2020 m. sausio 25 d.

 

Dar vienas stiprus signalas vis labiau agresyvėjančiai Rusijai – sutartis dėl visureigių už 145 milijonus eurų su PVM

42
Paskelbta: 2019-11-21 12:33 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt
Nuotr. kam.lt

Lapkričio 21 d. Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė sutartį su JAV gynybos departamentu dėl 200 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle, JLTV) įsigijimo.

JLTV visureigių, juos komplektuojančios įrangos ginkluotės, personalo mokymo, atsarginių dalių įsigijimo ir išlaikymo vertė 2019-2024 metais - 145 mln. eurų su PVM.

Sutarties pasirašymas vainikavo Krašto apsaugos ministerijos pastangas Lietuvos kariuomenę aprūpinti aukštos kokybės produktu, geriausiai atitinkančiu kainos ir kokybės santykį. Naujieji visureigiai sustiprins esamus Lietuvos kariuomenės pajėgumus, padidins mobilumą, karių apsaugą ir kovinę galią. Lietuva visureigius JLTV perka iš JAV Vyriausybės, kuri visureigių gamybai pasirinko „Oshkosh Defense“ kompaniją.

Sutartį Krašto apsaugos ministerijoje pasirašė Gynybos resursų agentūros direktorius Sigitas Dzekunskas ir JAV Sausumos pajėgų sekretoriaus pavaduotojas įsigijimams Jeffry S. White.

„Šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV įsigijimo projektas, kuris yra vykdomas bendradarbiaujant su JAV Vyriausybe, yra vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo elementų, žymintis kokybinį šuolį aprūpinant kariuomenę naujausia šiuolaikine ir pajėgia ginkluote. Įsigydami šiuos kovinės paramos visureigius, siunčiame stiprų signalą mūsų sąjungininkams, kad Lietuva rūpinasi ir investuoja tiek į savo, tiek į viso Aljanso saugumą“, - pasakė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Jam atsakė amerikietis.

„Šis projektas vainikuoja ilgalaikę partnerystę stiprinant Lietuvos kovinės parengties techninę bazę. Mes ir toliau bendradarbiausime, kad užtikrintume šių naujų galimybių sėkmę ateinančiais dešimtmečiais“,- pabrėžė JAV ambasados Lietuvoje reikalų patikėtinis Marcus Micheli.

Pasak kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio, „Tai geras taktinis visureigis, kuris užtikrina pakankamą karių apsaugą ir su atitinkama ginkluote ir įranga galės teikti kovinę paramą“.

„Kariams reikės mokytis juo naudotis ir įsisavinti naujas visureigio savybes. Šiuo metu įsigyjamos naujos ginkluotės ir technikos kiekis ir kokybė leidžia nedvejojant konstatuoti, kad kovinė Lietuvos kariuomenės galia auga. Jaučiu karių entuziazmą, matau jų atsakomybę ir ryžtą ginti savo šalį, todėl naujos technikos galimybės mums suteiks efektyvumo“, - nurodė generolas leitenantas.

Lietuvos kariuomenei visureigius pagamins JAV bendrovė „Oskosh Defence“. Jie bus gaminami pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus operacinius reikalavimus, kurie geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose.

Naujieji visureigiai bus su bokšteliais, apginkluoti 12,7 mm kulkosvaidžiais M2 QCB. Jie bus skirti Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ batalionams, prioritetą teikiant nacionalinėms greitojo reagavimo pajėgoms. Planuojama, kad pirmieji visureigiai Lietuvos kariuomenei bus perduoti 2021 m. pabaigoje.

Bendradarbiaudama su JAV Vyriausybe Lietuva siekia užsitikrinti palankiausias JLTV visureigių įsigijimo ir išlaikymo sąlygas. Kadangi šių visureigių pirkimas bus vykdomas per JAV Vyriausybę, kuri ir pati yra pateikusi didelį JLTV užsakymą, todėl Lietuvai taikoma kaina bus stipriai mažesnė nei paprastai.

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų taryba dar 2017 m. pabaigoje nusprendė, kad JAV gaminami kariniai šarvuoti visureigiai JLTV geriausiai atitinka funkcionalumo ir kainos santykį, tuomet ir buvo pradėtos derybos su JAV Vyriausybe dėl šių visureigių įsigijimo.

Lietuvos kariuomenės įsigyjami kovinės paramos šarvuotieji visureigiai JLTV papildys ir atnaujins šio tipo Lietuvos kariuomenės visureigių parką.

Visureigiai yra svarbi Lietuvos kariuomenės modernizavimo programos, kuri apima ir pėstininkų kovos mašinų „Vilkas/Boxer“ ir savaeigių haubicų PZH 2000 pirkimo, dalis. Šarvuotųjų visureigių trūkumą Lietuvos kariuomenė identifikavo vertindama potencialias grėsmes ir tokio tipo technikos poreikį tiek krašto gynybos užduotims vykdyti, tiek dalyvauti tarptautinėse operacijose.

Šis trūkumas atsirado dėl natūralaus esamo visureigių parko susidėvėjimo ir didėjant jų poreikiui dėl kariuomenės plėtros. Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojami HMMWV.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
42. turbut
(2019-11-24 15:24:27)
(78.58.230.62) Parašė:

geruliai, gal ir gaisrams tiks41. Ella
(2019-11-24 12:23:28)
(86.100.232.5) Parašė:

Jankiai gudrus isparduoda nereikalingus gelzgalius nes matomai zino kad nebeprireiks. Gal bus baisiaiu netolimoj ateity, kai isvis teks nest kudasiu is kontinento kai pati Zemele prades daryt tvarka. Kaip rase I. Kantas " Kai zmones nebepajegia, tai pati Gamta isijungia..."40. o
(2019-11-24 09:33:40)
(78.60.156.25) Parašė:

Kaip nprisiminti klasiiku ,, Per silojus per atolus eina senas generolas , generolas ir suva sunio vietoj , lietuva , arba siaures Koreja , dviem milijonam klumpakoju , arba busimu indenu , po muskieta , sarvuoti , abramsa , ar bent parudijusia haubica ,, musu idioteliu pscihiskai jau nepagydomu svajone , svietimas , mokslas , pensininkai , sveikatos apsauga , mokytojai , gydytojai gaisrininkai , ,,,,,,kentekite durneliai , auksiniu saukstu vajus bei vaduku omislai aiskus , rusai puola , klumpes jiems matot parupo , reikia milijarda patrankom , klumpiu neatiduosim , besitesianciam vajakiskam durdome vajakiski durneliai bus apmokint ir hipnotiskai apdoroti po lova priesu kasryt paieskot , kinu , rusu , turku , vavaira pasukus dimku , batku , ,,,o viespatie , kas jiems smegenines paveike , ar tiek i kisenes pribiro , kad uzpakali suniskai panasiai serganciu dvasios nabagu genorolyno ir patranku didinimu , bei vajakisku sapalioniu igivendinimui pasirenge atsukt .39. > 38. to 32.
(2019-11-23 21:14:33)
(86.38.207.77) Parašė:

Čia gal darbas toks(taip rašinėti)? Bet spėju, jog ne. Nuoširdus aklas ir_ kaip vienas Garbus Kolega sako_ veršis.38. to 32.Albinai
(2019-11-23 21:09:09)
(84.15.183.171) Parašė:

Tai kad ubagynu mes jau buvome 50 metų. Dabar, ačiū Dievui, iš to ubagyno sėkmingai kapstomės. O gynybai lėšų turime negailėti tam, kad į tą iš rusijos atneštą ubagyną vėl netektų grįžti.37. zinoma
(2019-11-23 21:01:21)
(78.58.24.230) Parašė:

Viespatie ,koki dideli finansavima reikia skirti karo technikai , ginklams .? Kad tik toks ginklu pirkimas galimai nepavirstu i kieno nors praturtejimo saltini ?. Ar gi gali buti 21 am . kokie tai karai , taip viskas ispuoseleta , istobulinta , graziausi pastatai , gatves , parduotuves kaip restoranai ir visa kita . ?. Tokiu ir minciu taikos metu negali buti . Turi buti uzdrausta kalbeti apie karus , bauginti Zmones . Zmones nori gime laimingai gyventi , o ne buti varomi per prievarta i nuskurdinimo vergijas . Turi labai atsakingai , ismintingai pasaulio vadovai tarpusavyje bendrauti , nedaleisti tokioms net mintims , provokacijoms apie jokius karus ir karams islaidas . Tuos pinigus galima panaudoti sveikatos institucijoms , mokiniu , vaiku , svietimo gerovei , seneliu , benamiu remimui . Ir prie ko cia karai ?. Geriau pamaitinti alkanus , geriau organizuoti kursus nemokamus uzsienio kalbu mokymui , geriau skirti finansavima istraukti uzgrobta Jaunima is narko vergijos , skirti pajegas vaduoti uzgrobtus Jaunuolius is vergiju nuo banditizmo . Kodel zudomu pilieciu niekas negina is mafijos banditu prekyba Zmonemis vergiju ?. Kur tos visos pajegos ?. Skirti dideli demesi seimu saugumui . Dabar zudo vienas kita ir visi tyli . Yra kokias bedas lopyti ,labai yra , visa kita palauks . Profesionalaus visiems darbo kuriant Zmonems gerove , ramybe , taika .36. To 32.
(2019-11-23 20:04:23)
(78.62.55.176) Parašė:

Manau , kad norima paverst ir beveik paverte ubagynu , o po tokiu ginklavimosi varzybu Lietuva gali tapt ir visisku kapinynu. Musu valdzike susidejus su lenkais , amerikieciais ir kitais natininkais gali megint imti kaip tas Kaliningradas vadinosi pries 2 pasaulini kara nepamenu , o gal koks Kiningsbergs ir po visokiu meginimu emimu is Lietuveles teliks , tik murai , kaip toj dainoj, ant kalno murai....,tik joti nebebus kam.Stop ginklavimuisi ir karams . Lietuvai ir visai kitai zmonijai reikalinga taika. Su kaimynais vest dealoga , o ne vienas pries kita zvangint ginklais. Karai , nesantaikos tarp valstybiu , zmoniu , tautu ,valstybiu vadovu nesisnekejimas su kaimynais yra blogis. Mylekim taika ,o ne karus.35. Gerulis
(2019-11-23 16:12:08)
(90.131.44.192) Parašė:

Tai kaip tai pasireiškė ant mūsų Tautiečių mūsuose tas žvėriškai Rusijos agrėsivėjimas??? Tai geriau visus žolininkus Lietuvoje už tuos pinigus išgaudytu, bent ramiau mokinukai jaustųsi mokyklose :)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras