2024 m. balandžio 20 d.

 

Atėjo proga priartinti ES prie piliečių ir skleisti Sąjungos vertybes pasaulyje

18
Paskelbta: 2017-03-15 15:56 Autorius: ekspertai.eu

Vasario 15 d. Strasbūre, pradėdamas Europos Parlamento (EP) diskusiją apie ES ateitį, asamblėjos pirmininkas Antonijus Tajanis (Antonio Tajani) pareiškė, jog Romos sutarties 60-metis suteikia progą „priartinti ES prie piliečių ir skleisti Sąjungos vertybes pasaulyje“. „Dabar kaip niekada mums reikia vienybės. Turime pasikeisti, tačiau nesusilpnėti“, – kalbėjo politikas. Dauguma EP narių jam pritarė ir ragino išlaikyti stabilią Sąjungą, kuri atsižvelgtų į piliečių lūkesčius.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas (Donald Tusk) akcentavo, kad „norint judėti greičiau, užtenka vieno asmens pastangų, tačiau siekiant nueiti toliau, būtina pasitelkti komandą“. Jis pažadėjo, kad „Brexit“ derybose sieks išlaikyti 27 ES valstybių vienybę bei draugiškus ES ir Jungtinės Karalystės santykius. „Durys bus visada atviros JK kolegoms“, – teigė D. Tusk, tačiau kartu atmetė teiginius, kad tik ES nukentės, jei nesusitars su JK. „Nesugebėjimas susitarti blogai atsilieps abiem pusėms“, – kalbėjo politikas.

Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) ragino būti atsargiems su „dviejų greičių“ Europa: „Aš nenoriu naujos geležinės sienos Europoje“. Kalbėdamas apie Turkijos demaršus Nyderlanduose, jis pavadino juos „visiškai nepriimtinais“ ir pažymėjo, kad tai atitolina Turkiją nuo ES.

Ž. K. Junkeris taip pat atkreipė dėmesį, kad naujoji JAV prekybos politika ragina ES imtis lyderystės daugiašalėje prekyboje, į visas derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų įtraukiant socialinius partnerius ir visuomenę.

Jei nesumažinsime nedarbo, paliksime ES valstybes vienas kovoti su migracijos krize ir pasiduosime nacionalizmui, tuomet „prarasime piliečių pasitikėjimą ES“, – pažymėjo posėdyje dalyvavęs Italijos premjeras Paolas Džentilionis (Paolo Gentiloni). Komentuodamas „dviejų greičių“ Europą jis kalbėjo: „Nepritariu dviem Europoms, skirstymui į didelius ir mažus, Rytus ir Vakarus [...], tačiau remiu Sąjungą, kurios kiekviena valstybė turi skirtingą pasiryžimo laipsnį ir galimybę bet kuriuo metu prisijungti prie bet kurio kartu kuriamo projekto“.

ES Tarybai pirmininkaujančios Maltos vicepremjeras Luisas Grechas (Louis Grech) ragino ES ir jos valstybių vadovus imtis ryžtingų veiksmų. Jis akcentavo, kad bus svarbu tinkamai įgyvendinti Romos deklaraciją taip, kad nebūtų „antrarūšių piliečių, grietų sprendimų ir keliaklupsčiavimo“.

EP frakcijų nuomonės

Manfredas Vėberis (Manfred Weber, Europos liaudies partija, Vokietija) ragino „užtikrinti, kad Europos žmonės nelaikytų Strasbūro ir Briuselio išorinėmis jėgomis, kurios jiems primeta savo valią, o atskirų šalių politikai nepriskirtų bendrų pasiekimų nacionalinėms valstybėms“. EP narys ragino geriau išaiškinti piliečiams, dėl ko ir kodėl balsuota ES lygmeniu. Kalbėdamas apie Turkiją politikas sakė, kad šios šalies narystė ES „artimiausioje ateityje nenumatyta“.

„Šiandien dažnai kartojama frazė „kelių greičių Europa“, tačiau tai tik būdas, o ne strategija, – sakė Socialistų ir demokratų lyderis Džanis Pitela (Gianni Pittella, Italija). – Šiandien Europos problema yra ne greitis, o kryptis. Europai reikia naujos krypties, paremtos tvirtu socialiniu ramsčiu ir galinga Europos investicijų strategija.“ Kad turėtume iš ko ją finansuoti, EP narys ragino veiksmingiau kovoti su mokesčių vengimu ir sukčiavimu. „Kuo daugiau Europos Sąjungai grasinama, tuo labiau aš ja tikiu“, – pridūrė politikas.

„Laivas skęsta, ir mes turime paklausti savęs, kodėl“, – kalbėjo Rafaelė Fitas (Raffaelle Fitto, Europos konservatoriai ir reformistai, Italija). Jo nuomone, ES tapo pernelyg centralizuota ir nutolusi nuo piliečių. Politikas pridūrė, jog jo frakcija pasisako už Sutarčių persvarstymą ir atmeta bet kokį tolesnį nacionalinio suvereniteto mažinimą.

Liberalų ir demokratų aljanso lyderis Gi Ferhofstadas (Guy Verhofstadt, Belgija) apkaltino Turkijos prezidentą Redžepą Tajipą Erdoaną (Recep Tayyip Erdoğan) „cinizmu“, nes jis kalba apie žodžio laisvę, o Turkijoje įkalinami žurnalistai.

„Įšaldykime derybas dėl Turkijos stojimo dabar – šiuo metu tai vienintelis dalykas, kurį galime padaryti“, – ragino politikas. Jis taip pat ragino pradėti ES „atgimimo“ procesą minint 60-ąsias Romos sutarties metines.

Europos vieningųjų kairiųjų lyderė Gabrielė Cimer (Gabriele Zimmer, Vokietija) abejojo, ar kovo 25 d. numatoma pasirašyti Romos deklaracija suteiks naują postūmį ES. „Mums reikia aiškaus signalo apie stiprią ir socialinę Europą, taip pat kitų neatidėliotinų priemonių. Labai tikiuosi, kad greitai galėsime susitarti dėl socialinio ramsčio pasiūlymų“, – pridūrė europarlamentarė.

Žaliųjų atstovas Filipas Lambertsas (Philippe Lamberts, Belgija) sakė, kad Romos sutarties 60-metis suteikia progą „pakeisti kryptį“. „Europa turi pasinaudoti globalizacija tam, kad siektų didesnės socialinės konvergencijos ir stipresnės demokratijos“, – kalbėjo politikas.

„Dviejų greičių ES jau egzistuoja“, – teigė Roza Damato (Rosa D'Amato, Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa, Italija). Jos manymu, „yra bankų, didelių įmonių ir lobistų ES, o yra piliečių ES – tų, kurie neteko darbo ir neturi jokių teisių“.

Savo ruožtu Mateo Salvinis (Matteo Salvini, Tautų ir laisvės Europa, Italija) paragino nutraukti visus ES mokėjimus Turkijai ir sustabdyti derybas dėl jos narystės ES, kurios „niekada neturėjo prasidėti“. Jis taip pat apkaltino ES lyderius „Europos svajonės suardymu“.

Šaltinis: EP Spaudos tarnyba

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
18. Prašalietis
(2017-03-16 20:29:25)
(90.113.225.45) Parašė:

Atėjo proga priartinti ES prie piliečių ir skleisti Sąjungos vertybes pasaulyje...Kas galėtų tokiam nesusipratėliui kaip aš patriesti konkrečiais pavyzdžiais apie ES"vertybes skleidžiamas pasaulyje".Būčiau iki savo pajuodusių kojų pirštų nenukirptų nagų pajuodusių panagių dėkingas šiam ES šiandieninių"vertybių"skleidėjui....



17. ceslovas
(2017-03-16 19:19:18)
(188.69.193.64) Parašė:

Aiskinama kad reikia ES priartinti prie pilieciu, bet nesiaiskina kas ir kodel juos taip nutolino?



16. to 10
(2017-03-16 19:10:36)
(78.62.8.18) Parašė:

as irgi buvau balta varna,tik tarp giminaiciu :) sventem tada pusseseres mergaites gimtadieni vaiku zaidimu kambary maximoj.kai suzinojau ,kad balsavo uz,pasakiau ,kad bus dar blogiau.buvau teisi.



15. šernius >> 13. 11-am šerniui
(2017-03-16 18:29:00)
(88.119.128.22) Parašė:

Aš jungčiau durnių ir su kompanija, einančia pasikarti, neičiau, sakyčiau, jo jo, aš tuoj, bet aš čia dar galvoju kaip čia tai geriau padaryti. Todėl nepriimčiau jokių pabėgėlių, atvežtus motyvuočiau išvažiuoti, jokių juvenalkių įstatymų nepriimčiau dėl kokių nors biurokratinių priežasčių, dėl to paties žemės neparduočiau, nesugebėčiau suorganizuoti svetimos kariuomėnės dislokavimo ir aprūpinimo, pedikų propagandą ir visokias ten partnerystes blokuočiau, nes mūsų žmonės dar labai atsilikę, reikia jiems daugiau laiko prisitaikyti prie progresyvių dalykų ir t.t. O prie Rusijos jungtis nesiūlau. Jei jau čia esame, tai reikia ir pabūti, pasižiūrėti kur pakryps situacija, nėra ko anksčiau laiko kažką griauti. Visi pergriovimai būna labai skausmingi visomis prasmėmis, tai nėr ko rautis ant smūgio anksčiau laiko.



14. Darijus
(2017-03-16 18:26:32)
(212.233.63.220) Parašė:

Nr.13-am: siūlau tau jungtis su rozete, išskėsk du pirštus ir pirmyn. Pamatysi, ko nematęs ir kaifą pajusi. Tikrai dirbi antroje pamainoje?



13. 11-am šerniui
(2017-03-16 18:18:19)
(47.205.35.142) Parašė:

Tą ką siūlai, jungtis prie Rusijos?



12. šernius >> 10. Nu jo
(2017-03-16 18:17:51)
(88.119.128.22) Parašė:

Na tai turite kuo didžiuotis, o tuos "protus" galite jau dabar špilkuoti, turėtų susigėsti :), tikiuosi jie akis jau prasikrapštė kažkiek, jeigu ne - tai ten labai užkalkėję protai pasitaikė :). Tokį dalyką pastebėjau, kuo žmonės labiau laiko save kokiais tai dideliais inteligentais, šviesuoliais, išsilavinusiais, tuo labiau jiems "ne fasonas" kelti nepatogius klausimus ir rizikuoti būti apšauktais vatnykais. Paprasta darbo liaudis daug blaiviau vertina situaciją.



11. šernius >>9. senis
(2017-03-16 18:10:02)
(88.119.128.22) Parašė:

Vertinant esamą finansinę gerovę, tai kuo labiau į imperijos paribius, tuo situacija blogesnė. Mes imperijos paribio provincija, situacija prasta, bet palyginus su gryna kolonija Ukraina, tai mes dar puikiai laikomės. O kas liečia ES senąsias valstybes, tai aš karts nuo karto pasižiūriu filmukus youtube apie tai kas ten vyksta, pasiskaitau komentarus žmonių rašančių po jais, kurie pasakoja apie savo šalį. Tai vaizdelis grėsmingas. Mes link to sparčiai judame, bet dar nepasiekėme to lygio. Manau, kad kol kas skirtumas susidaro iš akumuliuoto turto vakaruose, anksčiau sukurto gerbūvio, kuris dabar yra sparčiai "tranžyrinamas", na ir silpnesnių plėšimo. Manau, kad tie kas tai daro, jiems trukdo valstybės, trukdo tautos, trukdo pagrindas po žmonių kojomis, šaknys, socialiniai ryšiai. Todėl visa tai yra naikinama. Va į Švediją nuvažiavo žurnalistas po Trumpo kalbos pasižiūrėti kas ten vyksta, jo pasakojimas (tiesa, angliškai): youtube.com/watch?v=xkxA4BliUwM.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras