2020 m. liepos 2 d.

 

Dar ne viskas prarasta: Lietuva tęsia kovą ir sieks Baltarusijos atominę sužlugdyti finansiškai

56
Paskelbta: 2019-11-13 10:10 Autorius: ekspertai.eu
Žmonių partijos atstovas A. Ažubalis.


Seimas pradėjo svarstyti Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teikiamas įstatymų pataisas, kuriomis siekiama nustatyti papildomas priemones, kuriomis užkirsti kelią nesaugios elektros energijos patekimui į Lietuvą.

Teikiamos įstatymų pataisos numato leisti nedelsiant panaikinti išduotus leidimus ir neišduoti naujų leidimų importuoti elektros energiją iš trečiųjų šalių, kuriose yra nesaugia pripažinta branduolinė elektrinė, nuo pat tokios nesaugios branduolinės elektrinės veiklos pradžios. Ši nuostata leistų atitinkamai reaguoti ir į Seimo sprendimą pripažinti nesaugia jau veikiančią trečiosios šalies branduolinę elektrinę.

Pripažinus, kad elektros energijos importas iš konkrečios trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi branduolinė elektrinė, kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, numatyta riboti naujų leidimų importuoti elektros energiją iš tos šalies išdavimą.

Taip pat pagal siūlomą tvarką Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba galėtų kreiptis į Nacionaliniam saugumui svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, prašydama atlikti elektros importą vykdančių asmenų veiklos patikrą dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui. Tokius atvejus nustačius Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba galėtų nedelsdama stabdyti leidimų galiojimą.

2017 m. birželio 15 d. Seimas pripažino, kad Baltarusijoje, Astravo rajone, statoma branduolinė elektrinė yra nesaugi ir kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Už šias naujas Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos, Elektros energetikos ir Energetikos įstatymų nuostatas (projektas Nr. XIIIP-4002) balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 5 parlamentarai. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete, papildomu – Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 17 d.

Lapkričio 12 d. valstybinio transliuotojo (VT) laida „Panorama“ atskleidė, kad Lietuva padarė ne viską, kad minėtos atominės nebūtų. Net artimiausia kaimynė Latvijai neklauso Lietuvos patarimų ir žada pirkti elektors energiją iš Baltarusijos atominės, aiškindama, kad latviai kitaip nesupras, kodėl pabrango elektra.

Tačiau pirks latviai ar nepirks, Lietuva tęs žutbūtinę kovą iki galo. Kalbintas Žmonių partijos atstovas Audronius Ažubalis išvardino receptus, kaip dar būtų galima sužlugdyti Baltarusijos atominę – reikia nepirkti, neparduoti, nebendradarbiauti.Tuo metu paskutinysis Europos diktatorius Aleksandras Lukašenka keliauti po Europos Sąjungą (ES) galintis nuo 2016-ųjų vasario, kai jam buvo atšauktas draudimas lankytis ES, tačiau tik dabar jis tai pradėjo daryti ir nuvyko į Austriją, kurs susitiko su šios šalis prezidentu Alexanderiu Van der Bellenu.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Daugiau informacijos apie Baltarusijos atominę elektrinę rasite ekspertai.eu
skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Žmonių partija tęsia mūšį su Baltarusijos branduoline jėgaine: G. Landsbergis parašė laišką

Gynybai nuo Baltarusiškos elektros G. Nausėda pateikė įstatymo pataisas: nesaugiai elektrai kelias bus užkirstas   

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas  

Ž. Pavilionis telkia jėgas ir sieks gelbėti visą Europą nuo Baltarusijos atominės elektrinės

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
56. Artas
(2019-11-15 22:33:37)
(213.159.60.57) Parašė:

reiktu kitai seimo rinkimu kadenciai ivesti privaloma kandidatu tikrima pas psichiatra, garantuoju, kad puse dabartiniu seimunu nepraeitu patikrinimo,55. kaunietis
(2019-11-15 07:45:43)
(212.117.21.73) Parašė:

teisingai rašė V.PETNEVIČIUS - tikras durnių laivas...54. TROTA
(2019-11-14 23:33:35)
(188.69.211.5) Parašė:

Nuo kada registruota Žmogėdrų partija?53. rurivainas
(2019-11-14 21:10:04)
(86.20.71.35) Parašė:

Kada Lietuvos pilieciai baus kaloborantus,pedofilus,kg-bistus,komunistus ir visus kitus iskrypelius?52. yel“l“ow submarine to 47. Pirmiausiai
(2019-11-14 17:23:08)
(88.119.234.132) Parašė:

kad IAE uždarymas buvo aukščiausio laipsnio idiotizmas ir dešimteripa permoka už galimybę gauti eurokolūkio pašalpas, tai faktas :))) - bet kad eurokolūkis rusijai tipo padeda atnaujinti senesnes AE, tai jau visiškas briedas :))))))) - rusija jau min 10 metų yra vienvaldė pasaulio lyderė branduolinėse technologijose, nekalbant apie politinius niuansus tarp rusijos ir eurokolūkio idiotų ! - tagul eurokolūkis bet jai šizams ukropams padeda uždaryti nusibaigiančias AE :) ------, o litchūanijos “embargo“ astravo elektrai esmė yra tame, kad litchūanija puikiausiai pirks tą astravo elektrą, tik netiesiogiai :))) - o gal net fiziškai tiesiogiai, bet popieriuose bus rašoma , kad perkama iš lenkų, latvių ar švedų, kaip šizooukropai perka rusiškas dujas tipo iš slovakijos :))) - o trečia vertus, baltarusija rimta šalis, turinti gausią ir kuo įvairiausią sunkiąją pramonę , todėl net ir pačiai baltarusijai tos astravo elektros nebus per daug, todėl litchūaniškų debilų bei veršių kaprizai ir isterijos, gali sumažinti nebent jų pačių apatinio trikotažo saugumą, bet jokiu būdu ne AAE saugumą..., - o kruonio HAE jau greit bus galima apjungti su rumšiškių liaudiškos buities muziejumi - tuo būdu , minusinis rentabilumas taps ne 100 proc., o gal tik 99 :)))))))))))))51. Nelaime
(2019-11-14 16:17:04)
(107.77.173.41) Parašė:

Bukagalviai,laidus nukirpkit ir stulpus israukit,kokios problemos!50. Proletaras
(2019-11-14 12:41:38)
(78.58.185.179) Parašė:

teks vartotojams susimesti babakių ir patiems atsivesti elektros perdavimo liniją iš gudų. Ir bus užraugtas valstybės monopolis.49. protingasis kurmis
(2019-11-14 12:33:40)
(88.119.212.148) Parašė:

Antrame ture balsavau uz Nauseda, galvodama, kad nors kazkiek pasikeis uzsienio politika, bus daugiau diplomatijos.Deja...Tesiama ta pati politika "rusas puola", diplomatija reikia pripazinti yra korektiskesne.Bet siaip susidaro ispudis, kad zmogus savo nuomones neturi.Jeigu Simonyte butu ejusi i rinkimus savarankiskai, o ne kaip lansberginiu atstove, butu tikrai laimejusi pirmame ture.Bet ir velgi.Jeigu saliai vadovautu su lansberginiu pagalba, turetumem antra Grybauskaite.Vienu zodziu per siuos rinkimus tas MESIJAS, kuris isgelbetu Lietuva, dar nepasirode.Kazin ar mes jo sulauksim?Ar taip ir prarasim savo sali?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras