2020 m. balandžio 6 d.

 

Bergeno masalas turistams: atviras norvegiškas turgus

Paskelbta: 2013-09-06 09:48 Autorius: pilotas.lt

Bergene įlankoje pastatytas žuvų turgus – vienas iš lankomiausių ir žinomiausių turgų Norvegijoje. Nūnai jį ypač pamėgo užsienio turistai. Prie to, be abejo, prisideda ir neseniai pagal firmos „Eder Biesel Arkitekter“ projektą pastatytas naujas turgaus pastatas, apsaugantis prekystalius nuo lietaus ir vėjo, tačiau iš vidaus atveriantis vaizdus į šį istorinį Norvegijos miestą.

Šiuolaikiškas Bergeno žuvų turgus neseniai pastatytas plačiai žinomo senojo atvirojo turgaus vietoje. 2 500 m² ploto 3 aukštų pastato užsakovas – Bergeno miesto bendruomenė. Pačiame miesto centre įkomponuoto siauro ilgo pastato architektūros projekto pagrindas – 2009 metais architektūros idėjų konkursą laimėjusi koncepcija.

Iš turgaus pastato pirmojo aukšto, kaip ir iš viršutinių, atsiveria miestas ir pakrantės, tačiau skaidrios jo stiklo sienos apsaugo nuo žvarbaus vėjo, kritulių. Saulėtomis dienomis šios sienos atidaromos ne tik dėl istorinio Bergeno centro vaizdų, bet ir kad pastatas glaudžiau susisietų su aplinka funkciškai ir psichologiškai. Pastato eksterjero medinei apdailai panaudotos balta ir tamsiai raudona spalvos – tradicinės Bergene. Apie senąjį turgų jo viduje dabar primena bemaž vien įrengtas granitinis grindinys.

Nepaisant savo gana drastiško pasikeitimo, Bergeno žuvų turgus vis dėlto išsaugojo savo šlovę ir populiarumą. Ir ne vien dėl savo racionalios, tačiau gana subtilios architektūros. Ko gero, kur kas svarbiau, kad jame netrūksta ne vien norvegiškos lašišos, bet ir įvairių kitų šviežių jūros gėrybių – krevečių, krabų, vėžių ir t. t.

Parengta pagal „Eder Biesel Arkitekter“ ir PILOTAS.LT informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras