2020 m. liepos 2 d.

 

Ar virš Baltijos šalių ir Skandinavijos tikrai padaugėjo rusiškų radioaktyvių dalelių?

5
Paskelbta: 2020-06-30 10:36 Autorius: ekspertai.eu
Radiacijos matavimo stotis Nyderlanduose nenustatė, kad radioaktyvios dalelės yra rusiškos.
Radiacijos matavimo stotis Nyderlanduose nenustatė, kad radioaktyvios dalelės yra rusiškos.

Valstybinio transliuotojo, vadovaujamo Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, portalas lrt.lt anglų kalba birželio 29 d. pranešė, kad virš Baltijos šalių, taip pat Skandinavijos padaugėjo radioaktyvių dalelių, ir jos greičiausiai yra iš Rusijos. Taip esą yra todėl, kad šiaurės vakarų Rusijoje, kurioje veikia kelios atominės elektrinės, tarp jų – ir viena prie Sankt Peterburgo, kažkurioje atominėje elektrinėje kažkas yra negerai.

Teigiama, kad Rusijos atstovai šią informaciją paneigė.

Lrt.lt (anglų kalba) pabrėžė, kad, nepaisant to, jog dalelės yra greičiausiai rusiškos, jos sveikatai negresia, ypač Lietuvoje.

Tuo tarpu lietuviškoje šio teksto versijoje teiginiai dėl galimos Rusijos kaltės nėra tokie kategoriški.

Abiejose lrt.lt teksto versijose remiamasi Nyderlandų nacionalinio sveikatos apsaugos ir aplinkos instituto pranešimu.

Šio instituto pranešime Rusija išvis nėra minima. Nyderlandų nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas (angl. National Institute for Public Health and the Environment, ol. Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu, RIVM) birželio 28 d. tiesiog paskelbė, kad birželio pirmoje pusėje Švedijos, Norvegijos ir Suomijos apsaugos nuo radiacijos atstovai paskelbė apie virš šių šalių aptiktas jodo, cezio, kobalto ir rutenio radioaktyvias daleles. Pažymima, kad jų radioaktyvumas buvo labai žemas, jis nepaveikė aplinkos ir žmoni sveikatos. Nyderlanduose tokių dalelių neaptikta.

Apie Baltijos šalis (Lietuvą, Latviją ir Estiją) pranešime išvis neminima (lrt.lt versijos anglų kalba tekste – žemėlapis, kuriame pavaizdas grėsmingas radiacijos debesis ir virš Baltijos valstybių).

RIVM teigimu, minėtos dalelės greičiausiai susijusios su kažkuriame branduoliniame reaktoriuje atsiradusia anomalija. RIVM konstatuoja, kad dalelės atkeliavo kažkur iš pietryčių. Tiksli jų kilmė nenurodo.

Taip pat pažymima, kad panaši situacija užfiksuota prieš trejus metus, kai kelių Europos šalių ore aptikta radioaktyvaus rutenio. Tuomet konstatuota, kad jis atsirado iš Europoje esančios veikiančio atominės elektrinės (konkreti AE nenurodyta).

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. SS
(2020-07-01 05:46:26)
(78.63.162.242) Parašė:

Monika galėjo sustabdyti bent vieną radioaktyvią dalelę ir paprašyti parodyti pasą. Būtų aišku iš kur ta dalelė. Ladsbergistai juk specialistai tokiems dalykams - ant elektros linijų sustatys landsberginius patrulius, kurie nepraleis elektronų iš Astravo AE.4. Vytas
(2020-06-30 14:51:55)
(62.80.225.75) Parašė:

Kad ir kas beįvyktų - kalti rusai. Nei vokiška, nei švediška, nei norvegiška AE "negali" būti radioaktyvių dalelių šaltiniu. Tai prieštarautų gamtos dėsniams - tai pagal Lietuvos visuomeninio transliuotojo doktriną.3. Jeigu orentutas aplinkoje !
(2020-06-30 14:42:10)
(78.58.225.231) Parašė:

Visą laiką stebiu .L.R.vyrauja Atlanto vejai tai yra vakarų vejai.Kaip gali radijoaktyvios daleles keliauti prieš veją.?2. Antanas
(2020-06-30 12:43:45)
(84.46.249.66) Parašė:

Brukime G5 (manau nemaži pinigai ant lietuvių išbandymo )ir galėsime šaukti (jau prielaidos žiniasklaidoje užfiksuota)apie rusų daleles, nerašant apie kitų kaimynių pasenusias atomines elektrines Lietuvos pašonėje.1. Romas
(2020-06-30 11:32:58)
(77.111.247.55) Parašė:

Neturiu jokiu iliuziju ir linkes manyti - problema Svedijos AE "Forsmark NPP". Tai nuolatinis Svedijos atomines energetikos "galvos skausmas". Pasenusi, nesaugi, senu technologiju AE, dirbanti jau virs 40 metu. Turejo begale, ivairaus lygio, avariju. 2006 metai, po eilines rimtos avarijos, TATENA pavadino ja "svedisku Cernobyliu". Tiesa apie tai Lietuvoje nekalbama -TABU, netolerantiska abejoti vakaru technologijomis ir skandinavu "ismintimi". Tarp kitko - stovi ta AE ant pacio Baltijos juros kranto, apie 100 km nuo Stokholmo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras