2019 m. spalio 14 d.

 

Atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Vilniuje

3
Paskelbta: 2016-07-12 13:30 Autorius: ekspertai.eu

Liepos 12 d. Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, kuris siekia užtikrinti centralizuotą kibernetinės erdvės apsaugą nacionaliniu mastu.

„Besikeičianti saugumo situacija išryškina kibernetinės gynybos svarbą. Praktika rodo, kad kibernetinių atakų skaičius šalyje auga, o jų poveikis vis labiau gali įtakoti eilinių žmonių gyvenimą. Atidaromas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras stiprina savo pajėgumus, glaudžiai bendradarbiauja ir teikia pagalbą kitoms viešojo ir privataus sektorių institucijomis“, – sakė ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pasak ceremonijoje dalyvavusio premjero Algirdo Butkevičiaus, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras atidaromas labai tinkamu laiku po NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje, kuriame didelis dėmesys buvo skiriamas kibernetinio saugumo užtikrinimui. Aljanso valstybių vadovai kibernetinę erdvę pripažino atskira gynybos erdve, kaip žemė, jūra ar oras, o šalys narės įsipareigojo stiprinti savo kibernetinę gynybą ir sistemų atsparumą.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos teritorijoje įsikūręs Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įsteigtas kiek daugiau nei prieš vienerius metus, per tą laiką jau yra sukomplektuota apie 80 proc. personalo, įdiegta įranga ir sutvarkyta infrastruktūra.

Pasak J. Oleko, nuo įsteigimo pradžios centro specialistai nuveikė tikrai daug stiprinant Lietuvos institucijų kibernetinį saugumą ir teikė patarimus vartotojams, kurie turi patys tvarkyti savo kibernetines sistemas.

Centro specialistai dažniausiai pirmieji pastebi, kad yra atakuojamos šalies institucijos ir pirmieji apie tai jas informuoja, padeda suvaldyti kibernetinį incidentą ir sukoordinuoti įvairių institucijų veiksmus.

„Kibernetinių incidentų, kuriuos stebi centro specialistai, įvyksta visuose tinkluose ir sistemose, o jų skaičius kasmet didėja apie 20 procentų. Atidaromo centro specialistai jau yra pasirengę apsaugoti ir ginti tinklus ir sistemas nuo kibernetinių atakų bet kuriuo paros metu,“ – sakė  Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras savo kompetencijos ribose drauge su valstybės įstaigomis ir organizacijomis bei kitais ūkio subjektais sprendžia valstybės informacinių išteklių ir ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros kibernetinio saugumo klausimus.

Atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijų vadovybė, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lenkijos ambasadų atstovai, kiti svečiai.

2015 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos Kibernetinio saugumo įstatymas šalyje suformavo teisinį pagrindą ir įtvirtino valią bendromis pastangomis ginti Lietuvos kibernetinę erdvę. Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybai prie Krašto apsaugos ministerijos yra pavesta vykdyti minėtame įstatyme nurodyto Nacionalinio kibernetinio saugumo centro funkcijas.

Kibernetiniam saugumui Lietuva skiria daug dėmesio – šiais metais patvirtintas Nacionalinis kibernetinių incidentų valdymo planas, organizaciniai – techniniai kibernetinio saugumo reikalavimai ir kiti kibernetinę saugą reglamentuojantys teisės aktai, kuriuos privalės įgyvendinti kiekviena viešojo sektoriaus institucija.

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis):

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. vis pleciasi
(2016-07-13 08:08:30)
(94.244.70.109) Parašė:

Valdininku armija.mano nuomone2. Komentatoriui
(2016-07-12 23:34:57)
(71.71.122.33) Parašė:

Durys atrodo pakankamai tvirtos - gal ten stasi ir pEdika saugiai laiko, juk su agresyviais durniais menki juokai:):):)1. Komentatorius
(2016-07-12 23:22:08)
(78.157.79.193) Parašė:

Keista... Šiais laikais ši įstaiga net svarbesnė už Seimą, bet įsikūrusi kažkokiame sandėliuke pusrūsyje...?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras