2020 m. vasario 20 d.

 

Britų vadovaujamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos padės rimtai atgrasyti Rusiją

7
Paskelbta: 2019-05-25 14:25 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 24 d. Baltijos jūroje prasidėjo pirmosios Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų jūrinio komponento pratybos „Baltic Protector” („Baltijos saugotojas”). Jose dalyvaus ir Lietuvos kariai, o vienas iš baigiamųjų pratybų etapų birželį vyks Lietuvos pajūryje.
 
Pratybose dalyvauja 3 tūkst. karių ir 17 karinių laivų iš visų devynių Jungtines ekspedicines pajėgas formuojančių valstybių – Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Pratyboms bus vadovaujama iš Jungtinės Karalystės karališkojo karinio jūrų laivyno laivo „HMS Albion“.

„Jungtinės ekspedicinė pajėgos – tai dar viena atgrasymo ir gynybos priemonė, kuri prisideda tiek prie Lietuvos, tiek prie viso Baltijos jūros regiono saugumo didinimo bei padeda išlaikyti glaudų bendradarbiavimą su sąjungininkais, o pratybos „Baltic Protector“ rodo šių daugianacionalinių greitojo reagavimo pajėgų gebėjimą užtikrinti saugumo priemones Baltijos regione“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Sprendimą surengti tokias pratybas  Jungtinių ekspedicinių pajėgų gynybos ministrai priėmė šių metų balandį Londone, kur buvo išbandytas politinių sprendimų priėmimo proceso veikimas.
 
Pirmasis iš trijų pratybų „Baltic Protector“ etapas vyksta Danijoje. Čia devynių valstybių kariai ir laivai pradės integravimosi treniruotes vakarinės Baltijos jūros dalyje ir rytinėje Šiaurės jūros pusėje.

Birželį Jungtinės ekspedicinės pajėgos pademonstruos ne tik savo sugebėjimą savarankiškai, bet ir remti kitas tarptautines organizacijas – antrojo pratybų etapo metu šios pajėgos veiks kartu su NATO sąjungininkais kasmetinių JAV vadovaujamų pratybų  BALTOPS metu. Užduotis kariai vykdys Baltijos jūroje netoli Vokietijos ir Švedijos krantų.
 
Per baigiamąjį pratybų „Baltic Protector“ etapą visas dėmesys bus skiriamas jūrų desanto operacijoms ir išsilaipinimui Baltijos šalių pakrantėse, bendrai sąveikai su NATO priešakinėmis pajėgomis Baltijos šalyse. Lietuvoje atlikę naktinę išsilaipinimo operaciją  į Baltijos jūros pakrantę Jungtinių ekspedicinių pajėgų kariai netoli Klaipėdos esančiame Kairių poligone drauge su Lietuvos kariais treniruosis vykdyti taktines operacijas.

2014 m. per NATO viršūnių susitikimą įkurtos ir po metų pradėjusios veikti Jungtinės Karalystės vadovaujamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) visą operacinį pajėgumą pasiekė 2018 m. birželio mėn., kai Londone buvos pasirašytas Susitarimo memorandumas ir pajėgos paskelbtos kaip pasirengusios veikti. Šiandien šias aukštos parengties 10 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgas galima bet kada pasitelkti reaguoti į krizines situacijas Europoje ir už jos ribų.  

LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.
 
Nuo 2016 m. pradžios JEF operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas. Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje, taip pat mediką, priskirtą JK karo lauko ligoninei. Pagal LR Seimo suteiktą mandatą, šiemet JEF veikloje gali dalyvauti iki 190 karių ir civilių.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
7. Romas > 6. dvi zopos
(2019-06-01 20:41:03)
(77.111.247.44) Parašė:

Koks skirtumas kas kur laiko, svarbu kad yra ka laikyti.6. dvi zopos
(2019-06-01 20:17:02)
(81.29.24.40) Parašė:

o kur kacapai laiko savo pinigelius ir kokia valiuta, tikriausiai mongolijoj ir tugrikais5. nepirsciok ivanovai
(2019-06-01 20:15:03)
(81.29.24.40) Parašė:

kie laivu pastate ruskiai? eiline ruskio patrizniojimai, isgerus pusbonki4. Romas
(2019-05-27 19:05:38)
(77.111.247.21) Parašė:

Praeitais metais rusai pastate ir nuleido i vandeni 52 laivus, is ju 19 kariniai ir pernai pradeti statyti 38 laivai, is ju 10 kariniai. Britu karinis laivynas, siais laikais, mazai kuo idomus, nors jo stovis gan neblogas, palyginus su Folklendo konflikto laikotarpiu. Turi apie desetka fregatu 20-30 metu senumo ir apie desetka eskadriniu minininku 10 metu senumo. Yra desetkas povandeniniu laivu 30 metu senumo. Britu karinis biudzetas yra mazas, todel islaikyti karini laivyna geram stovyje yra problematiska, nepaisant to kad GB karines pajegos, kariu skaiciumi, yra smulkios ir pagrindinis demesys skirtas laivynui.3. žopa
(2019-05-27 17:51:17)
(82.135.226.79) Parašė:

Musės toliau dŪzgia drambliui po uodega.Anglija jau senai neturi šiuolaikinio laivyno.Tai tik sargybiniai pakrančių kateriai,kurių funkcija gaudyti kontrabandininkus,kurie veisiasi ES.2. Komentatorius
(2019-05-27 10:02:24)
(78.157.79.193) Parašė:

Rusai žiūri ir juokiasi. Tas "atgrąsymas" tik savo sąžinės nuraminimui... Deja, tai kainuoja...1. pranašas
(2019-05-27 08:03:38)
(78.62.21.104) Parašė:

Kartais labai keistai atrodo tas žvanginimas ginklais.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras