2020 m. liepos 5 d.

 

Baltijos jūroje buvo treniruojamasi bendromis pajėgomis likviduoti naftos taršą

1
Paskelbta: 2016-10-19 17:12 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 19 d. Lietuvos teritorinės jūros vandenyse, prie Būtingės terminalo plūduro, vyko naftos taršos likvidavimo pratybos. Tai planinės bendros Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro ir akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva″ organizuotos pratybos.

Pratybose dalyvavo Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), AB „ORLEN Lietuva″, UAB „SMIT OCTO″, KJP paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai″, vilkikai „Soll Tengiz″ ir „Tak-4″.

Pratybų tikslas – patikrinti tarnybų, dalyvaujančių naftos taršos likvidavimo jūroje operacijose, techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolesniam naftos teršalų jūroje plitimui, organizuoti teršalų surinkimą, koordinuoti darbus, įvertinti bendradarbiavimo efektyvumą tarp įstaigų.

Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų – prie Būtingės terminalo, vykdant naftos krovos į tanklaivį darbus, į jūrą tariamai išsiliejo 10 tonų žaliavinės naftos. Atsižvelgiant į šį kiekį išsiliejimas buvo priskirtas antro lygio teršimo nafta incidentui, kurio metu naftai surinkti pasitelkiamos nacionalinės pajėgos. Nedelsiant po incidento buvo atlikta pirminė priekrantės zonos žvalgyba. Kartu KJP JGKC operatyviai įvertino situaciją ir atliko naftos dėmės dreifo prognozės skaičiavimus.

Bendradarbiaudami naftos taršos likvidavimo operacijai pasitelkti laivai sustabdė naftos plitimą panaudodami „bonines“ užtvaras, lokalizuotą naftą surinko naudodami naftos surinkimo techniką.

Pratybų organizatorių teigimu, šios pratybos pavyko ir pasiekė savo numatytus tikslus. Ateityje rengiant tokio pobūdžio nacionalines taršos likvidavimo pratybas numatoma įtraukti daugiau atitinkamų valstybinių institucijų, siekiant tobulinti Lietuvos nacionalinį naftos išsiliejimų jūroje likvidavimo planą. 

Artimiausiu metu KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras su Akcine bendrove „ORLEN Lietuva" dar aptars šių pratybų resultatus.

Tokio pobūdžio pratybos prie Būtingės terminalo plūduro yra organizuojamos kiekvienais metais.

Karinės jūrų pajėgos nuo 2009 m. sausio 1 d. vykdo valstybės priskirtą taikos meto funkciją – organizuoja, koordinuoja ir vadovauja žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, taip pat organizuoja, koordinuoja ir vadovauja naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone. Šiai funkcijai vykdyti 2009 m. buvo įsteigtas naujas Karinių jūrų pajėgų padalinys – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC). Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos buvo perimtas paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai″ priskirtoms užduotims vykdyti.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. skorpe
(2016-10-21 16:59:28)
(37.228.243.134) Parašė:

Per Rusu kanala HOVOSTI< rode idomu atradima, kad ja seniai seniai naudojami pesticidai , atsidure pasbaltasias meskas ir ju lytis jau yra ONO... taip pat ciukciai gavo gera siu nuodu doze per zuvis , banginius ir ruonius, kuriuos ie vlgo... ir TAS PESTICIDU LIKVIDAVIMASYRALABAI BRANGUS, - pigiau juos nuleisti i vandenyna :( SIAUBAS ...kaip tik musu visu nenuodija, kad tik mergaites gymsta...ir viskas issigymsta..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras