2020 m. liepos 7 d.

 

Baigėsi mėnesį kartu su Generaline prokuratūra ir Ukrainos kariais vykusios specialiųjų operacijų pajėgų pratybos

14
Paskelbta: 2019-07-04 17:26 Autorius: ekspertai.eu


Birželio 30 d. Lietuvoje baigėsi tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2019“. Visą mėnesį vykusių mokymų metu Lietuvos ir užsienio specialiųjų pajėgų kariai treniravosi organizuoti rezistenciją laikinai okupuotoje šalies teritorijoje. Pratybose didelis dėmesys buvo skirtas NATO sąjungininkų ir partnerių bendradarbiavimo stiprinimui Specialiųjų operacijų pajėgų rezistencijos ir kolektyvinės Baltijos regiono gynybos metu.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadas, vertindamas pratybas, teigė: „Turim išskirtinę galimybę apjungti visuomenės, Lietuvos kariuomenės ir NATO SOP kolegų veiksmus ginti Lietuvą esant pačiam sudėtingiausiam scenarijui, kuris maksimaliai priartintas prie šiuolaikinių grėsmių Lietuvai ir regionui. Didžiausią įspūdį paliko mūsų visuomenės pilietiškumas ir motyvacija įsitraukiant į pratybose imituojamą rezistencijos vykdymą - pratybose dalyvavusios civilinės organizacijos ir pavieniai piliečiai išradingai integravo savo profesiją, žinias ir patirtį prisidedant ne tik prie specialiųjų operacijų vykdymo, bet ir savarankiškai organizuojant nesmurtinio pasipriešinimo veiksmus“.

Didžiausiose Baltijos regione Specialiųjų operacijų pajėgų pratybose talkino ir visos kitos Lietuvos kariuomenės pajėgos, taip pat Logistikos valdybos, Karo policijos, Mokymo ir doktrinų valdybos, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento atstovai. Kartu treniravosi užsienio partneriai iš Čekijos, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Sakartvelo ir Ukrainos, taip pat atstovai iš NATO Specialiųjų operacijų vadavietės bei Lietuvoje dislokuoto NATO pajėgų integravimo vieneto.

„Pratybos „Liepsnojantis kalavijas“ suteikia JAV ir šalių partnerių specialiųjų operacijų pajėgoms unikalią galimybę dalintis mintimis ir gerąja praktika treniruojantis pagal sudėtingą scenarijų. Tokios treniruotės stiprina mūsų Aljanso ir šalių partnerių ryšius ir taip gerina integraciją, sąveiką ir pasirengimą“, – sakė pratybų metu Lietuvoje viešėjęs JAV Specialiųjų operacijų vadavietės vado pavaduotojas viceadmirolas Timothy G. Szymanski.

Mokymų metu su kariais glaudžiai bendradarbiavo ir kitos šalies institucijos: Valstybės saugumo departamentas, Lietuvos policija, Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Greitosios medicinos pagalbos stotis, Lietuvos šaulių sąjunga bei miestų savivaldybės, kurių parama ir bendradarbiavimas buvo ypač svarbūs siekiant priartinti pratybų scenarijų prie realistiškų sąlygų, pasipriešinimo organizavimo ir vykdymo laikinai okupuotoje teritorijoje, civilinėje aplinkoje.

Pirmą kartą prie pratybų prisijungė Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros atstovai. „Pasirengimas veikti nepaprastos padėties ar karo metu yra ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir visų valstybės institucijų prioritetas. Todėl dalyvavimas įvairaus tipo pratybose, kompetencijų stiprinimas ir bendradarbiavimas tarp institucijų išliks aktualiu klausimu ir ateityje“, – teigė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Kaip ir kiekvienais metais, pratybose aktyviai veikė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, kurių dalyvavimas, atsižvelgiant į šiuolaikinių konfliktų dinamiką ir kompleksiškumą, yra ypač svarbus siekiant visoje Lietuvos teritorijoje vykdyti ryžtingą ir sėkmingą pasipriešinimą, sutelkiant ne tik karinius, bet ir nekinetinius bei visuomeninius pajėgumus. Šiose pratybose KASP kariai kartu su Specialiųjų operacijų pajėgomis ir vietinėmis institucijomis bei bendruomenėmis prisidėjo prie rezistencijos organizavimo, teikė paramą vietiniams gyventojams.

Pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2019“ metu ypatingas dėmesys skirtas Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgoms. Buvo vertinamas jų pasirengimas 2020 metais budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose, kurių tikslas yra per ypač trumpą laiką reaguoti į plataus spektro saugumo iššūkius. Ukrainos Specialiųjų operacijų Sausumos užduočių grupė (angl. Ukrainian Special Operations Land Task Group), prie kurios rengimo nuo 2015 metų prisidėjo ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos, buvo įvertinta kaip pasirengusi budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose ir vykdyti specialiąsias operacijas kartu su Aljanso specialiųjų operacijų pajėgų padaliniais.

„Tai pirmas kartas, kai šalies, kuri nėra NATO narė, specialiųjų operacijų vienetas, pademonstravęs platų pajėgumų spektrą, buvo sėkmingai sertifikuotas NATO ir įgijo teisę budėti NATO greitojo reagavimo pajėgų sudėtyje. Ukrainos SOP padalinys buvo vertinamas pagal NATO SOP vertinimo standartus ir reikalavimus, o vertinimo rezultatai pateikti NATO baigiamojoje vertinimo ataskaitoje. Dėkoju šalims partnerėms už pagalbą Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgoms tapti artimesnėms su stipriausia SOP komanda ir dėkoju Ukrainos Specialiųjų operacijų Sausumos užduočių grupei už pastangas“, – teigė Ukrainos Specialiųjų operacijų pajėgų vadas generolas leitenantas Ihors Lunovas.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
14. Senis Šaltis
(2019-07-05 21:30:41)
(88.222.97.16) Parašė:

13. ponia, prašau skaityti mano 8-tą komentrą.13. >12. Senis Šaltis
(2019-07-05 21:13:57)
(86.38.3.187) Parašė:

Traleliūškių padauginot? Ar dėl pigumo, neaiškių nusipirkote? Bet tai jūsų reikalai, tad žinokitės12. Senis Šaltis
(2019-07-05 21:09:24)
(88.222.97.16) Parašė:

"11. suprasti (2019-07-05 21:06:04) (86.38.3.187) Parašė: pranešimo neįmanoma." cha cha cha tai tavo beveik visų neina suprasti, tą aš ir sakiau ir sakau. Bet tu ponia nesuprasi vistiek. Kaip komentaras, taip ir nusišnekėjimas. Tai tu sakai, kad apsimelavai ir apšmeižei mane? Pateik savo teiginiams įrodymus mergužėle.11. suprasti
(2019-07-05 21:06:04)
(86.38.3.187) Parašė:

pranešimo neįmanoma. Gal susitvardytumėt.10. Senis Šaltis
(2019-07-05 21:02:44)
(88.222.97.16) Parašė:

9. "...ilgai, ponia, tai nebuvo tokių mano teiginių nori pasakyti? Tai kam taip meluoti ir šmeižti internete?9. "...ilgai
(2019-07-05 20:59:39)
(86.38.3.187) Parašė:

laukus dar palauk..."8. Senis Šaltis
(2019-07-05 20:56:46)
(88.222.97.16) Parašė:

"tai seniai paaiškinote, jog moterimis šlykštitės?" --- nors vieną tokį mano pasakymą paprašyčiau. Čia, kaip su žydais "okupavusiais" Lietuvą? Ponuli -ia o kam tau moterys dabar, jei visą gyvenimą tik apie vyrus galvojai? ha cha cha. Laukiu tavo šmeižto paneigimo.7. > 6. Senis Šaltis
(2019-07-05 20:51:04)
(86.38.3.187) Parašė:

akivaizdu, pagalbos nesikreipiate... Nei į kunigus, nei psichiatrus. jūsų valia. O kas dėl tos Mildos ar kt., tai seniai paaiškinote, jog moterimis šlykštitės? Taigi, jūsų nešama žinia beigi emocija kaip ir suprantamos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras