2019 m. gruodžio 7 d.

 

B. Obama: amerikiečiams vis dar gresia terorizmo pavojus, todėl bepiločių lėktuvų naudojimas yra teisėtas, efektyvus ir teisingas

2
Paskelbta: 2013-05-24 10:07 Autorius: Mindaugas Peleckis
JAV prezidentas Barackas Obama
JAV prezidentas Barackas Obama

Gegužės 23-iąją JAV prezidentas Barackas Obama apgynė savo administraciją pareikšdamas, kad bepiločių lėktuvų naudojimas yra teisėtas, efektyvus ir teisingas.

Vašingtono nacionalinės gynybos universitete B. Obama sakė: „Mes kovojame su organizacija, kuri dabar mielai nužudytų tiek amerikiečių, kiek pajėgtų, jei mes jų nesustabdytume. Todėl tai yra teisingas karas. Mūsų nacijai vis dar gresia terorizmo pavojus. Turime suvokti, kad jis kilo 2001 m. rugsėjo 11-ąją.”

JAV prezidentas tvirtino, kad bepiločių lėktuvų atakos buvo efektyvios ir JAV padarė saugesne šalimi.

„Netikiu, kad vyriausybė elgtųsi konstituciškai, jei žudytų JAV piliečius. Joks prezidentas neturi teisės naudoti bepiločių lėktuvų JAV žemėje. Tačiau kai JAV pilietis vyksta į užsienį ir rengia sąmokslą, kurio tikslas nužudyti amerikiečius, jo pilietybė nebetarnauja jam kaip skydas taip, kaip snaiperis negali šaudyti į nekaltą minią, jei jį pridengia specialiųjų pajėgų kariai.”

Gegužės 22-ąją JAV generalinis prokuroras Ericas Holderis pirmąsyk istorijoje pripažino, kad JAV nužudė keturis savo piliečius Pakistane ir Jemene. Tai padarė CŽV bepiločiai lėktuvai 2011-aisiais.

Beje, savo kalboje B. Obama paminėjo ir Gvantanamo kalėjimo Kuboje klausimą. Jis pavadino šį kalėjimą „simboliu visame pasaulyje, kad Amerika laikosi įstatymų”.

B. Obama pranešimo universitete metu buvo kritikuojamas dėl nevykdomo pažado uždaryti Gvatanamą. 60-metė Medea Benjamin, priklausanti organizacijai, siekiančiai sustabdyti JAV organizuojamus karus ir okupacijas visame pasaulyje, pažėrusi šią kritiką, apsaugos buvo išvesta iš salės. 

Gvantanamo kalėjimą 2002 metų sausio 11 dieną įkūrė buvęs JAV prezidentas George’as W. Bushas. 2009-ųjų pradžioje prezidentu tapęs B. Obama žadėjo šį kalėjimą uždaryti per 12 mėnesių, tačiau praėjo jau daugiau kaip ketveri metai, o kalėjimas tebeveikia.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Tas gaidys-paskutinis išgama
(2013-06-10 22:37:32)
(87.103.197.93) Parašė:

Šitam aiškiai nesveikam degradui ir didžiausiam istorijoje karo nusikaltėliui-tik droną į šikną ir į viešbutėlį su durytėmis be rankenų!1. Tomas J.
(2013-05-24 11:34:04)
(184.105.144.4) Parašė:

Gvantanamo kalėjimas yra įrodymas, kad JAV laikosi įstatymų?! Obama - kruvinas žmogus, ir šnekos jo yra ciniškos ir baisios..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras