2020 m. liepos 9 d.

 

Buvęs darbiečių lyderis: Baltarusijai turi būti aiškiai nubrėžta raudona linija

30
Paskelbta: 2017-11-14 09:06 Autorius: ekspertai.eu
Baltarusijos diktatorius A. Lukašenka.
Baltarusijos diktatorius A. Lukašenka.

Lietuvos interesus Europos Parlamente atstovaujantis Valentinas Mazuronis kreipiasi į ET Pirmininką Donaldą Tuską ir prašo visų palaikymo dėl Astravo AE.

Politikas pakvietė visus Lietuvos deleguotus EP narius ir kelias dešimtis nevyriausybinių organizacijų prašydamas pasirašyti po kreipimųsi į Europos Tarybos (ET) Pirmininką Donaldą Tuską.

Kreipimęsi prašoma įtraukti Astravo AE saugumo klausimą į artėjančio Rytų partnerystės programos aukščiausių viršūnių susitikimo darbotvarkę lapkričio 24 d.

Kreipimesi rašoma, kad „tiek Lietuva, tiek Baltarusija (kaip ir visos ES šalys) yra prisijungusios prie 1991 m. Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espoo Konvencija). Astravo AE bus statoma vos 23 km nuo Lietuvos sienos, bet koks jos kenksmingumas gali ir turės neigiamą poveikį Lietuvos bei kitų ES šalių gyventojų aplinkai ir gerovei, todėl diskusijos šiuo klausimu yra labai reikalingos. Minskas dar nepateikė išsamaus poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos dėl būsimos AE ir nėra jokių ženklų, kad tai padarys“.

„Yra puiki proga aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti A. Lukašenkai, kad ES tiek savo viduje, tiek bendraujant su partneriais netaikys jokių išimčių kalbant apie branduolinę saugą. Baltarusijai turi būti aiškiai nubrėžta raudona linija, kurią peržengus nebebūtų prasmės kalbėti apie tolimesnį Baltarusijos bendradarbiavimą su ES Rytų partnerystės ar kituose formatuose“, - pasakė buvęs darbiečių lyderis.

EP narys tikisi, kad kiti Lietuvos EP nariai ir nevyriausybinės organizacijos prisijungs prie kreipimąsi. Anot jo, vieninga ir solidarumą rodanti Lietuvos laikysena būtų ženklas ET Pirmininkui ir ES narėms rimčiau pažiūrėti į Astravo AE saugumo klausimą.

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Astravo AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Astravo atominė elektrinės klausimas buvo vienas pagrindinių konservatorių kozirių 2016 m. Seimo rinkimuose, tačiau ši korta nesuveikė ir rinkimai buvo pralaimėti.

Susiję:

Europos Parlamento narys prabilo apie zombišką Lietuvos situaciją   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
30. Kas toliau?
(2017-11-14 21:53:46)
(78.56.143.93) Parašė:

batka siunta, jo galva tvirtai laikosi, amerikai nusispjaut, o Vilnius bus paliktas ir be garbes ir be geros auros. Landsbergis pasake, kad elektrines neturi buti, bet tik senis, o ir tas greitai pamirso.29. px
(2017-11-14 21:52:49)
(77.90.124.209) Parašė:

dabar tikrai vilniuj butai pigs.28. avuel
(2017-11-14 21:39:35)
(78.60.20.188) Parašė:

tai tik pramoga - jot koncervu arkliu27. Ceslovas
(2017-11-14 21:15:52)
(78.61.182.241) Parašė:

Dar vienas įrodymas kaip veikia partinės pakirkšnutės.26. Išlindo pilypas iš kanapių
(2017-11-14 19:22:44)
(5.20.115.102) Parašė:

Arba dar vienas liaudies perlas:"Apsiminė numiręs nusipersti".25. Jonas Mažintas
(2017-11-14 17:04:28)
(188.69.207.212) Parašė:

O ką šis ponas gali naudingo Lietuvai nuveikti? Nieko. Tad ir "sėda jis ant nuvaryto kuino" ir pakelia "didvyrišką kardą" prieš Baltarusiją ir Astravo elektrinę. Šiam ponui euro parlamentarui svarbu ne jo veiklos rezultatas, o tik galimybė pasireklamuoti. O jo galvelėje jokių naujų, naudingų tautai ir valstybei idėjų nėra. Tai ką daryti? Juk reikia kažkaip parodyti savo "rimtą ir didvyrišką veiklą" gerai apmokamame EP "vardan tos Lietuvos". Tad ir randa šis garbusis ponas nuvalkiotą seną idėją - jau nuvarytą arklį ir lekia šuoliais į "kovą" už Lietuvą ir jos žmones. Fui... Beje, mieli tautiečiai ir piliečiai, Jūs ir toliau rinkite į Euro Parlamentą, LR Seimą ir savivaldybių tarybas savo mylimus, kompetentingus į šviesą ateitį Jus vedančius elitinius partinius žmones. Ir nesiskųskite jų veikla. Juk viskas yra Jūsų, garbūs tautiečiai ir Lietuvos piliečiai, rankose. Sėkmės Jums ieškant kandidatų ateinančiuose visų lygių renkamos valdžios pasirinkimo batalijose ir neužmirškite, kad "rusai puola ir mes esame priešakinėse to puolimo linijose". Susiraskite gerą kovinę aprangą ir ginkluotę. Sėkmės visuose kovos su visais frontuose. Kalbėdamas jau rimtai primenu vieno labai garbaus finansų ministro - mažiną atilsį gerbiamo Sikorskio žodžius, kad kiekviena tauta nusipelnė tokių valdovų kokių ji pati verta. .. Taigi, pagalvokime: - ar mes esame neverti savo valdžios? Gal manote, kad valdžia nuo Dievo, ar nuo Putino arba Trampo? O gal, vis dėlto, mes patys ją išsirinkome?24. yel“l“ow submarine
(2017-11-14 15:55:51)
(78.63.212.238) Parašė:

dar tas debiliukas prisiminė kvaksėti :)))) - nabašniko meteorizmas ir tai mažiau komiškas reiškinys :D23. Panzer
(2017-11-14 13:52:06)
(178.232.45.193) Parašė:

Durniu laivas vairuoja laivą į uolas ir net nejaučia jokio sąžinės graužaties, puola ant baltarusių vietoj to kad galėjo prisidėti prie šito projekto būtų ir elektrą pigią gave ir pinigėlių būtų nukritę. Ką turim dabar, juokiasi iš mūsų visi mąstantys ir galvoja kad mes labai sergame, etiketė valstybei nuostabi. Kai tokiems projektams kiša pagalius į ratus bent kiek suprantantys ekonomiką nenorės turėti reikalų su Durniu laivu. Juk jei eini pas prostitute, negalvoji kad tiltui brėžinius darysi,nes mokėsi už tai ką geriausiai moka, kaip ir Durniu laivas, burna dirba geriausiai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras