2019 m. gruodžio 9 d.

 

Balandžio 30-ąją Lietuvos džiazo bendruomenė vienijasi ir buriasi paminėti Tarptautinę džiazo dieną

2
Paskelbta: 2014-04-28 14:52 Autorius: Solveiga Rusytė
Nuotr. Evgenia Levin

Šiemet UNESCO iniciatyva į Tarptautinės džiazo dienos minėjimą Lietuvoje itin aktyviai įsitraukė Lietuvos džiazo federacija, taip pat Vilniaus kolegijos Ritminės muzikos katedra, LMTA Džiazo katedra, VDU Muzikos akademijos Džiazo katedra, muzikos klubas Soul Box. Jų pastangomis Tarptautinė džiazo diena bus minima skirtingose vietose ir visuomenei dovanojami įvairūs koncertiniai pasirodymai.

Šalies džiazo bendruomenė viliasi, kad Tarptautinė džiazo diena būtų visuotinai minima kiekvienų metų balandžio 30 d. ir taip didintų džiazo muzikos vaidmenį skleidžiant bei puoselėjant visuotines vertybes, ir jungiasi prie UNESCO siekio pripažinti džiazą universalia laisvės kalba. 

Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinė direktorė Irina Bokova, UNESCO geros valios ambasadorius Herbie Hancockas ir Thelonious Monko džiazo institutas skatina visame pasaulyje minėti jau trečiąją Tarptautinę džiazo dieną. Tarptautine džiazo diena siekiama skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją.

„Džiazas – visuotinė aistros ir geranoriškumo kalba – jau daugiau nei šimtmetį vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja ir stiprina bendravimą tarp įvairių grupių, skatina taikos procesus ir rodo, kiek daug mes turime bendro. Džiazas – tai galingas diplomatinis įrankis, suteikiantis pasaulio žmonėms galimybę bendrauti ir sutarti.“

Viso pasaulio džiazo garsenybės, mokslininkai, kompozitoriai, muzikantai, šokėjai, rašytojai ir mąstytojai, kurie skleidžia grožio ir dvasingumo principus, kviečia prisidėti prie šios dienos minėjimo. 2014 m. balandžio 30 d. Tarptautinė džiazo diena bus visuotinai paminėta Osakoje, Japonijoje, kur visą dieną vyks džiazo edukacijos ir sklaidos renginiai, o vakare – gyvai transliuojamas džiazo žvaigždžių koncertas:

Renginiai Lietuvoje:

12 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato kiemelyje (Šv. Jono g. 11, Vilniuje) „Džiazo priešpiečiai“ su Woop Trio.

13 val. LMTA Karoso salėje Vilniuje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedra, vadovaujama prof. Artūro Anusausko, surengs viešą studentų ir dėstytojų koncertą.

15 val. Muzikos klubas „Soul Box“ (Vilniaus g. 33, Vilniuje) kviečia kartu stebėti tiesioginę transliaciją internetu iš Osakos Japonijoje, kur šia proga yra rengiamas specialus renginys – ryškiausių džiazo žvaigždžių koncertas „All-Star Global Concert“.Koncerto programoje: Toshiko Akiyoshi, John Beasley (musical director), Kris Bowers, Dee Dee Bridgewater, Terri Lyne Carrington, Theo Croker, Sheila E., Pete Escovedo, Roberta Gambarini, Kenny Garrett, James Genus, Roy Hargrove, Lalah Hathaway, Terumasa Hino, Earl Klugh, Marcus Miller, T. S. Monk, Gregory Porter, Claudio Roditi, John Scofield, Wayne Shorter, Esperanza Spalding, Lew Tabackin, Steve Turre ir kiti: jazzday.com.

17 val. Kėdainių muzikos mokykloje (Didžioji g. 43) Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos džiazo katedra minės Tarptautinę džiazo dieną, dovanodama miestui katedros dėstytojų ir studentų koncertą. Dalyvaus: Justė Sakalytė (vokalas), Aušra Paliušė (vokalas), Arnas Mikalkėnas (fortepijonas), Gediminas Braškus (gitara), Benita Sutkevičiūtė (bosinė gitara), Vaidas Kasparavičius (būgnai), Paulius Palionis (būgnai, perkusija).

20 val. muzikos klube Soul Box (Vilniaus g. 33, Vilniuje) Lietuvos džiazo federacija, Vilniaus kolegijos Ritminės muzikos katedra ir muzikos klubas Soul Box kviečia Lietuvos džiazo bendruomenę bei visuomenę turiningai paminėti džiazo dieną net aštuoniais itin spalvingais koncertiniais pasirodymais ir finaliniu Jam Session.

Programoje: Vytautės Pupšytės, Dimos Golovanovo, Armano Isojano ir Dariaus Rudžio kvartetas, Vilniaus kolegijos Menų fakulteto studentų ansambliai, vadovaujami Sauliaus Didžiulio ir Vyčio Nivinsko, Arūno Ščetilnikovo grupėVilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos auklėtinių Kotrynos Juodzevičiūtės ir Domo Žeromskio pasirodymas (vad. Olegas Molokojedovas), grupė In albedoJam Session.

Šio koncerto tiesioginę transliaciją bus galima stebėti internetu tv.audiomastering.lt.

Renginiai yra nemokami. Džiazo bendruomenė džiaugsis kiekvienu džiazo dieną pagerbusiu asmeniu!

Daugiau informacijos apie 2013 m. UNESCO ir Jungtinių Tautų minimą Tarptautinę džiazo dieną galite rasti sekdami šias nuorodas: unesco.org arba jazzday.com

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Rinkejas
(2014-04-30 14:07:14)
(86.160.251.69) Parašė:

Ne Puteikis išdavė konservatorius, bet konservatoriai išdavė: elementarų padorumą, žmoniškumą, pažadus rinkėjams, savo Seimo nario priesaikas ir tapo uždara mafijine struktūra. Pagarba Puteikiui, kad išėjo iš to baisaus klano ir nuėjo su Lietuvos žmogumi.1. Kaimo pilosopas
(2014-04-29 13:46:36)
(91.228.87.105) Parašė:

Sveikinu visus su Jazz'o Diena. Pora mažų prašymų. Ekspertai galėtų daugiau angažuotis į, Lietuvą atvažiuojančių jazz'o meistrų, koncertų anonsavimą. Kad kasdienybės verpetuose, Ekspertų fan club'as jų nepražiopsotų ir nepamirštų nusipirkti bilietų. O po koncertų norėtųsi išsamaus aprašymo, tsakant, dar nors akimirkai pratęsti kartu išgyventą malonumą. Pvz. man labai didelį įspūdį paliko 26 Solidarumo metinių proga Lenkijoje įvykęs Pink Floyd koncertas. Tiksliau ne pats koncertas, o dėmesys jam VISOSE Lenkijos žiniasklaidos priemonėse - nuo nuolatinio jo anonsavimo iki pokoncertinio aptarimo per visą naktį, tiesioginiame eteryje, pačioje populiariausioje Lenkijos radijo stotyje Trujka. Tokie dalykai labai telkia Tautą, skatina bendrumo jausmą, bei propaguoja aukštesnes vertybes. Ir ne tik jaunimo tarpe...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras