2020 m. birželio 3 d.

 

Damaskas prisiekė visomis teisėtomis priemonėmis priešintis brutaliai Turkijos karinei agresijai

4
Paskelbta: 2019-10-11 16:11 Autorius: ekspertai.eu

Damaskas pasmerkė Turkijos šią savaitę pradėtą brutalią karinę agresiją prieš Siriją, kuriai neprieštaravo JAV, tačiau netrukus protestus pareiškė nemažai šalių, tarp kurių yra Iranas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Egiptas, Rusija, kai kurios ES šalys (Lenkija, JK, Belgija, Prancūzija, Vokietija) ir kt.

Europos Sąjungai Turkijos režimas pagrasino, kad, jei ši toliau jos karinę operaciją vadins karine agresija, europiečiams bus atsiųsti keli milijonai pabėgėlių.

Damaskas pareiškė, kad visomis teisėtomis priemonėmis priešinsis Turkijos brutaliai karinei agresijai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas akcentavo, kad Turkijos karinė invazija į Siriją gali atgaivinti Islamo valstybės teroristų veiklą regione.

Sirijos Užsienio reikalų ir ekspatriantų ministerijos šaltinis, kurį citavo naujienų agentūra SANA, pareiškė, kad "po besitęsiančio teroristų palaikymo, apmokymo apginklavimo ir saugojimo Sirijoje, Turkijos režimo vadovas prabilo kaip asmuo, akivaizdžiai nutolęs nuo realybės. Jis kalba apie jo įsipareigojimą saugoti Sirijos žmones, tačiau ant jo rankų - teroristų nužudytų Sirijos žmonių kraujas. (...) Šiaurės Sirijoje atakuojami civiliai, prisidengiant pretekstu, jog neva naikinami teroristai. Erdoano režimas slepiasi po humanitariniais šūkiais, tačiau yra atsakingas už vykdomas žudynes".

Prie turkų karinių pajėgų agresijos prisijungė Turkijos ir Sirijos pasienyje veikianti vadinamoji Laisvoji Sirijos armija (FSA).

Kurdistano darbininkų partija (PKK) nuo 1984 metų siekia autonomijos Turkijoje: šalyje gyvena apie 20 mln. kurdų, dar tiek pat gyvena kitose šalyse - Irane, Irake, Sirijoje, Vokietijoje ir kt.

Kaip spalio 11 d. pranešė Turkijos režimas, nuo operacijos "Taikos šaltinis" (Barış Pınarı Harekâtı) pradžios spalio 9 d. Turkijos kariai nužudė mažiausiai 342 "teroristus", užėmė mažiausiai trylika "teroristų" kaimų.

Šiaurės Sirijoje Turkija vykdo jau trečią karinę operaciją, kurios tikslu paskelbė kurdų sunaikinimą: 2016 m. tai buvo "Eufrato skydas", 2018 m. - "Alyvos šakelė".

Sirijos užsienio reikalų viceministras Faisalis Mekdadas pareiškė, kad kurdai, kurie Sirijoje kovoja remiami amerikiečių, yra separatistai, šalies išdavikai ir nusikaltėliai: "Su jais nebus jokio dialogo, jokie Vašingtono agentai Sirijos teritorijoje neturi teisės veikti."

Dėl Turkijos brutalios karinės agresijos, manoma, iš kalėjimų Sirijoje gali pabėgti tūkstančiai kalinamų Islamo valstybės teroristų. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo (Mike Pompeo) patvirtino, kad Sirijoje yra Islamo valstybės (Daesh) "likučių".

Spalio 11 d. į Stambulą atskrido NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, kuris pagyrė Turkiją, bet ir priminė, kad nevalia pamiršti, jog bendras jos ir NATO priešas yra Islamo valstybė.

Šaltinis: presstv.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. V. Ladas
(2019-10-13 14:34:12)
(188.69.208.7) Parašė:

Viešpats Dievas turbūt pakiš po vandenynu tą Šėtono karalystę- GB salyną. Kolonialistė tyčia taip bedieviškai padalijo atskiroms valstybėms vienos didžiulės tautos teritoriją, kad jos surinkti neįmanoma, nors jau pralietos kraujo upės, ir tęsiasi, ir tęsiasi amžinas išsivadavimo karas...3. trumpai
(2019-10-12 11:46:28)
(78.57.130.78) Parašė:

1 ir 2 jus abu esate visiškai teisus.2. Nu jo.,.
(2019-10-11 23:39:57)
(188.69.192.252) Parašė:

Ir kodėl manau, jog viskas tarp "didžiųjų" yra sutarta? Peržiūrėjus visai nesenus turų įvykdytus ginkluotės užpirkimus, Trampo pareiškimus apie pasitraukimą iš Sirijos, kitaip galvoti ir nelabai išeina...1. U-2
(2019-10-11 19:47:49)
(89.116.124.39) Parašė:

Vien tik riebus pliusai. Turkija tyliai pritarus Putinui ir garsiai bet visiskai veidmainiskai nepritarus Trumpui pasidarys buferine zona, kuri saugos ja nuo Sirijos kurdu ir upemis y Turkija plaukianciu ginklu. Gyvi like Sirijos kurdai taps baisiai sukalbami, dekingai priims Sirijos prezidento pasiulymus ir darniai taps lojaliais Sirijos pilieciais. JAV isgaruos ne tik is Sirijos bet kas labai tiketina is visu Artimuju Rytu, nes cia jiems tiesiog nera ka veikti o Kinija tik stipreja. Rusijos autoritetas Artimuoisiuose Rytuose pakils y nezmoniskas aukstumas. ES pusdurniai vel gaus nauja milijona pabegeliu...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras