinosime vėliau.

Kol kas galime džiaugtis nebent tuo, kad ši ABRAKADABRA LIETUVOS TAUTAI buvo pateikta iki rinkimų likus pakankamai laiko, ir visuomenė dar spės susigaudyti, kas yra kas.

„Drąsos kelio“ žmonės parodė daug daugiau altruizmo ir netgi politinės išminties, atsitraukdami iš pirmųjų pozicijų ir kviesdami visuomenės autoritetus, intelektualus kartu eiti į rinkimus. Kai kam to pasirodė per maža.

Kai kas panoro ne tik eiti kartu, bet ir vadovauti paradui. Jeigu ne iš pirmos pozicijos, bent jau iš užkulisių. Nepavyko. Kiti galvojo kitaip.

Tad pabaigoje, kol kas atmetę sąmokslo teorijas, vėl grįžkime prie liberalių ir kairės intelektualų pamėgto J. P. Sartre‘o. Tikslus jo posakis: „Pragaras - tai kiti“. Jis, žinoma, klydo, kaip ir visi ateistai. Kiti – tai skaistykla.

Kančia, kai savo siekius turi priderinti prie kitų, kai, anot Sigmundo Freudo, malonumo principą perkošia žlugdantis arba ugdantis realybės principas. Politinėje veikoje tai pasireiškia ypatingai aštriai.

Dabar šią politinę skaistyklą teks pereiti ne tik D. Kuoliui, bet visai Lietuvai. Pakeliui į demokratijos dangų, kuris visada kažkur ten, aukštai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
103. Skorpas
(2012-07-19 14:24:22)
(213.164.101.175) Parašė:

AS BALSUOSIU TIK UZ DRASOS KELIA, tegu tie kurie nori prisijungti, ten ir keliauja, o nekuria visokiu sarasu,su kuriais paskui nezinia ka veiks, gal paskutinius protaujancius surinks ir PRIBAIGS ivairiausiais BUDAIS... yra rinkimai, TEN IR ISAISKES , o pakolkas STANKE sujieskokit ir pasirupinkit, kad teisme savo FEISA ismestu naturoj, o ne per atstima...taikinys MAT atsirado... :)102. Skorpas
(2012-07-19 14:17:26)
(213.164.101.175) Parašė:

Net Latvijoj LEGALIZUOTA prostitucija, o pas mus apie TAI parode laida, ir nusviete VEL atvirksciai... tipo ar nezemins jusu kada is tu prostituciu mokesciu JUMS bus mokamos ismokos.... NE !!!! Jeigu zmogus legaliai DIRBA pasirinkta darba, tuo paciu jis gali reikalauti SAU pAGARBOS IR APGYNIMO JO TEISIU, jo neterorizuos tie patys policininkai, o tures gynti kaip bet kuri legaliai dirbanti pilieti, TAI SAUGUMAS, o saugumas yra pirmas zmogaus instinktas gyvenime....................paklauskit paprastu policininku, kiek yra sumustu prostituciu(jos irgi zmones, tik nelegalizuotos...), kuriu jie negali APGINTI nors ir LABAI NORETU, o neretai nesaziningi teisesaugos atstovai , slaptu ir neslaptu, TUO PUIKIAI NAUDOJASI ir nemoka pinigu...grizta i seimas ir myli savo zmoneles...........TAI PATOGU ir pigu, km GI KEISTI TOKI PATOGUMA??? FUI101. Skorpas
(2012-07-19 14:00:20)
(213.164.101.175) Parašė:

Sutinku su Kinziuliu... man nepatiko Lietuvos sarase vieno ponulio pasisakymas - atejusi nauja jega neturi griauti, ji turi toliau statyti - KA??? Tai ka per 20 su virs metu mes pastateme...tai tie kurie zuvo pamate karste apsiverstu...bent jau is valdzios puses,,,dar aciu dievui atsirado zmones, kurie vaikus bando uzstot( paneliu savo mes nesaugojam, leidziam isvezti, parduodam- kur teisesauga ziuri???), o net ir TOS MERGAITES nesugebejom teisiskai apginti, seimunai nusisuko- per zema GILINTIS, o ka jau apie prezidente galvoti, kuriai YRA IR SVARBESNIU TEMU, negu mazas LIETUVOS zmogus, tai kas kad ji vos ne su kuokom ir tankais supakavo ir issitempe, o dabar dar STANKUNAITE (galimai pardavinejusi ...su raudona pinigine...) DAR drysta moralizuoti PER TELEVIZIJA visus seimunus besikisancius i jos reikalus...GREITAI GAL MES tokiom pip pip pip pip nesikeikus VEIKEJOM reprezentuosim LIETUVA ??? PIP po galais... TAI kur ta prezidente MATO svarbiausius klausimus ??? visame pasaulyje ZMOGUS - yra svarbiausia VERTYBE, o pas mus KITI KLAUSIMAI SAVARBESNI -sakoma , kad nera zmogus - NERA PROBLEMOS.... trecdalio lietuvos jau nera.....lavonus uzkasa ir slepia, o jei nera lavono - NERA PROBLEMOS..............sito gal laukia prezidente??? KUR MERGAITE SIUO METU ??? Stanke neatvyksta i posedzius, bet apie tai ne vienas zurnalistas nesigilina.....PIP PIP PIP !!!100. Aš
(2012-07-12 23:42:27)
(78.60.15.233) Parašė:

Priekaištauja, kad Kuolys elgiasi neapgalvotai, bet juk labai netikėtai elgiasi ir pats Stoma – atsisako narystės partijoje, o paskui reiškia nepasitenkinimą naujais politiniais judėjimais. Panašu, kad būtent jis ir siekia visus klaidinti...99. nemezidė
(2012-07-12 13:39:00)
(195.14.160.21) Parašė:

„Šiuo metu aš esu įsipareigojęs padėti sudaryti tokį „Lietuvos sąrašą“. Tai priklausys nuo žmonių. ...“ - kalbėjo D. Kuolys. (http://www.lrytas.lt/-13414894641341046934-p2-aik%C5%A1t%C4%97je-prie-prezident%C5%ABros-%C4%AFkurta-lietuvos-s%C4%85ra%C5%A1o-partija-papildyta.htm) Įdomu, kas įpareigojo gerb.Kuolį sudaryti tą sąrašą ir kokiu tikslu?98. alfa Kindziulis
(2012-07-12 13:13:54)
(88.222.118.50) Parašė:

Kindziulis už Ją nekalba; jau paaiškinau kitiems,dar aštresniems.Visiems dėkoju už diskusiją.97. alfa Kindziulis
(2012-07-12 13:02:18)
(88.222.118.50) Parašė:

jau atsakiau,skaityk aukščiau.96. alfa Kindziulis
(2012-07-12 12:58:41)
(88.222.118.50) Parašė:

Kindziulis yra vienas iš milijono rinkėjų,kurie rudenį balsuos LR Seimo rinkimuose [tikiuosi už DK]. Rinkėjai rašo komentarus,kalbasi šeimose,su bendradarbiais,pažįstamais ir taip apima milijoną. Rinkėjų teisė turėti nuomonė ir ją reikšti. Sprendimus,programą,kandidatus į Seimą pristato partijos steigėjai,vadovybė. DRĄSOS KELIAS kilo iš mažos mergaitės kančios ir siekia teisingumo Lietuvoje. Mergaitė pati liudijo kad ją motina pardavinėjo pedofilams.Jos ginti stojo tėvelis,bet ir jis [galimai] buvo nužudytas. Dabar ją gina teta,apygardos teisėja [deja jau irgi buvusi]. 2012-05-17 mergaitė prievarta buvo išplėšta iš tetos,klykianti,skausmingai sukryžiuotomis išnešta,nuvežta į slaptą vietą ir artimieji bei su ja žaidę vaikai jos nemato ir nežino jos būsenos. Įvykiai suformavo DK vėliavą,kurią neša mergaitės teta Neringa Venckienė į Seimą už teisingumą. Su teisingumu reikia vystyti ekonomiką,organizuoti teisėtvarką,spręsti socialines problemas ir visą kitą.Į Seimą turi eiti daug naujų žmonių,o ne pasenusios partijos. Tokia mano,manau ir daugelio rinkėjų nuomonė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras