2019 m. vasario 16 d.
 

 

Baigta atranka į Gynybos resursų agentūros direktoriaus poziciją

3
Paskelbta: 2018-02-12 17:43 Autorius: ekspertai.eu
A. Pliadžio (KAM) nuotr.
A. Pliadžio (KAM) nuotr.

Baigta Gynybos resursų agentūros (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus atranka, kurioje daugiausiai konkursinių balų surinko gynybos įsigijimų, resursų ir finansų valdymo ekspertas Sigitas Dzekunskas.

S. Dzekunskas yra ilgametis krašto apsaugos sistemos darbuotojas, kurioje  pradėjo dirbti 1996 m. Nuo 1998 m., kai S. Dzekunskas pradėjo dirbti Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamente, didžioji dalis jo pareigų siejosi  su gynybos politikos formavimu, nacionalinės sistemos reformavimu pagal NATO ir Europos Sąjungos reikalavimus, gynybos įsigijimų organizavimą ir valdymą.

S. Dzekunskas tai pat vadovavo Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamentui, yra dirbęs resursų patarėju Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos, NATO resursų politikos ir planavimo taryboje. 2009 m. buvo išrinktas NATO aprūpinimo ir tiekimo organizacijos direktorių tarybos pirmininku, ėjo kitas su resursų politika ir valdymu susijusias pareigas.

S. Dzekunskas 2009-2011 m. pirmininkavo NATO tiekimo ir aprūpinimo organizacijos direktorių tarybai. Tuo pačiu jis pirmininkavo ir NATO tiekimo ir aprūpinimo organizacijos Logistikos, finansų ir  administracijos komitetams.

2016-2017 m. S. Dzekunskas priklausė ir tarptautinei Briuselyje veikiančiai NATO generalinio sekretoriaus aukšto lygmens vyresniųjų ekspertų grupei, kurios tikslas - patarti Generaliniam sekretoriui ir Šiaurės Atlanto Tarybai, kaip pagerinti NATO bendro finansavimo resursų valdymą.

„Svarbiausi uždaviniai agentūros vadovui nesikeičia – visos krašto apsaugos viešųjų pirkimų sistemos efektyvumas: pradedant rizikos vertinimu, rinkos analize, baigiant skaidrumo užtikrinimu bei sklandžiomis procedūromis“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, vadovavęs šešių asmenų atrankos komisijai.

Pasak G. Jeglinsko, atrinktasis kandidatas konkurso metu pademonstravo krašto apsaugos sistemos struktūros ir valdymo principų, taip pat veiklos prioritetų ir strateginio planavimo išmanymą. Pasak jo, komisija taip pat atsižvelgė į S. Dzekunsko patirtį būsimam darbui reikalingose srityse: ginkluotės įsigijimų programų vykdymo ir viešųjų pirkimų organizavimo, taip pat NATO ir ES terminijos išmanymą, žinias apie šių organizacijų veiklos principus ir struktūrą.

Iki paskyrimo į naująsias pareigas S. Dzekunskas ėjo Krašto apsaugos  ministerijos Gynybos planavimo departamento vyresniojo patarėjo pareigas.  Nuo 2016 m. pabaigos jis buvo ir krašto apsaugos sistemos įsigijimų  reformos projekto vadovu.

Konkursą laimėjęs S. Dzekunskas yra baigęs Vilniaus Universiteto Ekonomikos fakultetą. Jis taip pat studijavo finansus (bakalauro studijos) ir tarptautinę prekybą (magistro studijos). S. Dzekunskas patirties sėmėsi ir įvairiuose tarptautiniuose gynybos ir įsigijimų bei resursų valdymo kursuose JAV ir Prancūzijoje.

Gynybos resursų agentūros direktorius darbą pradės, kai įsakymą dėl jo paskyrimo į pareigas pasirašys krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, gavęs atitinkamų tarnybų išvadas dėl kandidato tinkamumo eiti pareigas, kaip numato teisės aktai.
 
Nuo 2018 m. pradžios veikianti Gynybos resursų agentūra yra atsakinga už efektyvų krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų organizavimą bei jiems skiriamų lėšų efektyvų naudojimą. Agentūros žinioje - visos krašto apsaugos sistemos pirkimų planavimas, rinkos analizė, ji taip pat atsakinga už pirkimų proceso skaidrumą ir sutarties įgyvendinimo kontrolę. Centralizuojant krašto apsaugos sistemos pirkimus siekiama užtikrinti, jog visi pirkimai būtų pagrįsti ilgalaikiu Lietuvos kariuomenės planavimu bei prioritetais, supaprastėtų jų valdymas ir procedūros, būtų užtikrintas skaidrumas bei konkrečios atsakomybės. Iš numatytų 144-ių Gynybos resursų agentūroje šiuo metu jau dirba apie 80 proc. darbuotojų, tačiau agentūrai vis dar ieškoma viešųjų pirkimų specialistų.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. zuzis
(2018-02-13 08:14:31)
(195.12.167.250) Parašė:

Dar vienas mokesčių rijikas. O kas eis griovių kasti?2. yel“l“ow submarine
(2018-02-13 06:42:43)
(88.119.234.132) Parašė:

šilta vietelė, oi šilta :)) - siūlyčiau po tokią pačią pareigybę dar ir kiekvienai apskričiai ! - ko čia gėdytis ? - jei norim “efektyviai“ ir “kreatyviai“ “atgrasyti“ rusiją, , reikia mobilizuoti visas įmanomas pajėgas ! - o juk “vietose“ (на местах) tikrai rastume pakankamai jaunų, potencialių ir potentiškų, neeilinį biurokratinį talentą turinčių litchuanijos sūnų, kad surengti atitinkamus konkursus, ir į “atsakingas“ pareigas paskirti geriausius iš geriausių ! :))))1. Albas
(2018-02-12 19:16:16)
(46.249.171.27) Parašė:

Visą laiką dirbo su įsigijimais, taigi puikiai išmano kaip šaukštus padaryti "auksiniais". Va tokie bičai ir turi laimėti konkursus į paaukštinimus, negi savus kalėjiman sodinti, nors pagal visiems žinomą posakį bent metus padirbusį su viešais pirkimais jau galima drąsiai sodinti. Ne veltui kuriami planai skirti "gynybai" 2,5 % BVP, reikia chebrytei maitintis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras