2024 m. balandžio 19 d.

 

Begalinis noras patekti į degantį namą

5
Paskelbta: 2013-05-28 11:17 Autorius: ekspertai.eu
Edmundas Felpsas (Kolumbijos universitetas 2006)
Edmundas Felpsas (Kolumbijos universitetas 2006)

JAV Kolumbijos universiteto profesorius, Nobelio premijos laureatas ekonomikos srityje Edmundas Phelpsas didžiausiame pasaulio verslo televizijos kanale Bloomberg išdėstė savo požiūrį apie Europos valstybių norą prisijungti prie euro zonos. Jis teigia, kad tų valstybių, kurios ketina įstoti į Europos Sąjungą ar prisijungti prie euro zonos, vadovai tiesiog atsisako suvokti visą riziką, kuri susijusi su prisijungimu prie šio ekonominio bloko.

E. Phelpsas Bloomberg TV išdėstė savo abejones dėl ES ir bendros valiutos sėkmingos ateities. Jis nurodė, kad vis daugiau valstybių kelia klausimus dėl stojimo į ES ir prisijungimo prie euro zonos racionalumo. Islandijos taryba praėjusią savaitę paskelbė, kad derybas dėl įstojimo į ES įšaldo, nes šiuo klausimu rengs referendumą.

E. Phelpsas sako: „Mes toliau stebime, kaip vyksta Europos eksperimentas. Mano manymu, kol kas sunku pasakyti, ar jis bus sėkmingas. Niekas negali garantuoti, kad eksperimentas nežlugs. Krizė atvėrė milžiniškas struktūrines euro zonos problemas. Beveik visos valstybės vienokiu ar kitokiu lygiu patiria kapitalo ir valiutos nutekėjimą. Mes stebime bankų depozitų nutekėjimą iš vienų euro zonos valstybių į kitas.“

Nobelio premijos laureatas tvirtino, kad labai aiškiai matyti, kaip Didžiosios Britanijos valdžia vis labiau atsitraukia nuo aljanso problemų. O Danija, kuri yra viena seniausių ES narių, dar 1992 metais (tai nuoroda į Mastrichto sutartį – "ekspertai.eu"), prieš susikuriant bendros valiutos sąjungai, atsisakė įstoti į euro zoną, ir dauguma danų iki šiol neketina atsisakyti kronos.

E. Phelpsas gražiai ironizuodamas stebėjosi: „Man sunku patikėti, kad tokioje situacijoje atsidūrė valstybės, kurios būtent dabar nori įstoti į ES ar prisijungti prie euro zonos. Tai yra tolygu pasakymui: „Pažiūrėkite, koks gražus namas. Taip, šiuo metu jis dega, bet mes vis tiek turime jį nusipirkti!“

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. Sizofrenija
(2013-06-03 07:36:28)
(195.182.73.147) Parašė:

Niekas nekalba apie tai, kad euras Lietuvoje sustiprina salies sauguma. Isivauizduokit, kad Rusija iveda savo kariuomene, o Lietuvos finansai uzsienio bankuose euru pavidalu.



4. pabege nuo rublio,
(2013-05-29 00:24:17)
(98.212.17.253) Parašė:

siaip taip isivedeme lita, uz kuri sumoketa ne vienas mln. Tai dabar reikia naikinti lita tik todel, kad Grybe nori tapti II kadencijos LR prezidente (svajonese- ES prezidente?!)ir kuria ivairiausias strategijas su ES valdziuke, kad euras jau imanomas 2014 m. Cia tikrai reikia referendumo! Tauta pasake AE - NE! O jai ir Butkeviciui sapnuojasi Sveicarijos bankuose otkatu milijonai, todel i tautos valia jiems nusispjauti. Tokiu atveju, 2012 m.spalio men. rinkimai turi buti neuzskaityti - niekiniai arba tik "patariamieji".



3. brodskaja kritikui
(2013-05-28 20:56:50)
(78.60.156.71) Parašė:

sulygino - EU ir SSSR. toliau nera ko skaityt. gaila, bet taip mastanciu LT gal koks puse milijono susidarys.



2. Kritikas Pikčiurna
(2013-05-28 12:34:10)
(78.56.140.149) Parašė:

P.S. Nacionalinių valiutų kursai turi būti kiekybinė žinia ES valdymo struktūroms, kaip sėkmingai įgyvendinami bendri tikslai ir išlaikomą ekonominė darna tarp narių.



1. Kritikas Pikčiurna
(2013-05-28 12:03:54)
(78.56.140.149) Parašė:

Geros mintys. Dabartinė ES yra pražūtis - tik šiek tiek sukultūrinta sovietų sąjunga. Tai, kad Europos valstybės jungiasi ir bendradarbiauja yra puiku, tokia yra istorijos raida, bet tai jos turi daryti neaukodamos suvereniteto šešėliniais metodais suburtai biurokratų gaujai. Ieškoti būdų, kaip nuo dvišalio bendradarbiavimo pereiti prie daugiašalės darnos yra šių dienų iššūkis, bet jo negalima spręsti pasenusiais metodais. Pinigai atlieka daug funkcijų, viena iš jų vertės matas. Kas gali be palyginimo pasakyti kas yra tikra vertė? Ją nustatome lygindami bandymų ir klaidų metodu. Kai bendrija padaro klaidą (arba "klaidą") nustatydama Euro kursą, ją galima lengvai ištaisyti keičiant nacionalinės valiutos santyki su Euru. Reikia ne Eurą įsivesti, bet nustatyti griežtus kriterijus kad nacionalinių valiutų kursų laisvė nesugrąžintų Europą į valiutų karų laikus. Valstybės narės savo valiutų kursais turi "balsuoti" ir vertinti ES Centrinio banko bei kitų valdymo struktūrų darbo sėkmę ar nesėkmes. Tai tik kitas balsavimo būdas, kita demokratijos proceso išraiška. Nacionalinės valiutos kursas turi pakeisti balsavimą Euro Parlamente vietoje "taip", "ne" ir "susilaikė" į kiekybinį vertinimą valiutų kurso santykiais.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras