2018 m. spalio 21 d.

 

A. Sacharovo premija atiteko Venesuelos opozicijai

5
Paskelbta: 2017-12-13 18:40 Autorius: ekspertai.eu
Venesuelos opozicijai uždrausta dalyvauti kitais metais vyksiančiuose rinkimuose.
Venesuelos opozicijai uždrausta dalyvauti kitais metais vyksiančiuose rinkimuose.

Trečiadienį Strasbūre, Europos Parlamento (EP) rūmuose, Venesuelos demokratinei opozicijai iškilmingai įteikta šių metų A. Sacharovo premija už minties laisvę.

Prestižinis EP apdovanojimas šiemet skirtas Venesuelos demokratinei opozicijai, atstovaujamai Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos bei politinių kalinių. Strasbūre premija įteikta opozicijos kontroliuojamos Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkui Chulijui Borchesui (Julio Borges) ir Karakaso merui Antonijui Ledesmai (Antonio Ledezma). Kitų vardu apdovanojimą atsiėmė jų artimieji arba atstovai.

„Norime, kad šalis grįžtų prie demokratijos, orumo ir laisvės. Tikimės to ir linkime, kad Sacharovo premijos skyrimas Venesuelos demokratinei opozicijai prie to prisidėtų“, – įteikdamas premiją kalbėjo EP pirmininkas Antonijus Tajanis (Antonio Tajani).

„Režimas demokratiją mano šalyje pavertė įkaite, sukėlė badą, kad galėtų administruoti skurdą, sugriovė sveikatos sistemą, kad galėtų valdyti mirtį, eksproprijavo tūkstančius įmonių“, – europarlamentarams emocingai kalbėjo Ch. Borchesas. Jis ragino ES ir pasaulį įdėmiai stebėti ateinančiais metais vyksiančius šalies vadovo rinkimus.

„Šis apdovanojimas sustiprina mus ir suteikia naujos energijos ginti demokratijos vertybes ir principus, kuriuos jūs palaikote“, – pridūrė A. Ledesma.

Ceremonijoje dar dalyvavo šių metų Sacharovo premijos finalininkė Gvatemalos žmogaus teisių aktyvistė Aura Lolita Čaves Iškakvik (Aura Lolita Chávez Ixcaquic), taip pat kito finalininko, Švedijos pilietybę turinčio Eritrėjos žurnalisto, rašytojo ir dramaturgo Davito Isako (Dawit Isaak) duktė Betlehem. EP pirmininkas A. Tajanis paragino Eritrėjos valdžią nedelsiant jį išlaisvinti.

Venesueloje įsivyravus politiniam ir socialiniam nestabilumui, labai pablogėjo demokratijos, žmogaus teisių, taip pat socialinė ir ekonominė padėtis. Valdančioji partija vis labiau varžo teisinės valstybės principus ir konstitucinę tvarką. Rugpjūtį šalies prezidento N. Maduro proteguojama Konstitucinė Asamblėja paskelbė perimanti demokratiškai išrinktos Nacionalinės Asamblėjos galias – tai sukėlė masinius protestus. Iš viso nuo metų pradžios per antivyriausybines demonstracijas žuvo per 120 žmonių. Žmogaus teisių organizacijos Foro Penal Venezolano duomenimis, šalyje tebėra apie 300 politinių kalinių.

Sovietų Sąjungos disidento Andrejaus Sacharovo vardu pavadintą premiją už minties laisvę kasmet skiria Europos Parlamentas. Ji buvo įsteigta 1988-aisiais siekiant pagerbti asmenis ir organizacijas, ginančias žmogaus teises.

Šaltinis: europarl.europa.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. alius
(2017-12-14 13:18:59)
(78.60.93.131) Parašė:

Jeigu ši iškili ir garbinga premija teikiama opozicijai tai reiškia,kad Venesuelos valdžia elgiasi teisingai,o pindosams tas nepatinka.4. gerai
(2017-12-13 20:50:23)
(87.247.108.210) Parašė:

atpažįstamas Sorošo 22 milijardų braižas3. Nu jo...
(2017-12-13 19:52:20)
(188.69.208.221) Parašė:

Neužteko jovalo Ukrainoje...??? Dabar dar reikia žibalo papilstyti ir Venesueloje...? P.S. Ką jau moka jankiai daryti, tai moka, mokėjime žarijas žarstyti svetimomis rankomis jų niekas neaplenks...2. Darijus
(2017-12-13 19:36:36)
(85.10.124.12) Parašė:

Jo, EP remia pindosų penktąją koloną. Kaip be to.1. U-2
(2017-12-13 19:13:43)
(89.116.124.39) Parašė:

Nustebino. Iki siol buvau sventai ysitikines, kad "Venesuelos demokratine opozicija" tai Clintoniene, Barakas Huseinas, Makeinas ir kiti ne maziau nusipelne draugai is Washingtono.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras