2020 m. birželio 1 d.

 

Atėjo metas užsiimti antitarybine veikla

34
Paskelbta: 2012-10-17 23:17 Autorius: Andrius Navickas
Nuotr. Zenekos, Bernardinai.lt
Nuotr. Zenekos, Bernardinai.lt

Bernardinai.lt vyriausio redaktoriaus Andriaus Navicko interviu su rašytoju Liudviku Jakimavičiumi.

Jau kitą rytą po rinkimų pirmojo turo išsiunčiau klausimus keliems gerai pažįstamiems žmonėms, kuriems sėkmės linkėjau rinkimuose, tačiau jie pralaimėjo. Bent jau nesurinko tiek balsų, kad patektų į Seimą. Ar tai jiems patiems pralaimėjimas, ar veikiau mums, kurie būtų turėję Seime kiek kitokius atstovus – jau kita kalba. Visi bičiuliai, kuriems siunčiau klausimus, į Seimą kandidatavo pirmą kartą. Tad labai norėjosi dar „nesušukuotų“ įspūdžių ir pasidalijimo patirtimi, kurią įgijo.

Pradėti norėčiau nuo to, kaip apskritai vertinate šiuos rinkimus: pradedant rinkimų kampaniją, baigiant balsavimais ir rezultatais. Kas labiausiai Jus asmeniškai nustebino?

Prisipažinsiu, turėjau labai įdomią patirtį pabendrauti su žmonėmis, kurie vos tik mane pamatę nenusigręžia į šalį ir nenumoja ranka sakydami: „Neknisk man smegenų“. Kelias savaites stovėjau prie „Minsko – IKI“ knygyno su vagonėliu. Ten prakeliauja labai įvairi publika, ir pastebėjau, kad atviriau pabendrauti gali tik su inteligentiškomis pensininkėmis ir pagyvenusiais šviesių veidų žmonėmis. Tiesa, sutikau ir vieną kitą norintį pasišnekėti jaunuolį, bet tai – tiesiog Dievo dovana, visiška išimtis. Po tokių patirčių imi suprasti, kad iš rinkimų, žmogau, tikėtis tūkstančių balsų neverta. Neteisingai pasirinkai taktiką.

Ši rinkimų kampanija buvo baisus ir ciniškas „šmugelis“. Į ją įsitraukė ir ėmė aktyviai veikti net anoniminiai dėmenys, kurių visuomenė ir rinkėjas nemato. Nuolatos buvo klausomasi mano telefoninių pokalbių, trūkinėjo ryšys, buvo sutrikdytas elektroninis paštas, o galų galiausiai atjungta ir mano prieiga prie interneto. Greitai ir tiksliai komunikuoti su savo rinkimų štabo žmonėmis tapo beveik neįmanoma. Tuo pat metu konkurentų veidai valandų valandomis nesitraukė iš žydrųjų TV ekranų ir radijo stočių, kur juos kažkas labai maloniai kvietėsi už mokesčių mokėtojų pinigus. Iš mūsų kišenių buvo be saiko švaistomi pinigai per visą Lietuvą ir mano Žirmūnų rinkiminėje apygardoje, kur kabojo gyva gausybė stendinės konkurentų reklamos su „glamūriniais“ nupudruotais veidais. Starto pozicijos buvo tiesiog žeminančios tuos kandidatus, kurie maratoną turėjo bėgti basi. Iš valstybės biudžeto buvo eikvojami milijonai, kad niekas negalėtų mesti rimtesnio iššūkio biudžetinėms partijoms.

Tai suvokęs, pasirinkau visai kitą taktiką. Rinkausi tą sritį, kur turiu šiokį tokį išmanymą ir patirtį, mat esu lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojas, turintis pedagogo kvalifikaciją. Apėjau su literatūros pamokėlėmis visas Žirmūnų gimnazijas, progimnazijas, mokyklas, net vaikų biblioteką, su paskaitymais, pasvarstymais ir pamuzikavimais, kur man talkino amžinas draugas ir puikus bardas V. V. Landsbergis. Nei vienas gudrutis kandidatas į Seimą to nedarė. Jie užsiėmė vienadiene balsų medžiokle, o ne darbu su tais, kurie šiandien dar neturi balso teisės. Turiu pasakyti – miela buvo patirti, kad auga tikrai šviesus jaunimas, kuris tikrai per kitus rinkimus nebalsuos už Viktorą Uspaskichą.

Šių rinkimų metu teko susidurti ir su labai „juodomis“ konkurentų technologijomis. Ne paslaptis, kad per rinkimus stengiamasi išvilkti dienos švieson juodinančius asmenį faktus. VSD tokią medžiagą komplektuoja į storus segtuvus, ir tie kompromatai turi savo vertę. Atėjus dienai „x“ gali išmesti informaciją apie žmogaus bendradarbiavimą su KGB, kolaboravimą, meilužes, nešvarius finansinius reikalus, priklausomybes nuo narkotikų ar alkoholio. „Juodieji technologai“, neatradę jokių kliaučių, atrado tik vieną: „Liudvikas -pijokas, bei alkoholikas“ ir platino šią žinią tiesiog susiriesdami per daugybę internetinių portalų. Bene prieš penketą metų aš viešai buvau prisipažinęs brolio pranciškono Juliaus Sasnausko laidoje „Kultūra ir religija“, kad turėjau tą nelemtą priklausomybę, kaip ir daugelis rašytojų ar menininkų kažkada ją turėjo. Kas šventas, temeta akmenį. Tačiau prieš rinkimus mesti tą seną kortą yra labai negarbinga. Jau rašiau, kad visus, ją rankovėje laikiusius, galėčiau paduoti į teismą už šmeižtą, nes jokia – nei teisėsaugos, nei Sveikatos ministerijos institucija neturi faktų, kad būčiau narkomanas ar alkoholikas, kad būčiau neblaivus vairavęs automobilį ar pasirodęs apsvaigęs viešojoje vietoje. Mano galva, šias negarbingas provokacijas organizuoja vyrukai iš VSD, kurie nenori ir neturi būti matomi. Beje, jiems visai neblogai sekasi, valdžia galėtų skirti ir premijas. Liudvikui užtenka išgerti bokalą alaus, ir jis jau pijokas – alkoholikas, kitas eina į TV laidą prisiuostęs ir prisilaižęs kokaino, o Viktoras – išlakęs litrą šnapso, ir jie visi „nikčemnickiai“ – nė prie ko. Technologijos bjaurios, bet jos manęs nė kiek nestebina. Žinau, kas dedasi Rusijoje ir Baltarusijoje. Artėjame.

Nesi naujokas viešajame gyvenime, dalyvavai visuomeninėje veikloje, kas labiausiai buvo netikėta politinėje kovoje? Ką, Tavo manymu, derėtų daryti kitaip, idant rinkimai būtų demokratiškesni?

Pagrindinis dalykas, kuris mane nustebino per šiuos rinkimus, tai nesusišnekėjimas su bendraminčiais. Mano draugai laisvieji menininkai tiesiog pirštų galiukais jautė Garliavos nervą, mėgino ir stengėsi suvokti tą konfliktą plačiame mūsų teisėsaugos degradavimo kontekste, mėgino protestuoti ir kaip galėdami veikti. Mes per visą Lietuvą organizavome „Tie–SOS!“ kreidelių akcijos bangą, rašėme straipsnius, laiškus Prezidentei ir kitoms institucijoms, ir ta pati Garliava („Drąsos kelio“ vadovybė) prieš mane rinkiminėje apygardoje paskutinę dieną iškėlė savo kandidatą. Tai yra tikrų tikriausia politinė nešvankybė, juoba, kai mūsų partija „Lietuvos sąrašas“ stengėsi ir mėgins remti padorius DK partijos žmones per visą Lietuvą.

Visiems, kurie eis į kitus rinkimus, patarčiau būti labai akyliems, pasirenkant šalia savęs žmones. Kartais negali suvokti, ar tavo pagalbininkas užsiima sabotažu, ar jis paprasčiausiai nesugeba atlikti paprasčiausių darbų. Eidamas į rinkimus aplink save matai daugybę naujų veidų, kurie tarytum geranoriškai nori padėti, ir tu juos pasikvieti talkon. Bet kai pagalbos iš tikro prireikia, tenka kartais susiimi už galvos. Visiems būsimiems kandidatams patarčiau aplink save suburti senų pažįstamų ir draugų ratą, o ką jau jie pasikvies, tegu apauga aplink jus kaip bičių spiečius.

Įgijau vertingos patirties bendraudamas su žmonėmis gatvėje. Prieš keletą dienų sutikau prie Vilniaus senamiesčio kavinės „Savas kampas“ režisierių Oskarą Koršunovą. Klausia: „Į kokias čia nesąmones įlipai?“ Sakau: „Palauk, brolyti, tai rimtas reikalas. Dabar turiu medžiagos kokioms trims pjesėms“. Tasai atsako: „Parašyk ir imk sceną. Pastatysim“. „Tikrai pastatysim“, – sakau.

Į klausimą apie rinkimų demokratiškumą galiu atsakyti kalambūru. Rinkimai bus demokratiški, kai Lietuvoje demokratijos sąvoka nebebus tuščias barškalas, o už jos bus mūsų bendrabūvio turinys.

Ar dar turi noro kada nors bandyti antrą kartą kandidatuoti į Seimą? Kaip prognozuojate politinį gyvenimą po rinkimų? Ką pats ketini veikti toliau, ar tai bus kaip nors susiję su per rinkimų kampanija įgyta patirtimi?

Balotiruosiuosi į visus rinkimus, kiek tik bus: Savivaldos, Prezidento ir Seimo paeiliui. Po to vėl į Savivaldos, Prezidento ir Seimo. Mėginsiu kelti savo kandidatūrą ir į VSD vadovo postą, nes jis labai svarbus Lietuvai.

Politinis gyvenimas po rinkimų bus labai šviesus, tik nenoriu būti blogas pranašas, kad tos viltingos „Iljičiaus lemputės“ labai neilgai švies. Aš pats po rinkimų ketinu užsiimti antitarybine propaganda ir antitarybinėmis provokacijomis. Lietuvoje tai nėra draudžiama, nes nuduodama, kad Lietuvoje nebėra tarybų valdžios, o man atrodo, kad yra. Konstitucija nedraudžia kariauti su vėjo malūnais, kuriuose sėdi ir lindi komunistinės žiurkės ir erkės.

Gal žiaurokai juokauju. Atvirai šnekant, pamačiau, kad pagrindinė mūsų kultūrininkų misija yra visuomenės ugdymas ir švietimas, skatinimas telktis į bendruomenes ir pradėti pozityviai veikti iš apačių: nuo laiptinės, nuo kiemo, namo, kelių namų, kvartalo, rajono, miesto. Šių rinkimų beviltiškume noriu matyti ir paradoksalią viltį. Ši bomba gali suveikti, pajudinti iš vietos prie bėgių privirintą garvežį.

www.bernardinai.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
34. Pikasas to 20:12
(2012-10-21 10:22:53)
(78.62.86.131) Parašė:

Tai ko veliatės į ginčą? Jei turite ką patarti konservatoriams, tai tą ir padrykite. Kas neleidžia? Kam tarpininkas? Jei pamanau, kad TS LKD partija ką nors daro nevykusiai, tai nepraleidžiu progos to neišsakyti. Taip elgiuosi pastebėjęs trūkumus ir kitose partijose. Kai matau daromus prasmingus sprendimus? - taip pat nepamirštu atkreipti į juos dėmesį. Dirbtinai užsiciklinti ir ginti tik vieną partiją ar kokį politiką būtų tikrai nelogiška. Nėra dirbančių ir niekada neklystančių. Jei man atrodo, kad TS LKD yra pagrindinė jėga, galinti pasipriešinti neokomunizmo plitimui Lietuvoje, tai tą ir išsakau. Stengiuosi tą daryti argumentuotai. Ir jūs galit panašiai elgtis. Atspausdinote aistringą komentarą, o konkrečių argumentų nepateikėte. Kodėl?33. pikasui
(2012-10-20 20:12:32)
(78.62.133.231) Parašė:

tuscia veltis su jumis i ginca. Konservatoriai savo klaidu niekada nemato,jie teisingi,sventi,tyri,ir ttt. Jie nieko neperka ir neparduoda,nevzineja girti ir neima 'vokeliu" is oligarchu,jie nebuve TSKP , KGB ? .Tik is kur atsiranda kazkokie vidziunai,matuzai,vareikiai.stankeviciai ir kt. ? Ne,ne ,konservatoriai yra amzinas geris ,tik kazkodel paprasti zmones to nemato. Jau seniai si partija pamirso Lietuva su jos zmonemis, problemomis, prisimena pries rinkimus, kai prireikia balsu. Zmones,kurie jau 20 metu valdzioje, nieko nebesiorientuoja kas vyksta salyje. Ir nemanykit,kad as balsavau uz DP ,ar socdemus.Ir is DK ,iskyrus Patacka,nieko nepazistu. Todel patarkite savo mylimiems konservatoriams atsigrezti i zmones ,neniekinti kitu,jau isrinktu i seima.Tokia dalies tautos valia. Kad ir kaip mums kazkas nepatinka.32. Pikasas to 30 nr
(2012-10-20 12:19:05)
(78.62.86.131) Parašė:

Niekas netrukdo drąsiečiams viešai atsiriboti nuo tokios informacijos ir ją paneigti. Gal žinote, kur tai padaryta? Man neteko pastebėti...31. Eugenijus
(2012-10-20 12:15:29)
(78.62.255.4) Parašė:

Visiškai pritariu 30-tajam komentavusiam.Tokį laikraštį gali išleisti tik tie, kam norisi, kad "DRĄSOS KELIO"partija seime būtų kuo mažesnė arba net visai suskaidyta ir padalinta.Manau keletą iš tų veikėjų, vaidinančių "DK" rėmėjus mes puikiai žinome, nes jie ir manipuliuoja "Dėdulių" slapyvardžiais.30. pikasui
(2012-10-20 11:50:07)
(78.62.133.231) Parašė:

jjei toks laikrastis ir pasirodytu,tai butu DK priesu sugalvotas dalykas.Nes net ir arkliui aisku,kad toks 'ziniu ' pries V.Landsbergi pasirodymas Kaune atimtu visus sansus is DK kandidatu laimeti.Nemanau,kad DK zmones yra tokie kvaili,kad to nesuprastu.Kaunas yra Kaunas ir niekas smeiztu nepriims uz gryna piniga. Todel ,manau,kad galimai Karsto komentaro veikejai gali sumanyti tokia provokacija pries DK,isleisdami toki laikrasti,kaip neva,Drasos kelio propaganda. Ko tik nesiima dabartiniai' jegos stukturu atstovai',kad net Jus,Pikasai,uzkibote ant tokios nesamones.??? Todel Drasos kelio aktyvui reikia skubiai atsiriboti nuo tokiu nesamoniu,jei nori sulaukti kaunieciu balsu.29. Eugenijus Pikasui
(2012-10-19 18:39:27)
(78.62.255.4) Parašė:

Gerbiamasis,atleiskite bet aš kažko nesuprantu, ar jūs jau tapote gorienės produkcijos reklamos agentu?O gal greitai ir paleckio su bernatoniu paistalus reklamuosite?Nesuprantu. Pagarbiai Eugenijus.28. Pikasas
(2012-10-19 12:34:13)
(78.62.86.131) Parašė:

„Karšto komentaro“ šaltinių duomenimis, į Garliavą jau nuvežtas vieno laikraščio tiražas, kuris, kaip sakė šaltiniai, bus nemokamai iki rinkimų antro turo dalinamas žmonėms. Šiame leidinyje –... net trijuose puslapiuose puikuojasi straipsnis apie Vytautą Landsbergį. Ne, ne padėka už tai, kad Vytautas Lansbergis, kiek galėjo, tiek padėjo dėl mergaitės, kai Neringa Venckienė sunkiausiomis minutėmis kreipdavosi pagalbos į jį. Atseit, „Vytautas Landsbergis – KGB agentas „Dėdulė“ sąmoningai leido KGB kadriniams darbuotojams Dušanskiui ir Slavinui pabėgti iš Lietuvos“, - rašoma šiame laikraštyje, kuris nemokamai bus dalinamas rinkėjams. KOMENTUOJU: Pritrenkianti informacija. “Drąsos kelias” palaidojo didesnes galimybes pasirodyti per rinkimus jau po Neringos Venckienės prisipažinimo, kad jai idėjine prasme artimiausi “Tvarkos ir teisingumo” atstovai. Apie tai savo nuomonę išsakiau pakankamai išsamiai. Nesikartosiu. Nemažai diskutavau ir apie “Drąsos” kelio” lyderių apygardų pasirinkimą, kur bolotiravosi TS LKD lyderiai. Dabar tampa aiškiau, kodėl taip buvo daroma? Manau, kad buvo norėta sumažinti politinės dešinės galimybes ir taip sustiprinti kairiasias jėgas. Sakysiu tiesiai – šis bandymas jau patyrė pralaimėjimą, nes pusėje apygardų TS LKD 35 kandidatai jau pateko į antrą turą. Septyni DK patekę į antrą turą kovos Kaune su TS LKD atstovais. Kaunas, kaip mename, visados buvo politinėje padangėje daugiau ar mažiau savitas miestas. Jo gyventojai balsuodavo už V.Landsbergį, S.Lozoraitį, ieškodavo alternatyvos, kai į prezidento postą brovėsi “Šatrija” ir “Tvorinis” ir t.t. Buvo ir kauniečiai užlipę “ant grėblio”, sumetę balsus savivaldybės rinkimuose už V. Šustauską, o 2000 m. Seimo rinkimuose net už “kniazių”. Pasimokė… Tikėtis dabar drąsiečiams didesnės paramos Kaune, šnerkščiant ant europarlamentaro Vytauto Landsbergio – niekinis užsiėmimas. Manau, kad demokratinėse šalyse tai labiausiai gerbiamas Lietuvos politikas, įsirašantis net į tarptautinį XX-o amžiaus pabaigos politikų elitą. Būdamas TS LKD Garbės pirmininku ir partijos Politinio komiteto pirmininku ryškiausiai iš visų TS LKD politikų gynė piliečių teises kovoti už tiesą ir teisingumą pedofilijos ir žudynių kraupioje istorijoje. Matydamas “DK” partijos įvairialypę komandą profesorius V.Landsbergis spėja, kad ji greitai po rinkimų suskils ir išsivaikščios po įvairias frakcijas. Įžvalgiai kalba… Tad visos tos kalbos, kaip drąsiečiai Seime vieningai kovos už TIESĄ IR TEISINGUMĄ, gali pasirodyti tik didžiulis burbulas. Minėjau apie tokį galimą variantą prieš kelis mėnesius ir teigiau, kad visuomenė tada dar kartą labai nusivils. Deja, viskas vyksta būtent tokia kryptimi. Jei taip iš tikrųjų atsitiktų, tai bent jau A.Patacką, A.Stancikienę, J.Varkalą ir net Valdą Vasiliauską matau TS LKD Seimo frakcijos gretose. Jei laimėtų antrame ture S.Stoma, tai ir jį. Kitiems daug vilčių prasibrauti iš “Drąsos kelio” partijos į Seimą nematau. Kada Neringa Venckienė dar buvo teisėja ir politikoje raiškiau dalyvauti negalėjo, ji aiškino, kad ji turi jau parinkusi puikią kompetentingų specialistų komandą, nenori jos viešinti, bet kai ateis laikas ja pasinaudos, jei jai teks eiti į politiką. Mane stebino toks šios “žalios politinės naujokės” pasitikėjimas savimi, kai mačiau ratais dūzgiant apie Klonio gatvę visą eilę odiozinių bei marginalinių politinių “žymūnų”. Gal ir čia minimą straipsnį sukurpė koks Vytautas Matulevičius, kurį esu įvardinęs tuo, “kuris nebūna buvęs”. Jei taip būtų, tai visai nenustebčiau. Verta suvokti, kad sudėtinga situacija teisėsaugoje, bandymai ją keisti visuomenei užstojant tuos, kurių kaltė neįrodyta nėra tas pats, kas susikūrusiam “Drąsos keliui” pasirinkti tiesos ir teisingumo kelią pagal žinomus TT partijos standartus. “Burokinės” partijos, kuri iš paskutiniųjų kabinasi į LSDP ir DP valdžios tandemą. Niekados nesigailėsiu savo pastangų paryškinti “D.Kelio istoriją”, bet niekados nesutiksiu , kad ja pasinaudojant būtų susilpninta kova prieš neokomunistinių metastazių plėtrą Lietuvoje. Manau, kad N.Venckienė dirbs SeimoTeisės ir teisėtvarkos komitete. Kokios frakcijos ji bus ten deleguota? – kol kas dar nelabai aišku. Kas deleguos, tas ir “muziką užsakinės”… Deja, būna taip ir ne kitaip…27. Kad žmogus yra MULKIS
(2012-10-19 11:38:02)
(78.63.22.245) Parašė:

visai nenorima kalbėti. O veltui. Aleksandras Makedonietis apie kuri prirašyta knygų, pasatyta filmų, laikomas karvedžiu, o "jis" yra žemės drebėjimas. "Jėzus Kristus", Jahvės "sūnus" ir jo tarnas, anot "biblijos", yra tik Saulės spindulys. Žydų susikurtas "holokaustas" ne kas kita kaip mitas padedant MULKINTOJAMS jankiams, maskoliams, britams ir varliagraužiams. HOLODOMORAS, kurį organizavo Maskoliją valdę žydai, nutylimas ir net stengiamasi paneigti jį. Jei žmogus nebūtu MULKIU, ar galėtu valdžia taip įžuliai mulkinti tautą? Ne, negalėtu. Spėju, kad A.Navickas suptranta žydkrikščionybės absurdiškumą, žino jos nusikaltimus žmonijai, Lietuvai, lietuvių TAUTAI, bet duonos kąsnį užsidirba MULKINDAMAS tautiečius bernardinai.lt portale. Tai kaip vetinti tą žmogų? Jis ŽMOGUS, ar "žmogus"? O juk tokių "žmonių" dauguma tapo tik per žydkrikščionybės žydiškos "moralės" diegimą Lietuvoje. Skelbiama - nemeluok, nevok, o vagiama ir meluojama net neraustant. Tai jau tapusi NORMA. Žydkrikščionybė Lietuvą veda į "civilizaciją" jau nuo Jogailos užgesintos ŠVENTOS UGNIES Vilniuje laikų. Į kokią civilizaciją mus atvedė? CIVILIZACIJĄ jie sunaikino, apšmeižė, paniekino mūsų protėvius ir įstūmė ne tik mūsų tautą, bet vos ne visą Europą, Ameriką į ANTICIVILIZACIJĄ. Jei ekspertai.eu stato sau tikslu siekti doros, tiesos, moralumo, tai andriai navickai pas jus tribūnos neturėtu gauti. Tai ne tas "žmogus", kuris irgi to siekia.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras