2020 m. sausio 28 d.

 

D. M. Tutu pareikalavo iškelti bylas buvusiems JAV ir JK vadovams

2
Paskelbta: 2012-09-04 08:32 Autorius: Mindaugas Peleckis

Nobelio taikos bei kitų garbingų premijų laureatas (1984) Desmondas Mpilo Tutu (g. 1931), žinomas kaip kovotojas prieš aparteidą 9-ajame dešimtmetyje, paragino iškelti bylas buvusiam JAV prezidentui George‘ui W. Bushui ir Jungtinės Karalystės ekspremjerui Tony‘iui Blairui.

Kaip pranešė „Press TV“, pasak D. M. Tutu, „JAV ir Britanijos amoralus sprendimas įsiveržti į Iraką 2003 metais, grindžiamas melu, kad Irakas turėjo masinio naikinimo ginklų, destabilizavo ir suskaldė pasaulį tokiu mastu, kaip joks kitas karinis konfliktas istorijoje".

Nobelio taikos premijos laureatas paragino iškelti bylas minėtai porai Tarptautiniame baudžiamajame teisme Hagoje.

Tutu pridūrė, kad vietoje to, jog būtų pripažintos pasaulio problemos ir bandyta jas išspręsti, tuometiniai JAV ir JK lyderiai „susikūrė prielaidą savo agresyviai politikai“.

T. Blairo atsakymas į jam mestus kaltitinimus buvo trumpas: „Tai tas pats argumentas, kurį mes girdėjome daugybę kartų, nieko naujo nepasakyta.”

Antradienį anglikonų bažnyčios vyskupas D. M. Tutu boikotavo „Discovery Invest Leadership“ viršūnių susitikimą Johanesburge, Pietų Afrikoje, teigdamas, kad jam būtų netinkama sakyti kalbą ant vienos pakylos su T. Blairu dėl jo „moraliai nepateisinamos paramos“ JAV pradėtam Irako karui.

Tikslus Irako konflikto aukų skaičius nėra žinomas, tačiau remiantis įvairiais šaltiniais ir atliktais tyrimais, jis gali siekti nuo 100 tūkstančių iki 1 milijono žuvusiųjų. Remiantis „Lancet studies“ atliktu tyrimu, 31 procentą mirčių lėmė koalicijos pajėgų veiksmai. Daugiausia (56 procentai) žmonių žuvo nušauti, 13 procentų – sprogus užminuotoms mašinoms, 13 procentų - oro antskrydžių metu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Vytas
(2012-09-05 00:17:04)
(82.40.177.208) Parašė:

O prie ko cia Sirija??? Sirijoje auku simteriopai daugiau vien todel, kad niekas neisikiso, skirtingai nuo Libijos, nes Rusija ir Kinija uzdejo veto !!! Jei reiktu rinktis: milijonai civiliu zmoniu lavonu ar vieno diktatoriaus galva ant grindinio... rinkciaus diktatoriaus galva.1. Tomas J.
(2012-09-04 10:25:49)
(216.218.254.13) Parašė:

Prisidedu prie PAR arkivyskupo raginimo. Nusikaltėliai turi būti teisiami. Už grotų buvusius JAV ir JK vadovus! Dabartinius - taip pat. Už Libiją. Už Siriją.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras