2020 m. liepos 7 d.

 

Būstas vėjo turbinoje: bulgariška futuristinė variacija lofto tema

Paskelbta: 2013-07-19 10:49 Autorius: pilotas.lt

Pasaulio jūrose kuriasi didžiuliai vėjų parkai, kuriems būtina nuolatinė priežiūra. Čia turės budėti įvairūs technikai ir aptarnaujantis personalas. Bulgarų firmos „Morphocode“ dizaineriai specialiai šiam atvejui sukūrė futuristiškai atrodančio lofto projektą. Nebijantiems aukščio ir triukšmo romantikams toks būstas galėtų net tapti svajonių būstu.

Manoma, kad jūrose įrengti vėjų parkai ateityje bus vieni svarbiausių žemės energijos šaltinių. Mat vėjo turbinų technologijos nenustoja progresuoti, o jų gabaritai – augti. Tačiau šias turbinas reikia nuolat prižiūrėti. Sofijoje įsikūrusios firmos „Morphocode“ projektuotojai specialiai tam peržiūrėjo ir interpretavo pramoninėje aplinkoje įrengto būsto – lofto – koncepciją. Futuristinės išvaizdos „Loftai“ čia būtų įrengti bene vieninteliuose stabiliuose aplinkos elementuose, nes tiek jūros bangos, tiek ir pačių vėjo turbinų sparnai visą laiką judėtų savo ritmu. Vis dėlto šiame buvime jūroje ir vėjyje yra nemažai romantikos. Aišku, tiems, kurie ne tik myli bekraštę jūrą bei vėją, bet ir nebijo aukščio bei turbinų skleidžiamo triukšmo.

Parengta pagal „Morphocode“ informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras