2020 m. liepos 7 d.

 

Baltijos jūra knibždėte knibžda minomis: sunaikinta vos 8-10 proc.

3
Paskelbta: 2019-08-12 18:15 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 3–10 d. Klaipėdoje vyko tarptautinės narų išminuotojų pratybos EODEX. Šiais metais pratyboms vadovavo Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos.
 
Pratybų tikslas – treniruotis rasti, atpažinti ir neutralizuoti improvizuotus sprogstamuosius užtaisus vandenyje, po vandeniu ir sausumoje. Šiemet treniravosi narai išminuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Portugalijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, savo pajėgas skyrė Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė, bendradarbiauta su Karinėmis oro pajėgomis, Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos medikais.

Pratybų metu Portugalijos narai išminuotojai, dislokuoti LDK Butigeidžio dragūnų batalione, Baltijos jūroje sunaikino nuo Antrojo pasaulinio karo likusią Vokietijos inkarinę miną, tūnojusią 25 metrų gylyje. Minos neutralizavimo operaciją koordinavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda.

Paskutinį kartą pratybos Lietuvoje vyko 2016 m., 2017 m. narai išminuotojai treniravosi Estijoje, pernai – Latvijoje.

Povandeninių veiksmų komandos vado pavaduotojo kpt. ltn. Irmanto Medučio teigimu, paruošti narą išminuotoją trunka apie 3–5 metus, kartais ir ilgiau. Tikrinamos kario charakterio savybės, vandens, uždarų patalpų ir kitos baimės, motyvacija ir gebėjimas dirbti komandoje, naras turi būti geros fizinės formos, turi pereiti ne vienus mokymus, paraleliai kaupdamas patirtį po vandeniu.

Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu sunaikinta apie 3 proc. Baltijos jūroje buvusių minų, po karų – 5–10 proc.

Jūrinės minos buvo dedamos iki 60-ies metrų gylyje siekiant maksimalaus jų efektyvumo. Šios minos vis dar kelia didžiulį pavojų: 2005 m. Šiaurės jūroje Belgijos žvejai tinklais atsitiktinai ištraukė miną, jai sprogus žuvo keturi žmonės. Tokių nelaimingų atsitikimų yra buvę ir daugiau. 

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2019-08-13 19:42:37)
(37.0.241.93) Parašė:

Baltijos jūra II PK cheminių bombų kapinynas - katastrofa.2. Nelaime
(2019-08-12 21:34:28)
(107.77.173.4) Parašė:

Zvejybiny laivyna sunaikino,tai dabar karbitu zuvy gaudo!Atejunai ismokys kaip gyventi,pas save viska sprogdinti turit,negyva Sarmatu jura pavers besarmaciai,jau ten sarmata,geda neegzistuoja,istrinta ir nesuvokia,kas tai yra ir su kuo valgo!Idomu,ar brokonieriai dar pagauna,ka prie lt. krantu,ar tik lektuvnesiai,su povandeniniais plauko!?1. trumpai
(2019-08-12 20:54:44)
(78.57.130.78) Parašė:

Smulkmena tos minos geriau parašykite kiek šaudmenu sheminiais užtaisais supilta i baltijos jura po karo likusiai plaukai pasišiaus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras