2020 m. liepos 5 d.

 

A. Zananavičius: Europos judėjimas Lietuvoje galėtų veikti keliomis kryptimis

5
Paskelbta: 2019-09-07 12:06 Autorius: ekspertai.eu
A. Zananavičius. Nuotr. urm.lt
A. Zananavičius. Nuotr. urm.lt

Rugsėjo 5 dieną viceministras Albinas Zananavičius susitikime su Europos judėjimo Airijoje vadove Noelle O Connell aptarė judėjimo įtaką stiprinant Airijos vaidmenį Europos Sąjungoje ir tokio judėjimo poreikį Lietuvoje.

„N. O Connell viceministrą supažindino su judėjimo misija ir veikla, organizacijos valdymo, finansavimo ir veiklos plėtros aspektais. Susitikimo metu akcentuota, jog Europos judėjimo veiklos sėkmę lemia jos nepriklausomumas ir nepolitiškumas. N. O Connell pabrėžė, jog Europos judėjimo veiklos tvarumui svarbus nuolatinis konstruktyvus dialogas tarp nevyriausybinio ir viešojo sektoriaus“, skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „Airijos Europos judėjimas - pavyzdys kuriant Europos judėjimą Lietuvoje“.

Viceministras pažymėjo, jog Airijos patirtis yra puikus pavyzdys Europos judėjimo steigimui Lietuvoje.

„Europos judėjimas Lietuvoje galėtų veikti keliomis kryptimis –  informuojant visuomenę apie ES ir Lietuvos narystę joje, veikti švietimo ES klausimais srityje“, - pasakė A. Zananavičius.

Ta pačią dieną įvyko nevyriausybinių organizacijų (NVO)  atstovų susitikimas, kuriame susitarta dėl tolesnių žingsnių kuriant Europos judėjimą Lietuvoje. NVO susitikimo metu išreikšta būtinybė susitarti dėl konkrečių tokio judėjimo Lietuvoje tikslų, vertybių, valdymo struktūros ir poreikio atrasti sąlyčio taškus tarp būsimų judėjimo narių. Planuojama, jog iki 2020 metų pradžios bus suformuotas Steigiamasis komitetas, kuris įgyvendins Europos judėjimo Lietuvoje steigimą.

Susitikime dalyvavo ir pareigas pradėjęs eiti naujasis Airijos ambasadorius Lietuvoje Peteris McIvoras.

Tarptautinis Europos judėjimas yra 1947 metais įsteigta skėtinė organizacija, kuri vienija su ES klausimais dirbančias NVO, institucijas, verslo įmones ir pavienius asmenis. Šiuo metu Europos judėjimas veikia 39 Europos valstybėse.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. trumpai
(2019-09-09 08:53:52)
(78.57.130.78) Parašė:

Cia kaip toj pasakoj i visas keturias puses trauksim lydi o ištraukė patys žinot ka.4. Vytas
(2019-09-08 13:39:18)
(46.249.171.56) Parašė:

Bus Lietuvoje dar vienas Europos "vertybes", tokias kaip homoseksualizmas, propaguojantis NVO susivienijimas. Dar vienas dykaduonių, siurbiančių visuomenės reikmėms skirtas mūsų lėšas, susivienijimas. Kai kam neblogos, o gal ir net geros algos. Kada tam bus galas?3. zinoma
(2019-09-07 15:05:31)
(78.58.24.230) Parašė:

Kiek daug ivairiu judejimu , bet ginti piliecius , jaunima nuo ziauriu organizuotu gauju , turto prievartautoju ,nera kam . Teroristu gaujos veikia gudriai isnaudoja savo vergus vergijose ir likviduoja , nunuodija , kad butu ramu .2. trumpai
(2019-09-07 14:09:13)
(78.57.130.78) Parašė:

Nieko nesupratau kas judės,kur judės,pas ka judės,bet tikrai supratau kad norinciu nedirbti o tik šikna judinti darosi vis daugiau o kai taps tie judėtojai nereikalingi kas juos tada šers kur jie tada judės.1. Mikaldzius-prisistatau ir buriu...
(2019-09-07 12:52:58)
(82.132.184.130) Parašė:

o judejimas mano kelnese nieko lopotologams-is tuscio i kiaura,nieko nesako???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras