2020 m. balandžio 3 d.

 

Avarija Baltarusijoje: upė užtvindė Polocko HE statybvietę

4
Paskelbta: 2013-05-01 13:54 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 1-oji, daugeliui dar primenanti sovietinių darbo švenčių pompastiką, verčia prisiminti ir sovietinę darbo “kokybę”, kurios tradicijos posovietinėje erdvėje puoselėjamos iki šiol. Darbo kokybė ir saugumas neužtikrinami net ir įgyvendinant didžiuosius energetikos projektus. Jau rašėme, kad eksperimentinio tipo Astravo atominė elektrinė vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus pradėta statyti net neturint statybos projekto.

Prieš pusantros savaitės Baltarusijoje įvykusi avarija – dar vienas perspėjimas.

Ten, kur dar neseniai virė Polocko hidroelektrinės statybos, šiandien tyvuliuoja ežeras: balandžio 20 dieną vanduo pralaužė užtvanką, saugojusią statybų aikštelę nuo Dauguvos.

Upė užtvindė didžiulę devynaukščio namo gylio duobę, kur turėjo dirbti žmonės. Užtvanka griuvo tuo metu, kai statybininkai buvo pasiruošę pradėti darbus pačiame duobės dugne, kurį rengtasi užlieti betonu. Aukų išvengta per atsitiktinumą: darbininkai suskubo palikti pavojingą teritoriją likus vos septynioms minutėms iki avarijos. Per kelias valandas vanduo pavertė niekais daugelio mėnesių darbą.

Nors prieš aštuonis mėnesius skambėjo iškilmingos deklaracijos - “mes nugalėsime upę”, bet nesklandumų, anot specialistų, būta jau nuo pat statybos pradžios: upė ilgai nesidavė nukreipiama specialiai iškastu aplinkiniu kanalu.

Generalinis Polocko HE statybų rangovas – Rusijos bendrovė “Technopromeksportas”, užsakovas – Baltarusijos valstybinė įmonė “Vitebskenergo”.

Projektą finansuoja Eurazijos plėtros bankas (Евразийский банк развития), suteikęs 99,8 milijono JAV dolerių kreditą 10 metų (viso projekto vertė – 142,7 milijono JAV dolerių). Šio banko veikloje dalyvauja Rusija, Kazachstanas, Armėnija, Tadžikistanas, Kirgizija ir Baltarusija. Nurodoma, kad vienas jo tikslų – plėtoti prekybinius-ekonominius ryšius tarp šių valstybių ir stiprinti integracijos procesus eurazijos erdvėje.

Polocko HE, kurią planuota pradėti eksploatuoti 2015 metų kovą, yra viena iš keturių Baltarusijoje ant Dauguvos statomų hidroelektrinių. Numatoma, kad jų bendra galia sieks 130 MW. Likusias tris HE – Vitebsko, Bešenkovičių ir "Vakarų Dauguvos" - stato Kinijos ir Turkijos bendrovės.

Šaltiniai: naviny.by, novopolock.ru, eabr.org,

Susiję: “Eksperimentinio tipo atominė elektrinė statoma net neturint statybos projekto”

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Šventė
(2013-05-09 20:44:25)
(82.145.211.0) Parašė:

Šventė, šventė. Dievas yra. Ačiū Tau, Viešpatie3. "Ekspertai" mat!
(2013-05-02 02:25:58)
(78.60.81.20) Parašė:

Turėkit gėdos: kokia jums Vakarų Dvina, kai ten Dauguva teka.2. Benas
(2013-05-01 20:15:56)
(78.62.185.144) Parašė:

Eilini karta parodo, kad pries gamta jus menki zmogeliai esate siaudai. Per tokius barbarus ir uzmojus ir klimatas pasaulyje keiciasi. Kai vieni skraido nezinia del ko i kitas planetas o dar kiti naikina gamta, lysdami ir ieskodami skaluniniu duju..1. taip
(2013-05-01 18:35:20)
(86.100.147.104) Parašė:

Dievas yra.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras