2020 m. sausio 20 d.

 

Ar Izraelis ruošiasi pulti Iraną, ar tai tik "barškuolės principas"?

3
Paskelbta: 2012-08-15 17:09 Autorius: ekspertai.eu

Izraelio gąsdinimai, jog puls Iraną, nebeįtikina net aukščiausių JAV pareigūnų ir amerikiečių sąjungininko Saudo Arabijos karaliaus. Regis, Izraelyje susisuko galvos: valstybės kontrolierius tikina, kad šalis karui nepasiruošusi, tuo tarpu buvęs gynybos ministras sako, jog ji pasirengusi „30 dienų karui“ su Iranu. Susidaro įspūdis, jog „barškuolės principu“ gąsdinant žmones karu, tikrieji tikslai lieka nematomi už uždarų durų.

Viskas apskaičiuota?

Buvęs Izraelio gynybos ministras Matanas Vilnajus pareiškė, kad Tel Avivo režimas pasiruošęs „30 dienų karui“ su Iranu. Tai jis pasakė dienraštyje „Yedioth Ahronoth“ rugpjūčio 12-ąją, iš karto po to, kai buvo paskirtas ambasadoriumi Kinijoje.

M. Vilnajus paskaičiavo, kad karinio konflikto su Iranu atveju Izraelis prarastų „tik 500 gyvybių“.

Irano valdžia įspėjo, kad jei Izraelis puls Iraną, tai taps Izraelio režimo pabaiga, o karinis konfliktas persikels už regiono ribų.

Izraelio armija per silpna?

Tuo tarpu JAV gynybos ministras, buvęs CŽV (CIA) vadovas Leonas Edwardas Panetta ir generolas Martinas E. Dempsey‘is spaudos konferencijoje Pentagone pareiškė, kad Izraelio valstybė, jų žiniomis, nėra priėmusi sprendimo atakuoti Iraną.

Pasak L. E. Panetta‘os, Izraelis – suvereni valstybė, kuri vadovaujasi savo nacionaliniais interesais, tačiau dar yra laiko diplomatinėmis priemonėmis išvengti karinio konflikto. Pentagono vadovas priminė, kad JAV ir sąjungininkai ir taip įvedė papildomas sankcijas Tehranui, kurios „duoda vaisių“.

M. E. Dempsey‘is pareiškė, kad Izraelio armija per silpna ir gali nebent „pristabdyti Irano branduolinę programą“. „Nebent aš ko nors nežinau“, - mįslingai pridūrė generolas.

„Besmegenių lyderių silpnybė“

Rugpjūčio 14 dieną Irano Islamo Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovas Raminas Mehmanparastas pareiškė, kad Tehranas rimtai nevertina Izraelio grasinimų ir laiko juos tuščiais žodžiais.

„Net jei kas nors iš šio neteisėto režimo lyderių ir nori padaryti tokią kvailystę, yra ir kitų, kurie to neleis, suvokdami, kad pasekmės būtų ypatingai sunkios“, - pabrėžė R. Mehmanparastas.

Irano gynybos ministras Ahmadas Vahidis teigia, kad Izraelis „tikrai nenorės išbandyti Irano galios ir valios“. Kaip pranešė naujienų agentūra ISNA, Izraelio grasinimus jis pavadinimo „besmegenių lyderių silpnybe“.

Kontrolierius tikrins Izraelio pasiruošimą karui

Kol dviejų šalių vadovai šaudosi žodžiais, Izraelio valstybės kontrolierius (tai – Kneseto pasiuntinys vyriausybėje, vadinamasis mevaker ha medina, kurio išvados vyriausybei neprivalomos) juristas Yosefas Shapira tikrina Izraelio pasirengimą karui. Tai rugpjūčio 15 dieną pranešė Izraelio dienraštis „Yedioth Ahronoth“. Y. Shapira mano, kad jo darbas padės sumažinti nuostolius, jei kils karas.

Anot laikraščio, kontrolierius tikrins visus galimo karo aspektus – nuo karinio pasirengimo iki viešųjų ryšių kampanijos visuomenei. Y. Shapira pabrėžė, kad nemato būtinybės Izraeliui kariauti su Iranu. Tai nuspręsti turinti vyriausybė. 

Saudo Arabija palaiko Iraną

Saudo Arabijos, kuri dėl bendradarbiavimo su JAV ne itin draugauja su Iranu, karalius Abdullah bin Abdulazizas al Saudas pakvietė Irano prezidentą Mahmudą Ahmadinedžadą į Mekoje vykstantį dviejų dienų Islamo bendradarbiavimo organizacijos susitikimą. Pagrindinė jo tema – situacija Sirijoje. Irano prezidentas buvo pasodintas garbingoje vietoje – šalia karaliaus.

Jordanijos naujienų portalas „Al Bawaba“ rašo, jog tai – „ženklas ne tik Iranui, bet ir Saudo Arabijai. Karalius tuo pareiškė: mes visi – musulmonai, todėl turime pamiršti nesutarimus ir pradėti veikti vieningai. Tuo pačiu karalius parodo, kad jo valdomos šalies politika nenukreipta prieš Iraną“.

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. >Mano manymu
(2012-08-15 23:34:24)
(87.239.87.51) Parašė:

todėl, kad gyvename globaliame pasaulyje. Naivu tikėtis, kad pasaulį niokojantys uraganai aplenks būtent tavo kiemą. Negi nejauti karo šmėklos alsavimo į savo nugarą. Tie kryžiaus(žvaigždės) karai prieš musulmonus nejučia gali peraugti į dar vieną pasaulinį karą. kita vertus, kai siekėme nepriklausomybės, juk norėjome būti išgirsti ir suprasti pasaulio visuomenės. Musulmonai taip pat turi tokią teisę. Pasaulis be teisingumo - tiesiog pragaro skylė2. Benas
(2012-08-15 22:12:26)
(78.62.185.144) Parašė:

iRANAS TURI VISAS RAKETAS IR GALIA NUKREIPTI I ZYDUS JEI JIE PULS ATSKYTI VISA JEGA1. Mano manymu
(2012-08-15 18:28:48)
(77.23.14.44) Parašė:

Kam mums reikalinga si tema? Ka mes patys konkreciai zinom apie si regiona??? Turim mes ten savo zmoniu ar zurnalistu, galinciu betarpiskai informuoti? Ne! O ir ta pati dalyka zmones matyto skirtingai! Ar mazai problemu yra Lietuvoje? Ispreskim bent viena problema - pradeta Uso byla! Tai bus didelis laimejimas! Kitas laimejimas butu - patekti i seima ir sugriauti ta anot Lukasenkos grabiniu peliu politika!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras