2018 m. birželio 19 d.


Baltijos šalių kariuomenių vadai aptarė NATO priešakinių pajėgų kovinių grupių dislokavimą

7
Paskelbta: 2017-04-20 18:28 Autorius: ekspertai.eu

Balandžio 18-19 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas dalyvavo Baltijos šalių karinio komiteto susitikime Latvijos kariuomenės Karinių oro pajėgų bazėje Lielvardėje, kuriame buvo aptarti aktualūs Baltijos regiono saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimai.

Gen. ltn. J. V. Žukas kartu su Estijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Rihas Teras (Riho Terras) ir Latvijos kariuomenės vadu generolu majoru Leonidu Kalniniu (Leonīds Kalniņš) aptarė esamą saugumo situaciją regione, NATO priešakinių pajėgų kovinių grupių dislokavimo Baltijos šalyse procesą, Lietuvos,  Estijos ir Latvijos bendradarbiavimą plėtojant trišalius projektus gynybos srityje.

Šių metų susitikime didelį dėmesį vadai skyrė NATO priešakinių pajėgų kovinių grupių karių dislokavimui, taip stiprinant karinius pajėgumus Baltijos šalyse.  Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenių vadai sutarė, kad priešakinių NATO pajėgų dislokavimas Baltijos valstybėse yra didelis žingsnis ne tik atgrasant galimus agresorius, bet ir užtikrinant efektyvią gynybą.

„Svarbu, kad Baltijos šalys vienodai suvokia kylančias grėsmes ir dirba kartu, kad būtume pajėgūs jas atremti. Glaudus ir gerai veikiantis Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinis bendradarbiavimas yra itin reikšmingas užtikrinant regiono ir kiekvienos iš valstybių saugumą ir efektyvią gynybą“, – grįžęs iš susitikimo sako Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

Sprendimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę buvo priimtas 2016 m. vasarą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje. Pirmoji bataliono kovinė grupė buvo dislokuota Lietuvoje šių metų sausio pabaigoje. Daugiau nei tūkstančio karių kovinei grupei vadovauja Vokietija, grupei karius yra skyrusios Belgija, Nyderlandai. Gegužę prie jos prisijungs  Norvegija, o vėliau ir Liuksemburgo kariai.  Estijoje NATO priešakinėms pajėgoms vadovauja Jungtinė Karalystė, Lenkijoje – Jungtinės Valstijos, o Latvijoje nuo birželio dislokuojamai kovinei grupei vadovaus Kanada.

Baltijos šalių kariuomenių vadai susitikime taip pat aptarė 2017 metų Baltijos karinės jūrų eskadros projekto BALTRON eigą. Pateikta informacija apie tolesnį Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos projekto BALTNET vystymą, personalo klausimus, patvirtintas šio projekto biudžetas 2018 metams.

Trijų šalių kariuomenių vadai taip pat pritarė tęsti pasiruošimą Baltijos bataliono priskyrimui budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force) 2020 metais. Už šio projekto vystymą atsakinga bus Latvija.

Baltijos gynybos koledžo komendantas gen. mjr. Andis Dilanas (Andis Dilansas), apžvelgė koledžo veiklos aktualijas, pristatė Baltijos gynybos koledžo vystymo plano 2017-2025 metams įgyvendinimo progresą bei Kasmetinės veiklos planą 2018 metams. Taip pat susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie tarptautinių pratybų „Perkūno skydas 2016“ patirtį, išmoktas pamokas.

Buvo aptartas trišalis bendradarbiavimas ir išreikštas palaikymas skiriant Baltijos šalių vienetus į NATO ir ES pajėgas, o taip pat dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose. 

Nuo 2016 m. Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimai rotacijos principu rengiami kartą per metus. Kitas susitikimas vyks 2018 m. Lietuvoje.

Plačiau apie NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę Lietuvoje skaitykite čia.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
7. Vadui klausimas
(2017-04-21 08:50:52)
(84.15.187.130) Parašė:

Ar normalu kad Rukloje asfaltu tankai varinėja? Kelias purvuose.New kaliningradas?6. skorpe
(2017-04-20 21:32:37)
(37.228.240.49) Parašė:

Vyriausybė šiandien taip pat priėmė nutarimą, kuriuo nuo iki 8 eurų (vietoj dabar 6 eurų) bus padidintas karių ir karo prievolininkų, neaprūpintų maistu, vienos paros maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis (maistpinigiai). Nuo šių metų gegužės 1 d. profesinės karo tarnybos kario (už 30 k. dienų) gaunama suma padidės 60 eurų, t.y., nuo 180 eur iki 240 eurų. Lėšų poreikis iš Krašto apsaugos ministerijai skirtų maistpinigių dydžio padidinimui nuo 2017 m. gegužės 1 d. – apie 4,8 mln. eurų. Dabar galiojanti maistpinigių norma patvirtintina dar prieš keletą metų – per tą laiką maisto kainos kilo, tad ministerija užtikrinti tinkamą karių mitybą. Sprendimas taip pat padės suvienodinti mūsų karių valgiaraščius su Lietuvoje dislokuojamų sąjungininkų karių valgiaraščiais – pastarųjų racionas iki šiol buvo įvairesnis ir kokybiškesnis.5. skorpe
(2017-04-20 21:25:05)
(37.228.240.49) Parašė:

O is paskutiniu pratybu LIETUVOJE, tipo kada lakste kazkokie banditai su ginklais ir tikrino POLICIJOS DARBA :) !? neusipratimas kazkoks vienu zodziu...tai irgi MATOM--- kad Pasienio sargyba pas mus nulis, KARIU nesimate - juk jie ir turi kovoti su priesu(Policija tik uztikrina Vidine salies VIESAJA TVARKA )...KARIUOMENES PAS MUS NER.... Nors sitiek trimituojama apie SAUGUMA, YRA keletas uzsienio bahuriuku, kurie pasirodo - MAITINAMI DAR NET GERIAU < NEGU MUSU VAIKINUKAI !!! CIA TAI PIKTA !!!!! REISKIA , kaip ir visa kita is SAVO PILIECIU GALIM IR PASITYCIOT< JU NESKAITYT UZ NIEKA _ GEDA PREZIDENTEI , jeigu jos sunus SAVO salies kariuomeneje gautu BLOGESNI MAISTA UZ MUSU lietuviukus...ne jam turbut irgi atnestu prie visu GERESNI KASNI !!!! /// GEDA UZ SALIES POLITIKA < ATSIMERKIT !!!!4. skorpe
(2017-04-20 21:19:00)
(37.228.240.49) Parašė:

O gal nors 1 GAMYKLA PASTATYTUMET??? EI ten prezidenturoj??? O kaip ten su PASIENIU??? Kas nori tas vaiksto...mes is vis pasieni dar turim, po tu paskutiniu tipo pratybu...tai lyg ir niekas nieko nesaugo, tik RUSAI TURI SAUGITI, kAD KOKS RUSELIS GERAI PRIGERES NENUEITU PASIVAIKSCIOTI- o tai TRECIASIS KARAS PRASIDES :) Sakys diversija gyrtas ruselis perzenge siena !!! :) :) :) Todel Rusai sendien patys saugo ir MUSU SIENA :) gerai , pinigu tvorai sutaupem :) ane, ei ten prezidenturoj , ar ne ????3. skorpe
(2017-04-20 21:11:28)
(37.228.240.49) Parašė:

Baltijos šalių kariuomenių vadai aptarė NATO priešakinių pajėgų kovinių grupių dislokavimą / / / / OHO ! TAI sendien Baltijos šalių kariuomenių vadai APTARINEJA NE LIETUVOS KARIUOMENES pajegu dislokavima ???2. alius
(2017-04-20 19:27:05)
(78.62.46.166) Parašė:

Turėtų dislokuoti pagal Rusijos pasienio nematomą tvorą.Atgrasymui galės špygas rodyti.1. trumpai
(2017-04-20 18:47:17)
(78.61.53.31) Parašė:

O urvus vadai jau išsikasė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai