2020 m. balandžio 6 d.

 

Atkūrė XIX a. aplinką: Vilniuje atidarytas istorinis Bernardinų sodas

2
Paskelbta: 2013-09-09 13:18 Autorius: pilotas.lt
BFL / Vyginto Skairaičio nuotr.
BFL / Vyginto Skairaičio nuotr.

Po ilgiau nei metus trukusių restauracijos ir atkūrimo darbų Vilniuje iškilmingai atidarytas Bernardinų sodas. Jame atkurta XIX a. aplinka, pasodinta per 40 000 augalų, įrengti 3 fontanai, tvenkinys su tilteliu, sutvarkyta Vilnios krantinė. Vienas gražiausių atgijusio Vilniaus senamiesčio sodo akcentų – grojantis fontanas.

Bernardinų sodas (Sereikiškių parkas) – 9 ha ploto sodas pačiame Vilniaus senamiesčio centre tarp Gedimino pilies kalno, Vilnelės ir Bernardinų vienuolyno. Rugsėjo 8 dieną (sekmadienį) jo simbolinę juostą perkirpo Vilniaus meras A. Zuokas ir restauravimo darbus čia vykdžiusios įmonės „LitCon“ vadovas. Jau pirmomis sodo darbo valandomis jame apsilankė tūkstančiai vilniečių ir sostinės svečių.

Pagal dailininko A. Strausso ir inžinieriaus Jasinskio projektą 1888 metais įrengtas pirmasis Vilniaus miesto viešas sodas – nuo seno viena svarbiausių Vilniaus miesto viešųjų erdvių. Jis kurtas istoriniu stiliumi su neobaroko bruožais. Ką tik realizuotas restauravimo ir atkūrimo projektas parengtas atspindint šios teritorijos raidą ir išsaugant vertingiausius želdinius. Projekto autoriai – J. S. Večerskytė Šimeliūnė, M. Dauderytė-Mazūrienė, B. Pečiūraitė-Bartuškienė, A. Lozuraitienė, K. Labanauskas (SĮ „Vilniaus planas“). Sugrąžintas šio miesto parko istorinis pavadinimas buvo vartojamas nuo XV a. pabaigos iki pat Antrojo pasaulinio karo.

Parengta pagal Vilniaus savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. +
(2013-09-10 00:51:20)
(78.60.156.126) Parašė:

Bernardinų sodas užėmė tik dalį Sereikiškių.1. Ar išliks Kauno Bigbenda?
(2013-09-09 14:45:19)
(78.57.165.73) Parašė:

Džiazo orkestrui „Kauno Bigbendui“ jau 20 metų. Prarandame Kauno Bigbendą. Geriausi muzikantai išeina iš Kauno Bigbendo. Jie nesutinka groti koncertuose prastos pop. muzikos, nes Kauno Bigbendas yra profesionalus džiazo orkestras. Muzikantai čia groja vien tik dėl to, kad orkestras gali groti sudėtingą, įdomią džiazo muziką ir net su pasaulinio garso džiazo muzikantais, Bigbendo svečiais. Muzikantai groja ne dėl atlyginimo, nes atlyginimas čia yra labai mažas. Kauno Bigbendas yra palaipsniui naikinamas, nes Kauno savivaldybė paskyrė 3-jų Kauno muzikinių kolektyvų (tame tarpe ir KB) vadovu A. Butą, kuris nesirūpina džiazo orkestro išsaugojimu, bet tik, galimai, siekia sau naudos ir, galimai, naudos Kauno savivaldybės biurokratams. Kas gali paneigti galimybę, kad niekas nesisavina sau lėšų, jei pvz. Kauno Bigbendas per vieną koncertą Žalgirio arenoje turėtų uždirbti mažiausiai pvz. 50000 lt, bet visam orkestrui (20 žm.) sumokama tik pvz. 3000 lt.?! Kur nukeliauja visi pinigai? Kauno Bigbendas pats gali sudaryti sutartis dėl koncertų, bet sutartys kažkodėl sudarinėjamos per tarpininkus? Pasaulinio lygio muzikantai įvardijo Kauno Bigbendą kaip vieną iš geriausių Europoje ir ypatingai gyrė jo solistus. Šiuo metu orkestras net neturi pastovaus meno vadovo – dirigento, jie (meno vadovai) keičiasi, nes orkestras verčiamas groti įvairių žanrų muziką, orkestras naikinamas kaip džiazo orkestras. Meno vadovai -dirigentai ir orkestro nariai net šalinami iš orkestro, nes nesutinka su „vadovo“ A. Buto nuomone. Orkestre darbo atmosfera labai bloga. Į kolektyvo nuomonę niekas neatsižvelgia. Prarandame orkestrą – Kauno ir Lietuvos pasididžiavimą. Gal Kauno savivaldybėje kažkas galvoja, kad orkestre gali groti bet kas ir bet ką. Jie turbūt galvoja, kad „pūsti dūdelę“ orkestre gali bet kas? Tada tegul ateina ir papučia. Pvz. yra daug kandidatų, kurie galėtų būti Kauno meru, bet pasaulinio lygio muzikantų Lietuvoje yra tik vienetai. Po šimto metų (o gal užteks ir 10 metų) buvusių Kauno biurokratų niekas nebeprisimins, o džiazo orkestro Kauno Bigbendo atminimas visada išliks. Jei Kauno savivaldybė ir miesto taryba to nesupranta, tai gal supranta Lietuvos Kultūros ministerija? Šalin taukuotas rankas nuo Kauno Bigbendo!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras