2020 m. balandžio 10 d.

 

Baltarusijoje sulaikytas kunigas, įtariamas šnipinėjimu

1
Paskelbta: 2013-07-29 11:59 Autorius: Naujienų redaktorius

Baltarusijoje sulaikytas Šventosios Dvasios Nužengimo parapijos Borisovo mieste klebonas Vladislavas Lazaris. Tai praneša leidinys „Naša niva“, remdamasis šaltiniu Katalikų bažnyčioje. Pasak jo, dvasininkas laikomas „KGB kalėjime“.

Informaciją apie V. Lazario sulaikymą, kaip praneša „Chartija 97“, socialiniame tinkle taip pat išplatino žurnalistas Konstantinas Šitalis. Jo duomenimis, kunigas buvo suimtas maždaug prieš mėnesį.

Šaltinių nuomone, būtent V. Lazarį turėjo omenyje Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, neseniai pranešęs, kad demaskuotas kažkoks užsienio agentas, susijęs su Bažnyčia.

Penktadienį A. Lukašenka pareiškė: „Mes neseniai sulaikėme vieną iš išdavikų, kuris tarnavo specialiosiose tarnybose ir per Katalikų bažnyčios atstovus buvo susijęs su užsienio valstybėmis.“ Anot A. Lukašenkos, sulaikytasis „ne tik perduodavo informaciją – dėl jo veiklos nukenėjo žmonės, kurie dirba užsienyje“. Šio žmogaus pavardės ir šalies, su kuria buvo susijęs sulaikytasis, prezidentas nenurodė.

Kaip informuoja „Naša niva“, derybas su Baltarusijos valdžia dėl V. Lazario sulaikymo veda apaštališkasis nuncijus (Vatikano diplomatinis atstovas) arkivyskupas Claudio Gugerotti.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Antanas
(2013-07-29 12:46:48)
(78.62.235.6) Parašė:

Jau senia Baltarusija nemaloniai žiūri į Romos katalikų tikinčiuosius. Jau keli metai nieko iš užsieniečių kunigų į Baltarusiją neįsileidžia. Tokiais atvejais manau labai lengva ir uolų kunigą apkaltinti, o jeigu dar jis ne Baltarusijos pilietis? Netgi tie kunigai kurie yra užsieniečia ir iš ankščiau turi leidimus darbuotis, turėjo išsiimti specialius dokumentus leidžiančius ne tik jiems gyventi, bet peregistruoti ir automobilių numerius.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras