2020 m. liepos 9 d.

 

Britai: iš lietuvių galima pasimokyti, kaip kovoti su informacinėmis grėsmėmis

5
Paskelbta: 2018-09-28 17:19 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo 28 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su Jungtinės Karalystės kariuomenės vado pavaduotoju generolu seru Gordonu Mesendžeriu (Gordon Messenger) aptarė saugumo situaciją regione, dvišalio karinio bendradarbiavimo stiprinimo perspektyvas.

„Jungtinė Karalystė yra nepaprastai svarbi Lietuvos sąjungininkė,  suteikusi neįkainojamą paramą nuo pat Lietuvos nepriklausomybės pradžios ir jau daug metų remianti mūsų šalies saugumo interesus”, – susitikime pabrėžė V. Umbrasas ir padėkojo Jungtinei Karalystei už  pastangas stiprinti saugumą regione – dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, prisiimtą  lyderystę vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, vadovavimą  Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms.

Anot viceministro, NATO Velse ir Varšuvoje priimti susitarimai sustiprinti saugumo priemones Baltijos regione yra labai naudingi ir mes juos labai vertiname. Tačiau reikia dar daug ką nuveikti –  stiprinti oro gynybą, jūrų pajėgumus ir kt.   

Krašto apsaugos viceministras akcentavo, kad Lietuva ir pati investuoja į savo kariuomenės stiprinimą, gynybos pajėgumų didinimą ir visuomenės atsparumą.

„Stipriname savo gynybą, kiek leidžia mūsų resursai – padidinome savo gynybos biudžetą ir šiais metais jis jau siekia 2 proc. nuo BVP. Džiaugiamės pasirašytų nauju Lietuvos partijų susitarimą skirti 2,5 proc. BVP iki 2030 metų“, – sakė V. Umbrasas.    

Pasak Jungtinės Karalystė kariuomenės vado pavaduotojo, Lietuva ir Jungtinė Karalystė yra artimos partnerės, kurios viena iš kitos mokosi įvairiose srityse.  „Iš jūsų mes galime pasimokyti, kaip kovoti su informacinėmis grėsmėmis, kaip jūs tai darote kasdieną“, – sakė gen. G. Mesendžeris.

Susitikime viceministras su generolu aptarė dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo  klausimus, Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) projekto, kuriame dalyvauja ir Lietuva, vystymą ir galimą šių pajėgų panaudojimą operacijose ar misijose.

Šių metų birželį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su kitų aštuonių šalių projekte dalyvaujančių šalių – Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos – ministrais pasirašė   galutinį susitarimo memorandumą, žymintį apie pajėgų sukūrimą ir visapusišką jų parengtį.

Pasak Jungtinės karalystės kariuomenės vado pavaduotojo, pasirašytas JEF susitarimo memorandumas – tai tik  projekto vystymo pradžia, o ne pabaiga. Artimiausiu metu planuojama surengti karinio politinio lygmens pratybas, į kurių scenarijų planuojama įtraukti 5 str. situacijas.   

Pasak viceministro, pratybos JEF rėmuose visuose lygmenyse yra labai naudingos, Lietuva  ir toliau dalyvaus bendrose pratybose, išlaikant šių pajėgų parengtį. 

Lietuvos kariai šių metų pavasarį dalyvavo JEF pratybose LIVEX, kur puikiai pasirodė. „Esame pasirengę priimti ir surengti 2019 m. JEF pratybų AMPHIBEX  jūrų komponento dalį Lietuvoje – Baltijos pakrantėje ties Klaipėda ir jos apylinkėse“, – sakė krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas.

Jungtinės ekspedicinės pajėgos – tai dar viena atgrasymo ir gynybos priemonė, taip pat Lietuvos ir viso regiono saugumo didinimo bei Europos karinių pajėgumų stiprinimo priemonė. Šioms pajėgoms Lietuva yra skyrusi Lietuvos karių kuopą, pajėgų vadavietėje Nortvude tarnauja Lietuvos karininkas. Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, ES kovinių grupių ir JEF sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas prireikus siųsti mūsų karius ir  taip užtikrinti krizių valdymą.

Lietuva ir Jungtinė Karalystė glaudžiai bendradarbiauja gynybos srityje tiek NATO, tiek ES, tiek ir dvišaliame bei daugiašaliame formatuose. Jungtinės Karalystės dalyvavimas strateginės reikšmės NATO oro policijos misijoje ypač prisideda prie saugumo regione užtikrinimo - šalis jau keturis kartus buvo dislokavusi savo naikintuvus Baltijos šalyse, stiprinant NATO rytines sienas vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Estijoje. Jungtinė Karalystė, skirdama savo atstovus, prisideda tiek prie Vilniuje veikiančių NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro, tiek prie NATO pajėgų integravimo vieneto veiklos.

Mūsų kariai drauge su Jungtinės Karalystės kariais yra dalyvavę tarptautinėse operacijose Irake ir Afganistane, vykdo bendras užduotis tarptautinėse karinėse pratybose tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, kur semiasi abipusiai naudingos patirties.

2016 m. pusmetį Lietuvos kariai budėjo Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos. Nuo 2017 m. pradžios Algirdo bataliono karių kuopa dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose NATO ypač greito reagavimo pajėgose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Trigrašis
(2018-09-30 21:40:35)
(178.16.34.170) Parašė:

Juokdariai.Mandagumo frazę pavertė reikšmingu pagyrimu.O gal kartais tas generolas pasišaipė iš mūsų?Gi niekas tiek daug neloja,kaip mes,kad rusas puls.4. aAlgirdas
(2018-09-29 11:00:34)
(78.56.79.247) Parašė:

"„Iš jūsų mes galime pasimokyti, kaip kovoti su informacinėmis grėsmėmis, kaip jūs tai darote kasdieną“, -- tai gali pasakyti tik politikoje visiškai nesiorentuojantis veikėjas3. Nu jo...
(2018-09-28 20:04:11)
(188.69.212.58) Parašė:

Jei jau anglosaksai, būdami plėšikavimo meistrais, stato pavyzdžiu lietuvių gebėjimą "įsisavinti" lėšas dangstantis "kova" su gėsmėmis ir Rytų, tai jau žinau, kad yra LYGIS pasiektas neeilinis... :D:D:D2. alius
(2018-09-28 19:59:08)
(78.61.181.245) Parašė:

" stiprinti oro gynybą, jūrų pajėgumus".Ar tai reiškia,kad vėl pirksime nudėvėtus minų tralerius?1. Nesamonė
(2018-09-28 17:49:12)
(78.62.225.181) Parašė:

Iš Lietuvos galima pasimokyti vilkis ES subinėje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras