2020 m. liepos 8 d.

 

Augalai ir gyvūnai – nepatentuotini, įsitikinęs Europos Parlamentas

2
Paskelbta: 2019-09-19 13:52 Autorius: ekspertai.eu
Iš žuvies genų sukurtas pomidoras.
Iš žuvies genų sukurtas pomidoras.

Augalai ar gyvūnai, išgauti naudojant įprastus veisimo metodus, tokius kaip kryžminimas, yra nepatentuotini, ketvirtadienį pareiškė Europos Parlamentas (EP).
 
Patentų neribojama prieiga prie biologinės augalų medžiagos yra būtina norint paskatinti Europos augalų veisimo ir ūkininkavimo sektorių naujoves ir konkurencingumą, kurti naujas veisles, gerinti maisto saugą ir kovoti su klimato kaita, teigia EP nariai priimtoje rezoliucijoje. Jų įsitikinimu, tokios prieigos ribojimas galėtų nulemti augalų veisimo medžiagos monopolį kelių didelių tarptautinių įmonių rankose, o tai pakenktų ES ūkininkams ir vartotojams.

Parlamentas ragina Europos Komisiją dėti visas įmanomas pastangas, kad įtikintų Europos patentų tarnybą (EPO) nesuteikti patentų gaminiams, gautiems iš esmės biologinių procesų metu. Jis taip pat ragina EPO nedelsiant atkurti teisinį aiškumą šiuo klausimu ir pabrėžia, kad nė viena iš 38 Europos patentų konvenciją pasirašiusių valstybių neleidžia patentuoti tradiciniais būdais išveistų produktų.

2015 m. kovą Europos patentų tarnybos (EPO) išplėstinė apeliacinė taryba tam tikros rūšies pomidorų ir brokolių atvejais nusprendė, kad iš esmės biologinių procesų pagrindu, pavyzdžiui, kryžminimo būdu, gauti produktai gali būti patentuojami. Europos Parlamentas ne kartą yra išreiškęs prieštaravimą tokiam sprendimui. 2016 m. lapkritį įsikišus Europos Komisijai, EPO ėmėsi jį persvarstyti. Artimiausiu metu EPO išplėstinė apeliacinė taryba priims galutinį nutarimą.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Nelaime
(2019-09-19 15:15:35)
(107.77.173.10) Parašė:

Geriausias kryzminimas,su Ugnimi,kai sudegini parazitus daugiau ne inkarnuojasi!1. U-2
(2019-09-19 14:51:20)
(89.116.124.39) Parašė:

Prisijungiu prie EP ir kitu susirupinusiu del augalu ir gyvunu kryzminimo. Kas jau kas o EP nariai, tai jau mato kuo baigiasi nevalingas EuroRopes ir EuroYuknevicienes susikryzminimas...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras