2020 m. vasario 20 d.

 

Baltijos šalių gynybos ministrai Tartu sutarė dėl bendrų pozicijų NATO gynybos ir Rusijos atgrasymo stiprinimo priemonių klausimais

5
Paskelbta: 2019-06-20 16:09 Autorius: ekspertai.eu

Baltijos šalių gynybos ministrų komiteto susitikime Tartu (Estija) birželio 19–20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su savo kolegomis Estijos gynybos ministru Jüri Luik ir Latvijos gynybos ministru Artis Pabriks sutarė dėl bendrų pozicijų artėjančiam NATO gynybos ministrų susitikimui, ypatingą dėmesį skirdami NATO oro gynybos klausimams.
 
Baltijos šalių gynybos ministrai ketvirtadienį aptarė galimybes padidinti oro gynybos pajėgumus Baltijos  regione. „Lietuva kartu su Latvija ir Estija siekia, kad NATO oro policijos misiją, esant poreikiui, būtų galima pertvarkyti į oro gynybos misiją. Tai reikštų, kad regione budintys NATO naikintuvai krizės atveju galėtų vykdyti kovines užduotis“, – sakė ministras R. Karoblis.

Pasak ministro R. Karoblio, siekdami dažnesnių sąjungininkų oro pajėgų pratybų Baltijos regione, Lietuva kartu su Latvija ir Estija turi dėti bendras pastangas gerinant pratybų organizavimo sąlygas.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai išsamiai aptarė kitus NATO darbotvarkės klausimus, tokius kaip NATO Parengties iniciatyvos (NRI) įgyvendinimo eigą, dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose, taip pat Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas Nuolatinios struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) ir Europos gynybos fondo (EDF) formatuose bei bendradarbiavimą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis gynybos srityje.

Susitikime taip pat didelis dėmesys skirtas trišaliams Baltijos šalių projektams -  bendro regioninio jūrinio paveikslo stebėjimo pajėgumo kūrimą ir specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimo vystymą.

Trys Baltijos šalių gynybos ministrai po susitikimo pasirašė Bendradarbiavimo komunikatą (angl. Joint Communique).

Po trišalio susitikimo Baltijos šalių ministrai kartu su Latvijos ir Estijos prezidentais ir Lietuvos Seimo Pirmininku dalyvavo iškilmingame Baltijos gynybos koledžo (BALDEFCOL) 20-mečio minėjime ir jungtinėje kursų baigimo ceremonijoje.

Kitas trišalis Baltijos gynybos ministrų susitikimas planuojamas šių metų lapkritį.

Bendradarbiavimas su Baltijos šalimis yra vienas pagrindinių Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų. Du kartus per metus vyksta Baltijos šalių gynybos ministrų ir kariuomenių vadų susitikimai. Jų metu aptariami politiniai regioninio saugumo klausimai ir bendrai vystomi praktiniai bendradarbiavimo projektai (pvz., Baltijos gynybos koledžas, Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema, Baltijos karinė jūrų eskadra). Susitikimuose teikiami siūlymai dėl tolesnių prioritetų Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje. Taip pat reguliariai susitinka politikos direktoriai, jungtinių štabų viršininkai, oro, sausumos, jūrų, specialiųjų pajėgų vadai ir įvairaus lygio ekspertai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. tikri
(2019-06-22 10:07:25)
(83.188.66.4) Parašė:

Kiaulės4. francuz
(2019-06-21 02:02:42)
(188.69.213.27) Parašė:

Kam įdomi kažkokių susireikšminusių liliputų sutartis??? Jie kvaili ar tik apsimeta? Jeigu apsimeta, tai puikiai jiems pavyksta... Kiek padidėjo ginkluotė Kaliningrado srityje? Mažai??? Tai dar grąsinkit...3. Nelaime
(2019-06-20 18:52:00)
(107.77.173.3) Parašė:

Duros stumimas,uzgrobto izdo islaikytiniai milij.!Edu neapzioju,s-ku neapzergiu!2. U-2
(2019-06-20 16:52:45)
(89.116.124.39) Parašė:

Visai nenustebciau, jeigu jautrios Baltijos tigru nosys yvertintu Irano sugebejima atgrasinti JAV ir Karoblis speriai sulakstytu pas naujus, potencialius sajungininkus.1. Anfisa
(2019-06-20 16:41:06)
(88.118.163.49) Parašė:

Taip, taip, gynyba, atgrasymas... Is tikruju - klounai. ... As nieko nesprendziu, tu nieko nesprendi, ir jis nieko nesprendzia. Na, tada sudarom bendra komiteta-komisija, ir visi kartu nieko nespresime. ... Bet mums lieka galimybe del planu ruosimo del planu igyvendinimo ir situ visu planu realizacijos...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras