2020 m. birželio 3 d.

 

Būsimų Seimo rinkimų dalyviams ir rinkėjams

5
Paskelbta: 2012-09-10 23:51 Autorius: S. B.

2012 rugpiūčio mėnesio 23 dieną keliose interneto svetainėse buvo publikuotas mano straipsnis, informuojantis apie Pilietinę politinio šantažo akciją renkamiesiems. Labai džiugu, kad į kvietimą atsiliepė neabejingi Lietuvos ateičiai piliečiai. Ginčai ir debatai padėjo sukurti dokumentą „KANDIDATO PRIESAIKOS RINKĖJAMS DEKLARACIJA“, į kurį panašaus nebuvo per visą Lietuvos Respublikos rinkimų istoriją nuo 1990 metų kovo 11 dienos.

Deklaracija siekiama sukurti naują kandidato bendravimo su rinkėjais formą, grįstą įsipareigojimu ir pasitikėjimu.

Iki šiol vykusiuose rinkimuose tiek atskiri kandidatai, tiek politinės partijos ar jų koalicijos mums - rinkėjams - labai daug žadėdavo, tačiau po rinkimų neretai pamiršdavo duotus pažadus, surasdami šimtus pasiteisinimų ir dar daugiau priežasčių, kodėl nieko nepadarė.

Mūsų parengtos Deklaracijos tikslai yra šie:

Pagrindinis - numatyti konkretūs pirmaeiliai darbai jau pimosios naujai išrinkto Lietuvos Respubliko Seimo sesijos darbotvarkei. Mes nepretenduojame į absoliučios tiesos monopolį, todėl Deklaracijos forma suteikia kandidatams galimybę siūlyti savus mūsų keliamų problemų sprendimo būdus. Pasirašydami Deklaracijas kandidatai prisiimtų bent jau moralinio pobūdžio įsipareigojimą Lietuvos piliečiams atlikti darbus, kurie atitinka jų (kandidatų) vidines nuostatas bei moralinius principus. Deklaracija turėtų tapti savotišku lakmuso popierėliu, kuris padėtų rinkėjams spręsti, ar kandidatas – būsimasis Seimo narys - vertas atstovauti mūsų interesus Lietuvos Respublikos Seime ar kitoje Lietuvos Respublikos vykdomosios valdžios institucijoje.

Pažintinis – jei vienmandatėse apygardose keliami ar save išsikėlę kandidatai turi galimybes pateikti rinkėjams informaciją apie savo pamatines vertybes, tai tokios galimybės dažniausiai neturi kandidatai, kurie bolotiruojasi vien daugiamandatėje apygardoje. Kandidatų pasirašytų Deklaracijų viešas publikavimas suteiktų galimybes būti aktyviai reitinguojamiems daugiamandatės rinkimų apygardos biuleteniuose rinkimų į LR Seimą metu.

2012 metų rugsėjo 8 dieną kreipėmės į Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos narius bei Gerb. pirmininką Z. Vaigauską dėl šios pilietiškumą skatinačios akcijos palaikymo, publikuojant kandidatų  į LR Seimą pasirašytas Deklaracijas kartu su kita VRK interneto svetainėje skelbiama informacija apie kandidatą. Pasiūlėme kai kurias Deklaracijoje keliamas naujoves/problemas įtraukti į debatų, kuriuos numatoma rengti televizijoje, klausimyną.

Su laiško VRK tekstu galite susipažinti čia: Pasiulymai VRK.

Susipažinti su siūlomos deklaracijos forma ir turiniu kviečiame čia: Kandidato priesaikos rinkejams deklaracija.
      
Savo ir kitų neabejingų Lietuvos ATEIČIAI žmonių, kurie prisidėjo prie šios kuklios, bet labai aktualios rinkėjams iniciatyvos rengimo, vardu kreipiuosi į 2012 metų rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą kampanijos dalyvius (kandidatus, politinių partijų ir judėjimų vadovus), kviesdamas palaikyti mūsų inicijuotą akciją ir publikuoti Deklaracijas ir savo asmeninėse, partijų ar judėjimų interneto svetainėse. 

Mus visus sieja vienas tikslas – IŠRINKTI Į SEIMĄ PAČIUS GERIAUSIUS IR ATSAKINGIAUSIUS  TAUTOS ATSTOVUS.

Nuoširdžiai Jūsų,

Neabejingų Lietuvos piliečių vardu -
S. B.

P. S. informaciją apie tai, kur galėsite susipažinti su kandidatų jau pasirašytomis Deklaracijomis, pranešime artimiausiu laiku.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Mix
(2012-09-17 12:35:01)
(78.56.187.188) Parašė:

Pritariu, labai geras pasiūlymas. Lauksiu deklaracijų, nes iki šiol balsavome už "katę maiše".4. jml
(2012-09-13 19:19:08)
(86.38.12.233) Parašė:

Konstitucinį teimą PANAIKINTI, jo funkcijas perduoti Aukščiausiąjam teismui.3. O VRK priesaika.
(2012-09-13 10:05:55)
(78.60.214.247) Parašė:

Taigi čia taip gerai- kažkiek drausmintų balsus skaičiuojant, bet reikėtų, kad būtų numatytos ir sankcijos pažeidus priesaiką.2. Pasižadėjimas
(2012-09-13 08:59:04)
(78.62.121.90) Parašė:

JDJ jau yra paruoštas kandidato pasižadėjimo tekstas. Ekspertuose dar liepos 30 d. buvo paskelbtas mano laiškas su tokiu pasiūlymu. Kodėl jūs tada nieko nesiūlėte? Dabar jau suderintas ir suredaguotas tekstas platinamas po visas apygardas. Kad nesigautų iš mūsų gerų norų šnipštas, gal užtektų vieno pasižadėjimo varianto visiems kandidatams? Stanislava Pratašienė1. Tomas J.
(2012-09-11 09:41:00)
(184.105.134.100) Parašė:

Nežiūriu rimtai, nes autorius - anonimas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras